UFC zatrudnia nowojorskich prawników do obrony przed pozwem

UFC wydało kolejne oświadczenie prasowe, że zatrudniło znaną nowojorską firmę prawniczą Boies, Schiller & Flexner LLP, która będzie reprezentować ich interesy w sprawie zbiorowego pozwu o przeciwdziałanie monopolowi.

„Zbudowaliśmy ten biznes od trudnych początków, starając się realizować potrzeby fanów i zawodników. Miliony ludzi oglądają nasze walki. Zbudowaliśmy system ochrony zdrowia i bezpieczeństwa naszych zawodników, którzy mają możliwość negocjowania kontraktów.

Staniemy przeciwko powodom w tym sporze na każdym kroku, dlatego zaangażowaliśmy prawników z Boies , Schiller i Flexner LLP, którzy mają ogromne doświadczenie w sprawach antymonopolowych.

Jesteśmy dumni z firmy, którą zbudowaliśmy, jesteśmy pewni swojej pozycji prawnej i zamierzamy wygrać ten proces.”

Dla przypomnienia, głównymi powodami w procesie przeciwko UFC są Cung Le, Jon Fitch i Nate Quarry, którzy oskarżają UFC o działania na szkodę zawodników i monopol. Później do pozwu dołączyli jeszcze Dennis Hallman i Javier Vazquez oraz Brandon Vera i Pablo Garza.

UFC nie zabiera głosu publicznie w tej sprawie, tylko wydaje oświadczenia.

Firma Boies, Schiller & Flexner LLP powstała w 1997 roku i obecnie skupia ponad 200 prawników i bierze udział w największych procesach, np. United States v. Microsoft, Bush v. Gore. Reprezentowali już największe organizacje, wygrywając milionowe sprawy dla swoich klientów. „The Wall Street Journal” określił ich mianem „krajowej elektrowni prawniczej”, a „National Law Journal” jako „niebojących się kontrowersji oraz zarządzających wysokim ryzykiem”.

3 thoughts on “UFC zatrudnia nowojorskich prawników do obrony przed pozwem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *