Walka Jones vs Sonnen możliwa. Wszystko zależy od fanów

Podczas gdy Jon Jones przebywał jeszcze w Air Canada Centre opatrując kontuzję prawego ramienia, padło pytanie, kto może być jego kolejnym przeciwnikiem.

Z czterech udanych obron tytułu mistrza wagi półciężkiej dzieli go tylko jedna do wyrównania rekordu Tito Ortiza. Kto więc może być tym przeciwnikiem, którego pokonanie sprawi, że nazwisko Jonesa zapisze się na kartach historii? Co powiecie na człowieka, który przez krótki czas był zestawiony do gali UFC 151: Chael Sonnen.

 Zanim jednak Sonnen dostanie szansę walki o tytuł z Jonesem będzie musiał stoczyć jeszcze jedną walkę w grudniu z Forrestem Griffinem. Jeśli wygra, prezydent UFC Dana White będzie wiedział jaki krok dalej podjąć.

„On będzie chciał walczyć z Jonesem i nie ma co do tego wątpliwości. Sonnen jest mimo wszystko bardzo dobry. Wszyscy mówią o nim, że dostaje walki ponieważ potrafi dużo gadać, ale on chce pokazać za każdym razem, iż jest gotów by wygrywać.”

Jones początkowo nie chciał walki z Sonnenem, ale White uważa, że jego postawa się zmieniła. „Mogę teraz powiedzieć, że obaj chcą tej walki. Myślę, że jeszcze inne walki także maja sens.”

Oczywistą jest także walka z Danem Hendersonem. Hendo był w kolejce aby zmierzyć się z Jonesem lecz kontuzja kolana wyeliminowała go z tej szansy. White wskazuje jednak, że ta walka może się odbyć jeśli Henderson wyleczy kontuzję.

Problemem, który obecnie wszystko komplikuje jest kontuzja Jonesa. Według jego menadżera Malki Kawa – lekarze na początku myśleli, że może to być uszkodzenie nerwów, ale nie wiadomo tego na pewno, dopóki nie wróci do domu i nie skonsultuje się z lekarzami.

Zważywszy na wymagający harmonogram i kontuzje zawodników, UFC nie zamyka przed nikim drzwi. Według White’a bardzo dużo zależy także od fanów.

„Jeśli wystarczająca liczba fanów będzie chciała oglądać tą walkę, myślę że zorganizujemy ją.”

11 thoughts on “Walka Jones vs Sonnen możliwa. Wszystko zależy od fanów

  1. Ja tam wolałbym zobaczyć rewanż z Lyoto Machidom czy chociażby rewanż z Szogunem o walce z Hendo nie wspominam bo to się rozumie samo przez się choć wydaje mi się, że kościsty gibon w tej kategorii wagowej jest niestety obecnie bezkonkurencyjny… czekam aż spróbuje ten pyszałek w wadze ciężkiej i ciężko wyłapie od któregoś z dewiantów tej wagi.

  2. Jones ma kontuzje wiec nie powinno byc pospiechu. Walki o titleshota moglyby wygladac tak:
    1. Hendo vs Machida (chce to bardziej zobaczyc niz walke ktoregokolwiek z nich z Jonesem)
    2. Shogun vs Gustaffson
    3. Sonnen vs Griffin (jesli Sonnen wygra, bo Griffin nie chce walki z JJ)

    Jeli Gustaffson wygraby z Shogunem, a Machida z Hendo to titleshot powinien poleciec do Gustaffsona. Sonnen powinien byc kolem ratunkowym gdyby Hendo/Machida i Shogun/Gustaffson zlapali kontuzje, badz odmowili walki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *