Valentina Shevchenko i jej trener świadkami napadu i uczestnikami strzelaniny

Por Djatmiko Waluyo / Escritor UFC Español
Por Djatmiko Waluyo / Escritor UFC Español

Zawodniczka UFC Valentina Shevchenko (12-2, 1-1 UFC) oraz jej trener byli świadkami napadu i strzelaniny, który miał miejsce w stolicy Peru, Limie.

Z raportu przedstawionego przez peruwiański outlet RPP, do strzelaniny doszło w nocy w dystrykcie Chorillos w Limie. Do napadu doszło w sklepie z kurczakami podczas którego napastnicy nakazali pracownikom opróżnić kasy, a klientom, by oddali zawartość swoich portfeli pod groźbą pobicia w przypadku opierania się. Zawodniczka UFC Valentina Shevchenko była na miejscu wraz ze swoim trenerem Pavlem Fedotovem, który był uzbrojony i otworzył ogień do ciekających rabusiów. W konsekwencji tego jeden z nich został zastrzelony, a dwaj pozostali uciekli z kwotą 5 000 soli, co jest równowartością około 1 500 dolarów.

Niestety Pavel Fedotov również został postrzelony przez jednego z rabusiów, którego kula trafiła Fedotova w brzuch. Trener Shevchenko został przewieziony do miejscowego szpitala. Fedotov nie jest jedynym trenerem Shevchenko, ale jest mężem jej siostry Antoniny, która jest znakomitą zawodniczką kickboxingu. W strzelaninie został ranny jeszcze inny klient sklepu.

Valentina Shevchenko przeprowadziła się z rodzimego Kirgistanu do Peru w 2008 roku wraz ze swoim trenerem i siostrą i od tamtego czasu ma obywatelstwo peruwiańskie. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie napadu. Shevchenko ma za sobą dwie walki w UFC. W debiucie na UFC on FOX 17 pokonała przez niejednogłośną decyzję Sarę Kaufman, alej już w kolejnej walce na UFC on FOX 20 przegrała walkę przez jednogłośną decyzję z Amandą Nunes. W trzeciej walce , Shevchenko jest zestawiona do pojedynku z byłą mistrzynią wagi koguciej Holly Holm, a starcie odbędzie się 23 lipca  Chicago na gali UFC on FOX 20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *