W organizmie Daniela Omielańczuka wykryto meldonium

mmajunkie.com
mmajunkie.com

Kłopoty Polaka przed piątym pojedynkiem w UFC?

Daniel Omielańczuk (18-5-1 1 NC, 3-2 w UFC) na UFC Fight Night 91 ma zaplanowany bój z Oleksiyem Oliynykem (50-9-1, 2-0 w UFC, #15 w rankingu UFC). Niestety, kilka godzin temu opublikowano informację, że kontrola antydopingowa wykazała obecność meldonium w organizmie Polaka.

W związku z meldonium toczy się spór czy środek ten powinien być zakwalifikowany jako doping. Wcześniej na stosowaniu tego środka przyłapano Islama Makhacheva (12-1, 1-1 w UFC) i ukarano zawieszeniem jednak teraz zdjęto karę z Rosjanina.

Omielańczuk (póki co?) nie zostanie zawieszony a jego pojedynek z Rosjaninem pozostaje w karcie gali, która odbędzie się już 13 lipca.

9 thoughts on “W organizmie Daniela Omielańczuka wykryto meldonium

  1. Taki wpis znalazlem na necie 🙂

    „Daniel, nie wciskaj kitu.. WADA podala na poczatku 2015 roku ze od 2016 roku meldoniium bedzie zakazane, a podali rok wczesniej bo meldonium dlugo utrzymuje sie w organizmie i zeby kazdy mogl przerwac kuracje. a wiec „Ja nie ukrywam, że przyjmowałem tę substancję w celach medycznych, pod opieką lekarza, ale ostatni raz miało to miejsce we wrześniu 2015 roku, kiedy środek był jeszcze dozwolony” to zwykly farmazon. nie lepiej przyjac na klate jak Hallmann”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *