UFC on ABC 1: Holloway vs. Kattar – bonusy i konferencja

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Organizacja UFC przyznał bonusy za najlepszą walkę i występy wieczoru gali UFC on ABC 1: Holloway vs Kattar. Dodatkową kasę zgarnęło czterech zawodników.

Max Holloway otrzymał dodatkowe 50,000 dolarów za Fight of the Night za pokonanie Calvina Kattara w walce wieczoru sobotniej gali UFC Fight Island 7 w Abu Dhabi. Kattar również otrzymał dodatkowe pieniądze za przetrwanie pięciu rund przeciwko byłemu mistrzowi dywizji piórkowej.

Holloway zdominował Kattara w stójce w jednostronnej walce pokonując go przez jednogłośną decyzję, wygrywając na kartach wyników wszystkich sędziów (50-43, 50-43, 50-42).

Bonusy za Performance of the Night trafiły do Alessio Di Chirico i Li Jinglianga, którzy w swoich starciach z Joaquinem Buckleyem i Santiago Ponzinibbio odnieśli spektakularne zwycięstwa przez nokauty. Obaj zwycięzcy otrzymali również dodatkowe 50,000 dolarów.

Di Chirico zmierzył się z Buckleyem, który w 2020 roku odniósł imponujące zwycięstwo przez nokaut na Impie Kasanganay, za które otrzymał wyróżnienie „Nokautu Roku”. Włoch znokautował Buckleya kopnięciem w głowę w nieco ponad dwie minuty.

Jingliang przywitał w Oktagonie Ponzinibbio po 26 miesiącach nieobecności Argentyńczyka, pozostawiając go nieprzytomnego po brutalnym nokaucie lewą ręką w ostatniej minucie pierwszej rundy.