Vitor Belfort szybko rozprawił się z Evanderem Holyfieldem w walce wieczoru Triller Fight Club Legends 2

Triller Fight Club

Jak można było się spodziewać, Vitor Belfort z łatwością rozprawił się z Evanderem Holyfieldem w walce bokserskiej na gali Triller Fight Club Legends 2.

Były mistrz UFC potrzebował zaledwie niecałych dwóch minut, aby odprawić 58-letniego Holyfielda w głównym pojedynku wieczoru w wadze ciężkiej. Koniec walki nastąpił po TKO w pierwszej rundzie w czasie 1:49. Gala Triller Fight Club Legends 2 odbyła się w sobotnią noc w Seminole Hard Rock Hotel & Casino w Hollywood na Florydzie.

Gdy tylko zabrzmiał pierwszy gong, zawodnicy skrzyżowali rękawice i od razu zaczęła się akcja. Holyfield naciskał na Brazylijczyka i trafił ładnym lewym sierpowym. Wkrótce potem Belfort trafił Holyfielda prawym sierpowym, który nim zachwiał. Belfort wywierał presję na Holyfieldzie i powalił go na deski. Holyfield szybko wstał, ale równie szybko został ponownie powalony kolejnym uderzeniem.

Holyfield kontynuował walkę po drugim knockdownie, by zderzyć się z serią ciosów Belforta. Sędzia natychmiast przerwał walkę, gdyż Holyfield był wyraźnie zamroczony.

Evander Holyfield wziął udział w walce na krótko przed galą, zastępując Oscara De La Hoyę, który został zmuszony do wycofania się z walki z Belfortem po tym, jak trafił do szpitala z powodu COVID-19.

Holyfield nie walczył od dekady. Ostatni raz walczył w wieku 48 lat, kiedy to pokonał przez TKO Briana Nielsena. Byłemu wielokrotnemu mistrzowi świata w wadze ciężkiej brakuje nieco ponad rok do 60-tych urodzin.

Holyfield nie zgodził się z zatrzymaniem jego walki:

„Myślę, że to była zła decyzja” – powiedział Holyfield podczas transmisji. „Nie sądzę, że sędzia powinien przerywać walkę tak szybko.”

Tymczasem 46-letni Vitor Belfort powrócił do rywalizacji po raz pierwszy od przegranej przez TKO z Lyoto Machidą w maju 2018 roku w MMA. Belfort tylko raz rywalizował w boksie zawodowym pokonawszy Josemario Nevesa w 2006 roku.

Belfort rzucił wyzwanie Jake’owi Paulowi w swoim wywiadzie po walce, będąc obok prezesa Triller Fight Club Ryana Kavanaugh. Pierwotna oferta 25 milionów dolarów dla Paula za walkę została podniesiona do 30 milionów dolarów przez Kavanaugha podczas rozmowy na ringu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *