WEC 53: Dominick Cruz vs. Scott Jorgensen

(mmamania.com)

Walka o pas mistrzowski wagi lekkiej WEC między Benem Hendersonem i Anthonym Pettisem, ustalona na 16 grudnia na WEC 53, nie będzie jedyną walką tytułową na tej gali. W drugiej zmierzą się Dominick Cruz i Scott Jorgensen. Stawką będzie tytuł mistrza wagi koguciej.

Cruz bronił swego pasa po raz pierwszy miesiąc temu, zwyciężając na punkty Josepha Benavideza. Sam pas wywalczył na WEC 47 w marcu, pokonując Briana Bowlesa. „The Dominator” ma za sobą 7 wygranych z rzędu, ostatnia jego przegrana walka miała miejsce na WEC 26 w marcu 2007, gdzie musiał uznać wyższość Urijaha Fabera.

Jorgensen z kolei ma za sobą 5 wygranych z rzędu (na rozkładzie nazwiska takie jak: Antonio Banuelos czy Takeya Mizugaki), a jego ostatnia walka to wygrana na WEC 50 na punkty z Bradem Pickettem. Dlatego też walkę o pas traktuje jak coś, co mu się należy:

„Jestem podekscytowany możliwością walki z Dominickiem i odebraniem mu pasa. Szczerze uważam, że jestem lepszym uderzaczem niż Dominick, bo on się po prostu dużo porusza i tworzy dziwne kąty – ale moje umiejętności zapaśnicze są lepsze. Jeśli chcę sprowadzić kogoś do parteru, zrobię to, znajdę drogę. Znam dużo sztuczek. To będzie świetna walka, czuję że jestem silniejszy od niego w każdej płaszczyźnie i że ten pas będzie mój.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *