Volkan Oezdemir spodziewa się jednorundowej wojny z Jimim Manuwa na gali UFC 214

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Volkan Oezdemir okazał się jak do tej pory sporą niespodzianką docierając do ścisłej czołówki dywizji półciężkiej UFC i teraz stanie przed wyzwaniem pojedynku z Jimim Manuwą.

Szwajcar a za sobą dwie wygrane walki w UFC, pierwszą stoczył z Ovincem Saint Preux i pokonał go przez niejednogłośną decyzję, ale w drugim pojedynku z Mishą Cirkunovem nie pozostawił już żadnych wątpliwości i znokautował go w pierwszej rundzie.

Na gali UFC 214 Volkan Oezdemir (14-1) stanie przed największym wyzwanie w dotychczasowej karierze jakim będzie pojedynek z Jimim Manuwa (17-2). Walka ta wyłoni pretendenta do walki o pas, który będzie na nią oczekiwał razem z Alexandrem Gustafssonem.

W rozmowie z MMAJunkie.com, Oezdemir skomentował swój szybki wzrost w dywizji na bardzo wysoką pozycję i walkę z topowym rywalem.

— Wszystko potoczyło się bardzo szybko, ale nie powiedziałbym, że jestem tym zaskoczony.

Dodał też, że chce utrzymać ten stan i iść do przodu, a o pewnych sprawach zacząć myśleć trochę później. Teraz Oezdemir ma na głowie pojedynek z Manuwą, którego szanuje i traktuje jako największe wyzwanie jak do tej pory, ale nie oznacza to, że będzie czuł niepewność.

— Manuwa jest silny i bardzo mocno bije. Jak dotąd jest on moim największym wyzwaniem, chociaż Micha Cirkunov też był mocnym przeciwnikiem, ale Manuwa jest inny pod względem technicznym. To będzie wojna na jedną rundę i zamierzam wykonać na nim morderstwo.

Pojedynek Oezdemira z Manuwą otworzy główną kartę gali UFC 214, która odbędzie się dzisiaj 29 lipca w kalifornijskim Anaheim.

One thought on “Volkan Oezdemir spodziewa się jednorundowej wojny z Jimim Manuwa na gali UFC 214

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *