Urijah Faber kontuzjowany, Alex Caceres w zastępstwie, Korean Zombie vs. Corassani na UFC Fight Night 53

Koreańczyk powraca do walk po ponad roku przerwy.

Chan Sung Jung (13-4, 3-1 w UFC, 6# w rankingu UFC) ostatni raz walczył na UFC 163 kiedy nie zdołał odebrać mistrzowskiego pasa Jose Aldo, przegrał przez TKO w IV rundzie. Korean Zombie poznał już swojego kolejnego rywala, będzie nim Akira Corassani (12-4 1 NC, 3-1 w UFC). Szwed powróci do oktagonu po porażce jaką w kwietniu zadał mu Dustin Poirier.
Walka Sung Jung vs. Corassani będzie co-main eventem gali UFC Fight Night 53 która odbędzie się 4 października w stolicy Szwecji.

Nie dojdzie natomiast do walki Urijaha Fabera (31-7, 7-3 w UFC, 2# w rankingu UFC) z Masanori Kaneharą (23-11-5, 0-0 w UFC). Powodem odwołania pojedynku jest kontuzja żeber Amerykanina. W jego zastępstwie zawalczy ostatni przez niego pokonany zawodnik, Alex Caceres (10-6 1 NC, 5-4 1 NC w UFC, 10# w rankingu UFC). Dla Bruce Leeroya będzie to już 11 występ w oktagonie i szansa na 6 zwycięstwo w UFC. Z kolei Kanehara tą walką zadebiutuje w największej organizacji MMA na świecie.

Walka Kanehara vs. Caceres odbędzie się 20 września na gali w Japonii.

One thought on “Urijah Faber kontuzjowany, Alex Caceres w zastępstwie, Korean Zombie vs. Corassani na UFC Fight Night 53

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *