Walka Roy Nelson vs. Antonio Silva na UFC Fight Night 95 w Brasilii

UFC - youtube.com
UFC – youtube.com

Starcie weteranów MMA dodane do karty walk UFC Fight Night 95.

Roy „Big Country” Nelson (21-13) po trzech porażkach z rzędu w UFC, z Markiem Huntem, Alistairem Overeemem oraz Joshem Barnettem udanie powrócił w walce z Jaredem Rosholtem którego pokonał przez jednogłośną decyzję. Warte odnotowania jest to, iż była to pierwsza zwycięska walka przez decyzję Nelsona w UFC. W ostatniej swojej walce po kontrowersyjnym werdykcie Nelson musiał uznać wyższość Derricka Lewisa, który aktualnie robi furorę w amerykańskiej organizacji.

Antonio „Bigfoot” Silva (19-9-1) nie może być zadowolony ze swoich ostatnich występów, na siedem walk, jedną wygrał, pięć razy przegrał oraz jedna walka zakończyła się remisem. Ostatnie dwie walki Silva przegrał przed czasem w bardzo słabym stylu z Markiem Huntem oraz Stefanem Struve’m. Antonio Silva to między innymi były mistrz Cage Warriors oraz EliteXC.

Antonio Silva oraz Roy Nelson już raz mieli się ze sobą zmierzyć, niestety ostatecznie ta walka nie doszła do skutku i „Bigfoot” podczas debiutu w UFC zmierzył się z Cainem Velasquezem, który znokautował go w pierwszej rundzie podczas gali UFC 146.

Gala UFC Fight Night 95 odbędzie się 24 września w Brasilii w hali Ginasio Nilson Nelson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *