UFC Fight Night 77: Belfort vs. Henderson 3 – wyniki i relacja na żywo

UFC youtube.com

185 lbs: Vitor Belfort pokonał Dana Hendersona przez KO (kopnięcie na  głowę i ciosy) 2:07, runda 1

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 4:00 czasu polskiego):
205 lbs: Glover Teixeira pokonał Patricka Cumminsa przez TKO (ciosy w stójce) 1:12, runda 2
135 lbs: Thomas Almeida pokonał Anthony’ego Birchaka przez KO (prawy prosty) 4:24, runda 1
155 lbs: Alex Oliveira pokonał Piotra Hallmanna przez KO (prawy sierpowy) 0:51, runda 3
155 lbs: Rashid Magomedov pokonał Gilberta Burnsa przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Corey Anderson pokonał Fabio Maldonado przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
155 lbs: Gleison Tibau pokonał Abela Trujillo przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców) 1:45, runda 1
155 lbs: Johnny Case pokonał Yana Cabrala przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Thiago Tavares pokonał Claya Guidę przez poddanie (gilotyna) 0:39, runda 1
145 lbs: Chas Skelly pokonał Kevina Souzę przez poddanie (duszenie zza pleców) 1:56, runda 2

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:30 czasu polskiego):
170 lbs: Viscardi Andrade pokonał Gasana Umalatova przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Jimmie Rivera pokonał Pedro Munhoz przez niejednogłośną decyzję
135 lbs: Matheus Nicolau Pereira pokonał Bruno Rodriguesa przez poddanie (japoński krawat) 3:27, runda 3

Bruno Rodrigues vs. Matheus Nicolau Pereira
Pierwszą rundę walki otwierającej gali wygrał młodszy z Brazylijczyków, Matheus trafiał rywala wieloma uderzeniami jednym z nich – lewym sierpowym – posyłając go na deski a dodatkowo przed syreną zdołał 2-krotnie obalić Rodriguesa. W drugiej odsłonie swoją szansę miał Bruno, który obrotówką wysłał Nicolau na zapoznanie z deskami klatki, Rodrigues poszedł za ciosem, ale chwilę później musiał bronić się przed próbą balachy. W ostatniej rundzie Matheus mocno skontrował próbę latającego kolana i walka ponownie trafiła do parteru, po zadaniu kilkunastu ciosów Nicolau skorzystał z okazji i zakończył walkę odklepując Bruno japońskim krawatem.

Pedro Munhoz vs. Jimmie Rivera
Amerykanin świetnie rozpoczął walkę, 26-latek niemal za każdym razem świetnie kontrował ataki starszego rywala. W ciągu I rundy Pedro zaliczył kilka dobrych akcji, ale mnóstwo celnych uderzeń Rivery zadecydowało o jego wygranej w pierwszej odsłonie. Również drugie 5 minut Jimmie rozpoczął dobrze w pewnym momencie naruszając oponenta, ale idąc za ciosem samemu otrzymał mocne uderzenie, które nieco wyhamowało jego zapędy. Chwilę później Munhoz próbował przenosić walkę do parteru, ale nie zdołał skontrolować go na ziemi. Również ostatnia odsłona obfitowała w stójkowe wymiany prowadzone w wysokim tempie, do końcowej syreny zawodnicy nie odpuszczali i niewątpliwie szukali możliwości zakończenia pojedynku przed czasem.

Viscardi Andrade vs. Gasan Umalatov
Pierwsza oraz druga runda padły łatwym łupem dla Brazylijczyka, Andrade nie musiał specjalnie wysilać się by w stójce i klinczu punktować pasywnego Umalatova. Gasan przystąpił do ataku w ostatnich pięciu minutach, zaliczył kilka dobrych akcji, ale to zbyt mało by wygrać walkę na przestrzeni 3 rund.

Kevin Souza vs. Chas Skelly
Skelly w swoim stylu od razu ruszył po obalenie, w parterze rozbijał Brazylijczyka dopóki on nie znalazł drogi powrotnej na nogi. Później Souza mocnym, lewym sierpem posłał rywala na deski, Amerykanin zdołał wrócić a następnie próbował dojść do skrętówki na prawą nogę rywala. Na początku II odsłony Chas zdecydował się wciągnąć Brazylijczyka do gardy, ale przypłacił to przyjęciem kilkunastu uderzeń. Chwilę później walka wróciła do stójki a Skelly błyskawicznie sklinczował, zaszedł za plecy Kevina, wpiął się i zaciągnął go do parteru by sekundy później zmusić go do poddania wskutek duszenia zza pleców.

Clay Guida vs. Thiago Tavares
Po kilku rozpoznawczych ciosach Guida zdecydował się na próbę obalenia, na swoje nieszczęście został złapany w ciasną gilotynę, którą po kilku sekundach odklepał. Całość trwała tylko 39 sekund.

Yan Cabral vs. Johnny Case
Konfrontacja grapplera ze strikerem zakończyła się wygraną tego drugiego chociaż po 15 minutach walki sędziowie nie mieli najprostszego zadania w typowaniu zwycięzcy. Amerykanin skutecznie punktował w stójce, ale dawał się obalać i na ziemi musiał bronić się przed parterową ofensywą Cabrala. Ostatecznie sędziowie wypunktowali wygraną Johnny’ego, ale nie była to wygrana w bardzo przekonującym stylu.

Gleison Tibau vs. Abel Trujillo
Tuż po rozpoczęciu walki Tibau zepchnął rywala na siatkę, obalił a w parterze zajął dosiad. Po chwili Gleison skorzystał z możliwości wpięcia się za plecy i założył duszenie zza pleców, Trujillo bronił się, ale sędzia pojedynku podjął zbyt pochopną decyzję o przerwaniu walki wypaczając jej wynik.

Fabio Maldonado vs. Corey Anderson
Po rozpoznawczej minucie Amerykanin obalił rywala i znalazł się w półgardzie skąd przez ok. 2 minuty obijał Maldonado. Gdy walka wróciła do stójki nadal stroną atakującą był Anderson, Corey zadawał więcej uderzeń i straszył oponenta próbami sprowadzeń. Poza kilkoma momentami w stójce w drugiej i trzeciej rundzie nie działo się wiele, Anderson męczył Brazylijczyka kontrolą w klinczu i obaleniami czym zapewnił sobie wygraną na kartach sędziów punktowych.

Gilbert Burns vs. Rashid Magomedov
Po spokojnym początku Durinho już w pierwszej próbie zdołał obalić oponenta jednak Rosjanin sprawnie wrócił do stójki i przez resztę rundy uważnie punktował Gilberta w stójce. W drugiej odsłonie przewaga Rashida wyraźnie wzrosła, w połowie rundy Magomedov trafił mocnym prawym, który wyraźnie został odczuty przez Burnsa. Goretz nie podpalił się i ciągle metodycznie rozbijał rywala. Również w trzeciej rundzie Rosjanin nie pozostawił wątpliwości co do tego kto tego dnia był lepszy, Rashid wygrywa zasłużenie jednogłośną decyzją sędziów.

Alex Oliveira vs. Piotr Hallmann
Od początku walki to Brazylijczyk kontrolował rozwój sytuacji w klatce, Oliveira umiejętnie korzystał z przewagi warunków fizycznych i głównie ciosami punktował Piotra. Alex nie stronił też od klinczu i wciskania Polaka w siatkę. Na początku drugiej rundy Hallmann obalił Alexa i z gardy obijał Kowboja. Po 1,5 minuty sędzia nakazał powrót na nogi, ale po potknięciu Polaka walka znowu zawędrowała do parteru, Piotr wykorzystał błąd rywala i znalazł się na górze skąd lokował kolejne ciosy aż do syreny. Początek ostatniej rundy nie zwiastował tego co nadchodzi, lekcy wymieniali kolejne ciosy i podobnie jak w pierwszej rundzie to Alex był skuteczniejszy, podczas jednej z akcji Oliveira 2-krotnie trafił prawym sierpowym, który odłączył prąd Hallmannowi i zmusił sędziego do przerwania walki.

Thomas Almeida vs. Anthony Birchak
Pierwsze minuty walki upłynęły pod znakiem wymian uderzeń, w których niewielką przewagę miał Amerykanin. Z czasem Almeida walczył coraz bardziej agresywnie i większa ilość jego ciosów dochodziła celu, po naruszeniu rywala Thomas poszedł za ciosem i w wymianie uderzeń pod siatką znokautował Birchaka prawym prostym.

Glover Teixeira vs. Patrick Cummins
Zgodnie z przewidywaniami, w stójce przeważał Teixeira, uderzał więcej i mocniej. Amerykanin starał się jak mógł by unikać ciosów Glovera i szukał okazji do obaleń jednak za każdym razem gdy Patrick obalał Brazylijczyk po kilku sekundach wracał na nogi. Na początku drugiej odsłony Teixeira naruszył rywala i poszedł za ciosem, Patrick stał na nogach, ale przyjmował niemal każde kolejne uderzenie a Herb Dean widząc mocno chwiejącego się Amerykanina przerwał walkę.

Vitor Belfort vs. Dan Henderson
Przez kilkadziesiąt sekund – poza niskimi kopnięciami w wykonaniu Amerykanina – nic się nie działo aż do momentu, w którym Belfort wyprowadził wysokie kopnięcie na głowę Hendersona. Kopnięcie mocno naruszyło Dana a Vitor ruszył za ciosem i uderzeniami zakończył walkę.

6 thoughts on “UFC Fight Night 77: Belfort vs. Henderson 3 – wyniki i relacja na żywo