W związku z kontuzją Robbiego Lawlera, Mike Perry rzucił wyzwanie Khamzatowi Chimaevowi na gali UFC 255

Mike Roach/Getty Images

Były mistrz wagi półśredniej UFC Robbie Lawler wypadł z gali UFC 255 z walki Mike’em Perrym. W związku z tym, „Platynowy” oznajmił, że chce jako zastępstwo walkę z Khamzatem Chimaevem.

Mike Perry ogłosił na Twitterze wycofanie się z walki Robbiego Lawlera i jednocześnie rzucił wyzwanie Khamzatowi Chimaevowi na walkę w zastępstwie.

„Więc Lawler wycofał się z powodu kontuzji. Szukając zastępstwa poprosiłem o Chimaeva i możemy to zrobić w wadze średniej.”

Mike Perry ma za sobą zwycięstwo przez jednogłośną decyzję nad Mickey’em Gall’em. Niestety, Perry miał ostatnio pewne problemy poza klatką, ponieważ latem wdał się w kłótnię i bójkę w barze, a ostatnio został oskarżony o przemoc domową przez swoją byłą żonę. Niemniej jednak, jego spotkanie z Lawlerem było jedną z najbardziej oczekiwanych walk na karcie UFC 255.

Khamzat Chimaev, który miałby według Perry’ego zastąpić Lawlera, został tego lata gwiazdą UFC i najlepszym prospektem organizacji. Po raz pierwszy odniósł dwa zwycięstwa w ciągu 10 dni na Fight Island w lipcu, pokonując John Phillipsa w pierwszej rundzie przez poddanie i Rhysa McKee w pierwszej rundzie przez TKO, a następnie zgarnął trzecie zwycięstwo, kiedy to znokautował Geralda Meerschaerta na UFC Vegas 11, również w pierwszej rundzie. Teraz Chimaev, został zestawiony z czołowym zawodnikiem wagi półśredniej Leonem Edwardsem, co stanowi dla niego ogromny krok naprzód w rywalizacji.

Khamzat Chimaev pokazał, że jest gotów walczyć niewiarygodnie często, ale jest mało prawdopodobne, że będzie w stanie stanąć do pojedynku z Perrym 21 listopada, mając zaplanowaną walkę z Edwardsem w dniu 19 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *