UFC On FOX 9: Demetrious Johnson vs Joseph Benavidez po walce

Głównym wydarzeniem minionej nocy był pojedynek o pas wagi muszej między Demetriousem Johnsonem a Josephem Benavidezem na gali UFC on FOX 9.

Był to pojedynek rewanżowy między tymi zawodnikowi. Poprzednia walka odbyła się w zeszłym roku na UFC 152 Jones vs Belfort. Wówczas przez niejedno głośną decyzję wygrał Demetrious Johnson.

Johnson (19-2-1) jest obecnie niepokonany od pięciu walk, a ostatnią porażkę zaliczył w 2011 roku z mistrzem kategorii koguciej Dominickiem Cruz’em.

Benavidez (19-4) od poprzedniej porażki z Johnsonem miał trzy zwycięstwa, ale dobrą passę przerwał po raz kolejny Demetrious Johnson. Benavidez w swojej karierze przegrał jeszcze dwukrotnie z Dominickiem Cruz’em jeszcze z czasów WEC.

Dzisiejszej nocy to Demetrious Johnson odniósł zwycięstwo nokautując Benavideza w nieco ponad dwie minuty pierwszej rundy. To także pierwszy raz kiedy ktoś położył Benavideza na deski.

„Wiele osób mówiło, że nie mam nokautującego uderzenia. Właśnie to zmieniłem,” powiedział, Demetrious Johnson.

Dodał także, że jego team pomógł mu w osiągnięciu większej siły w uderzeniach poprzez zmniejszenie wagi.

„To znak, że będzie się działo jeszcze więcej,” dodał „Mighty Mouse”.