Wieczór Sportów Walki w Poznaniu [wyniki]

Pełna hala dopingowała zawodników poznańskich klubów sportów walki. Niestety nie udało się i Poznań uległ reszcie Polski 2:4.

W sobotni wieczór poznańska Hala AWF przeżyła prawdziwe oblężenie kibiców sportów walki, którzy wypełnili ją po brzegi przybywając na drugą edycję meczu Poznań vs reszta Polski. Dla wielu przybyłych nie starczyło już miejsca na hali. Po raz kolejny byliśmy świadkami emocjonujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków amatorów i zawodowców oraz interesujących pokazów, które przygotowali organizatorzy.

Kibice zobaczyli łącznie 11 pojedynków w formułach MMA, K-1 rules i muay thai, z czego 6 rozegrano w ramach meczu Poznań kontra Reszta Polski.

Pierwszym pojedynkiem, który na dobre rozruszał publiczność było starcie w MMA Piotra Dziatkiewicza z Tomaszem Stronką. Był to debiut dla Tomka, który pierwszy raz miał okazję „pochodzić w linach”  na ringu. Dlatego pojedynek był raczej jednostronny, a rywal okazał się być mocnym przeciwnikiem.

Jeszcze większe zainteresowanie wzbudził pierwszy w historii Poznania pojedynek MMA kobiet, w którym zmierzyły się Klaudia Stępień i Aleksandra Jurkowska. Niestety, publiczność nie doczekała się widowiskowego „parteru”, ponieważ cała walka przebiegała w stójce. – Tak wyszło – odpowiedziały równym głosem zawodniczki, które nie da się ukryć pozostawiły poznańskiej publiczności lekki niedosyt. Po zwycięstwie Jurkowskiej i Olafa Morkunasa reszta Polski prowadziła 2:1.

Wynik pogorszył się jeszcze po walce Mikołaja Rogińskiego. Wszyscy liczyli, że bilans poprawi Łukasz Szulc – jeden z najlepszych zawodników K-1 w Polsce, który przygotowuje się do walki o Puchar Europy i postanowił wziąć udział w amatorskiej gali, traktując walkę z Rafałem Jakubowskim jako poważniejszy sparing. „Siwy” nie zawiódł i po jego wygranej Poznań miał jeszcze szanse na wyrównanie wyniku.

Dość nieoczekiwanie w pojedynku Radosława Demczura z Marcinem Łepkowskim w formule Muay Thai lepszy okazał się jednak Marcin i tym samym mecz z Poznaniem wygrała reszta Polski.

Szansa na rewanż  już 14 marca, kiedy to będzie miała miejsce kolejna edycja zawodów. Zapraszamy już dziś. Szykują się wielkie emocje.

Wieczór Sportów Walki – wyniki:

Poznań – reszta Polski (2:4)
Volodymyr Cherkasov – Mariusz Kowalski (muay thai)
Olaf Morkunas – Robert Bronszkiewicz (K-1)
Klaudia Stępień – Aleksandra Jurkowska (MMA)
Mikołaj Rogiński – Dominik Baran (MMA)
Łukasz Szulc – Rafał Jakubowski (K-1)
Radosław Demczur – Marcin Łepkowski (muay thai)

Wynik: 2:4

Pozostałe walki:
Marcin Wójcik – Michał Ziarkowski (K-1)
Tomasz Stronka – Piotr Dziatkiewicz (MMA)
Marcin Kostrubiec – Kamil Podgórski (K-1)
Mariusz Muth – Bartosz Kołodziejczak (muay thai)
Damian Kachniarz – Dominik Zadora (muay thai)

Zdjęcia można obejrzeć tutaj

5 thoughts on “Wieczór Sportów Walki w Poznaniu [wyniki]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *