UFC on ESPN 21: Brunson vs. Holland – bonusy i konferencja

Chris Unger/Zuffa LLC via Getty Images

Czterech zawodników otrzymało dodatkowe 50 000 dolarów.

Po wczorajszej gali władze organizacji UFC zdecydowały o przyznaniu czterech bonusów za najlepsze występy gali.

W co-main evencie faworyzowany Max Griffin nie miał problemów z odprawieniem Songa Kenana, w trzeciej minucie pojedynku Amerykanin naruszył rywala w kontrze na kopnięcie by sekundę później zakończyć starcie mocnym 1-2 pod siatką.

Efektownym nokautem swój występ zakończył Adrian Yanez, przez niemal cały pojedynek 27-latek dominował w rywalizacji z Gustavo Lopezem dzięki kapitalnym umiejętnościom bokserskim a walka zakończyła się na oczątku trzeciej odsłony po kapitalnej kontrze prawym sierpowym.

Grant Dawson toczył wyrównany bój z Leonardo Santosem, po dwóch rundach na kartach sędziów widniał remis a w trzeciej Amerykanin ochoczo ruszył do ataku. Przez większość czasu dominował w parterze z góry, ale pojedynek nie trwał pełny dystans, ponieważ w ostatnich sekundach Dawson trafił rywala kilkoma uderzeniami, które pozbawiły go świadomości i sędzia przerwał starcie na sekundę przed końcową syreną.

Ostatnim nagrodzonym został Bruno Silva, w walce otwierającej galę Brazylijczyk rozbił JP Buysa w stójce kończąc pojedynek w drugiej rundzie po knockdownie, serii uderzeń w parterze i prawym overhandzie.