UFC on FOX 12: Lawler vs. Brown – wyniki i relacja na żywo

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:

170 lbs: Robbie Lawler pokonał Matta Browna przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 48-47)

Główna karta (godzina 2:00 czasu polskiego):

205 lbs: Anthony Johnson pokonał Antonio Rogerio Nogueirę przez TKO (ciosy) 0:44, runda 1
145 lbs: Dennis Bermudez pokonał Claya Guidę przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:57, runda 2
155 lbs: Bobby Green pokonał Josha Thomsona przez split decyzję

Pozostałe, FOX Sports 1 (godzina 0:00 czasu polskiego):

155 lbs: Jorge Masvidal pokonał Darona Cruickshanka przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Patrick Cummins pokonał Kyle’a Kingsbury’ego przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Tim Means pokonał Hernaniego Perpetuo przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Brian Ortega pokonał Michaela De La Torre przez poddanie (duszenie zza pleców) 1:39, runda 1

Pozostałe, UFC Fight Pass (godzina 22:15 czasu polskiego):

155 lbs: Tiago dos Santos pokonał Akbarha Arreolę przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Gilbert Burns pokonał Andreasa Stahla przez jednogłośną decyzję
115 lbs: Joanna Jędrzejczyk pokonała Julianę Limę przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Noad Lahat pokonał Stevena Silera przez jednogłośną decyzję

Noad Lahat vs. Steven Siler
Walka otwierająca galę rozpoczęła się od obalenia w wykonaniu Noada. Izraelczyk jednak nie mógł zrobić wiele, ponieważ Steven pracował gumową gardą. Przed końcem rundy Lahat jeszcze 2 razy sprowadził Silera. Pierwsze minuty drugiej rundy upłynęły pod znakiem wymian w stójce i nieudanych prób sprowadzeń Noada. Pod koniec rundy udało mu się jednak obalić rywala i dojść do trójkąta nogami ale Steven zachował zimną krew i wytrzymał do syreny. Na początku ostatnich 5 minut, wskutek błędu Izraelczyka Siler zdobył jego plecy ale przez ponad 2 minuty nie potrafił nic zrobić.

Joanna Jędrzejczyk vs. Juliana Lima
Po 30 sekundach walki Brazylijka pierwszy raz spróbowała obalać, bezskutecznie. Gdy walka wróciła na środek oktagonu Polka punktowała rywalkę ciosami. Po chwili walka znowu przeniosła się pod siatkę i po raz drugi interweniował sędzia rozdzielając Limę i Jędrzejczyk. W II rundzie Joanna uruchomiła ciosy na korpus które widocznie osłabiały rywalkę. 3 minuty ostatniej rundy przebiegały pod całkowite dyktando Joanny, później Lima po raz 14 spróbowała sprowadzić Jedrzejczyk do parteru, tym razem skutecznie. Poza nieśmiałą próbą gilotyny Brazylijki do końca walki nie wydarzyło się już nic ciekawego. Zwycięstwo w debiucie pierwszej Polki w UFC stało się faktem.

Andreas Stahl vs. Gilbert Burns
Starcie półśrednich od początku było wyrównane. Obaj zawodnicy trafiali dobrymi ciosami. Stahl przeważał w stójce ale Burns rekompensował ro udanymi sprowadzeniami do parteru. W ostatniej odsłonie nic się nie zmieniło poza tym, że tempo pojedynku znacznie spadło. Sędziów czekało trudne zadanie, ostatecznie jako zwycięzcę wskazali Burnsa.

Akbarh Arreola vs. Tiago dos Santos
Bardzo słabym widowiskiem była ta walka. Jedyną rzeczą wartą odnotowania były okazjonalne dobre kopnięcia, tak jednego jak i drugiego zawodnika. Poza tym pojedynek był ostrożną wymianą uderzeń w której nieco lepszy był Portugalczyk. Zwyciężył, ale jeśli myśli on o pozostaniu w UFC na dłużej musi się jeszcze sporo nauczyć.

Michael De La Torre vs. Brian Ortega
Po minucie walki Brian był już wpięty za plecami rywala i pracował nad duszeniem które ostatecznie dopiął i wygrał walkę w niecałe 2 minuty.

Hernani Perpetuo vs. Tim Means
Panowie się nie oszczędzali i już od pierwszych sekund wymieniali mocne ciosy. Nieznaczną przewagę miał Perpetuo ale Means miał na koncie jedno sprowadzenie z początku walki. W połowie drugich 5 minut Means naruszył ciosem Hernaniego ale Brazylijczyk szybko doszedł do siebie i nie pozwolił wyrządzić sobie większej krzywdy. Stójkową batalię III rundy wygrał Tim czym zapewnił sobie zwycięstwo w całym pojedynku.

Kyle Kingsbury vs. Patrick Cummins
Mocnym akcentem walkę zaczął Cummins który parę razy obalił rywala. Swoją przewagę akcentował też w parterze obijając Kyle’a i próbując dojść do duszenia. Walka toczyła się wg schematu: kilka sekund stójki, obalenie Patricka, obijanie w parterze, powrót do stójki, obalenie itd. Kingsbury nie miał w tym pojedynku nic do powiedzenia.

Daron Cruickshank vs. Jorge Masvidal
Masvidal nie w swoim stylu zaczął spychając rywala do obrony. Po minucie walki Daron zaskoczył go mocnym prawym i posłał na deski ale Masvidal szybko wstał i walka dalej toczyła się w stójce. Od połowy rundy tempo pojedynku znacznie wzrosło. Masvidal trafiał pięściami na co Cruickshank odpowiadał kopnięciami. Runda zakończyła się sprowadzeniem na korzyść Jorge’a. II rundę sprowadzeniem mógł rozpocząć Daron ale nie utrzymał Masvidala na plecach. Parę sekund później to Jorge obalił rywala, przez długi czas kontrolował go będąc z góry i był bliski zakończenia walki przez duszenie d’arce. W ostatniej odsłonie widzieliśmt znacznie więcej grapplingu, Daron próbował ale nie mógł znaleźć sposobu na dominację Masvidala.

Josh Thomson vs. Bobby Green
Przez pierwsze 5 minut Panowie wymieniali pojedyncze ciosy. Walka nieco się ożywiła w II rundzie kiedy Thomson celnymi kombinacjami i sprowadzeniem zaczął akcentować swoją przewagę. Green jednak odpowiadał na te ataki nawet z lekką nawiązką. Kalifornijczyk powinien częściej próbować sprowadzać. Po 15 minutach walki trudne zadanie mieli sędziowie którzy niejedno głośnie przyznali zwycięstwo Greenowi.

Dennis Bermudez vs. Clay Guida
Od pierwszych sekund pojedynek był toczony w dobrym tempie. Guida w swoim stylu dużo chodził i podskakiwał. W stójce jednak to Bermudez był dużo bardziej skuteczny. Dennis dobrze bronił próby obaleń ze strony Guidy samemu obalając Claya pod koniec rundy i zdobywając jego plecy. W połowie II rundy Dennis ponownie obalił Guidę, zdobył plecy i odrazu zapiął duszenie które po kilku sekundach Clay odklepał.

Anthony Johnson vs. Antonio Rogerio Nogueira
45 sekund potrzebował Anthony Johnson aby pokonać Rogerio Nogueirę. Amerykanin zamnkął Antonio pod siatką i trafił go kilkoma mocnymi podbródkowymi. Sędzia Herb Dean podjął właściwą decyzję przerywając walkę.

Robbie Lawler vs. Matt Brown
Matt, tak jak zawsze, odrazu przeszedł do ataku. Kontry Robbiego nieco osłabiły jego zapał. Po chwili Brown zdobył obalenie a później walka przeniosła się do klinczu w którym Nieśmiertleny raził Lawlera mocnymi łokciami. Po 2 minutach stójkowych wymian w II rundzie Brown po raz drugi sprowadził Lawlera. W III rundzie Robbie zaczął więcej kopać. Po raz pierwszy udało mu się wybronić próbe sprowadzenia ze strony Matta. Na początku IV odsłony Robbie przechwycił kopnięcie Browna i obalił go, w parterze jednak nie mógł obejść półgardy Matta. Ostatnie 5 minut było bijatyką z minimum kalkulacji, i Robbie i Matt raczyli się nawzajem mocnymi, celnymi ciosami. Żaden nie odpuścił i o wyniku walki musieli zdecydować sędziowie. Jedno jest pewne: bonus za walkę wieczoru – gwarantowany.

14 thoughts on “UFC on FOX 12: Lawler vs. Brown – wyniki i relacja na żywo

1. Powiem Wam, że bałem się o wynik walki Jędrzejczyk, długo była dociśnięta do siatki, przez co przeciwniczka była w tej pozycji dominującej, całe szczęście, że poszła decyzja dla niej.
    Myślicie, że walka wieczoru potrwa dłużej niż 2,5 rundy? postawiłem jakiegoś grosika, że tak.

2. W sumie patrzac na punktacje sedziow to niepotrzebnie sie obawiałem o Joanne, ta dziewczyna ma charakter! Pan Łysy 2 pochwały o niej napisał na twitterze, dwóch, do jednego zawodnika jeszcze nie widziałem