Wielu chętnych na walkę z Frankie Edgarem po wycofaniu się Pedro Munhoza

Frankie Edgar Instagram

Całkiem spora liczba zawodników zaoferowała, że zastąpi Pedro Munhoza, który musiał wycofać się z walki przeciwko Frankiemu Edgarowi.

Pedro Munhoz jest jednym z zawodników, który został wyeliminowany z rywalizacji ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19. Sklasyfikowany na #7 miejscu w dywizji koguciej Munhoz miał stawić czoła Frankiemu Edgarowi zajmującemu #7 miejsce w dywizji piórkowej. Dla Edgara, pojedynek na gali zaplanowanej na Fight Island w Abu Zabi 15 lipca miał być debiutem w kategorii koguciej. Niestety po wycofaniu z Munhoza, „The Answer” pozostaje bez przeciwnika.

Jednak kilku zawodników postrzega zmianę w ostatniej chwili jako szansę na pokonanie byłego mistrza wagi lekkiej UFC.

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy chętnych zawodników na ten pojedynek. Aljamain Sterling zareagował na wiadomości, oferując swoje zastępstwo w walce z Edgarem.

„Czy Frankie jest w Abu Zabi?

Czas się spakować.”

Gotowość Sterlinga do walki jest zaskakująca, biorąc pod uwagę jego obecny status w rankingu. Sterling zajmuje pierwsze miejsce w dywizji koguciej i jest pretendentem do tytułu, więc walka z debiutującym w dywizji Edgarem mogłaby mu zagrozić.

Bardziej odpowiednim pojedynkiem dla Edgara może być Marlon Vera. Vera przegrał z Yadong Songiem na początku tego roku kontrowersyjną, jednogłośną decyzją. „Chito” jest gotów odbić się do tej porażki i również poinformował, że jest gotów wkroczyć jako zastępca w ostatniej chwili.

„Jestem w formie wolny od koronawirusa, zróbmy to.”

Ponadto, Ricky Simon także jest gotów zmierzyć się z Edgarem. Zawodnik jest już w Abu Zabi i przygotowuje się do roli członka narożnika Paige Van Zant w walce przeciwko Amandzie Ribas na UFC 251. W związku z tym będzie miał już za sobą rygorystyczne testy na COVID-19 zalecone przez UFC, co daje mu szansę na szybkie wejście do pojedynku.

„Jestem na Fight Island i jestem gotowy do akcji.”

Również Cody Stamann wyraził chęć stoczenia pojedynku z Frankie Edgarem. Po śmierci 18-letniego brata w zeszłym miesiącu, Stamann włożył całą swoją energię w treningi. Opłaciło się to, ponieważ jednym z jego najlepszych występów na UFC 250 w czerwcu było pokonanie Briana Kellehera jednogłośną decyzją. Walka z Edgarem byłaby szybkim zwrotem akcji dla 30-latka, ale Stamann uważa, że jest w pełni przygotowany.

„Walczyłem z 2 tygodniowym wyprzedzeniem i miałem jeden z najlepszych występów w moim życiu. Jutro mogę wyruszyć w podróż dookoła świata, by walczyć z jednym z najlepszych, Frankie Edgarem, jeśli tego właśnie chce UFC. Wyślij umowę, potem odrzutowiec. Wchodzę w to.”

Ostatnim, ale nie mniej ważnym na liście potencjalnych przeciwników Edgara jest Jimmie Rivera. Rivera miał trudny 2019 rok, poniósł kolejne porażki przeciwko czołowym rywalom Petrowi Yanowi i Aljamainowi Sterlingowi. Walka z Edgarem może dać 31-letniemu zawodnikowi szansę na zrehabilitowanie się i powrót na ścieżkę zwycięstw. Według jego menadżera, Rivera jest skłonny podjąć walkę w krótkim czasie.

„Jimmie Rivera poprosił mnie, żebym złożył prośbę do UFC o walkę z Edgarem. Zgłosiłem jego nazwisko i czekam na odpowiedź. Piłeczka po stronie Frankiego.”

Jak widać, Frankie Edgar nie może narzekać na brak  opcji na zastępstwo za Pedro Munhoza, ponieważ zgłosiło się wielu zawodników, ale ostateczna decyzja należy do niego i oczywiście UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *