UFC Fight Night 58: Machida vs. Dollaway – wyniki i relacja na żywo

Wyniki i relacja po przejściu.

185 lbs: Lyoto Machida pokonał C.B. Dollawaya przez TKO (kopnięcie na wątrobę i ciosy) 1:02, runda 1

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):

135 lbs: Renan Barao pokonał Mitcha Gagnona przez poddanie (trójkąt rękami) 3:53, runda 3
205 lbs: Patrick Cummins pokonał Antonio Carlosa Jr. przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Rashid Magomedov pokonał Eliasa Silverio przez TKO (ciosy) 4:57, runda 3
170 lbs: Erick Silva pokonał Mike’a Rhodesa przez techniczne poddanie (trójkąt rękami) 1:15, runda 1
185 lbs: Daniel Sarafian pokonał Antonio dos Santosa przez TKO (kontuzja palca) 1:01, runda 2

Karta wstępna (Fox Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):

205 lbs: Marcos Rogerio de Lima pokonał Igora Pokrajaca przez TKO (ciosy) 1:59, runda 1
145 lbs: Renato Moicano pokonał Toma Niinimakiego przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:30, runda 2
145 lbs: Hacran Dias pokonał Darrena Elkinsa przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Leandro Issa pokonał Yutę Sasakiego przez poddanie (dźwignia na kark) 4:13, runda 2

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego):

170 lbs: Tim Means pokonał Marcio Alexandre Jr. przez niejedno głośną decyzję
185 lbs: Vitor Miranda pokonał Jake’a Colliera przez KO (wysokie kopnięcie i ciosy) 4:59, runda 1

Vitor Miranda vs. Jake Collier
Po krótkiej, stójkowej wymianie Amerykanin przeniósł walkę do parteru. Na ziemi Collier próbował zakończyć pojedynek przez kimurę a później przez duszenie D’arce. Walka wróciła do płaszczyzny kickbokserskiej na kilkanaście sekund przed syreną a tam Vitor trafił rywala mocnym, wysokim kopnięciem i dobił go ciosami.

Tim Means vs. Marcio Alexandre Jr.
Na początku walki zdecydowana inicjatywa należała do Amerykanina. Means trafiał częściej a Brazylijczyk czekał na okazję do skontrowania poczynań rywala. W II rundzie walka została na moment przerwana po tym jak Tim trafił Marcio kolanem w głowę gdy ten właśnie stawał na nogi. Chwilę później Alexandre wysłał Amerykanina na deski wysokim kopnięciem, nie zdołał go jednak dobić. W ostatniej rundzie Brazylijczyk był bardzo zmęczony i nie przejawiał większej chęci do walki.

Leandro Issa vs. Yuta Sasaki
I runda należała do Brazylijczyka. Najpierw Leandro obalił Japończyka ale walka szybko wróciła do stójki, następnie obalenie zdobył Yuta ale starszy oponent zdołał odwrócić pozycję i prawie do końca rundy zajmował pozycję boczną. Na początku II rundy Sasaki próbował poprzez rzut przenieść walkę do parteru ale Issa przytomnie złapał jego pas, po chwili obalił i zajął boczną. Kilka sekund później Yuta próbował zakończyć walkę przez duszenie D’arce założone z dołu, Brazylijczyk wybronił się a później wpiął się za plecy Japończyka i zakończył walkę przez dźwignię na kark.

Darren Elkins vs. Hacran Dias
Po krótkiej wymianie w stójce rozpoczęła się walka o sprowadzenie z której zwycięsko wyszedł Brazylijczyk. Dias spokojnie próbował przejść gardę Amerykanina przy okazji częstując go pojedynczymi ciosami z góry. Walka wróciła do stójki na ok. minutę, później obaj zawodnicy zdobyli po obaleniu. W II rundzie mogliśmy zobaczyć nieco więcej walki w stójce, później kolejne sprowadzenie na swoje konto zapisał Hacran i już do końca rundy dominował w parterze obijając Darrena. Ostatnie 5 minut nie różniło się czymkolwiek od dwóch wcześniejszych odsłon, nadal stroną dominującą był Dias a Elkins nie potrafił znaleźć sposobu na poczynania Brazylijczyka który zasłużenie zwyciężył.

Tom Niinimaki vs. Renato Moicano
Pierwsze 5 minut w całości rozegrało się w stójce, początkowo przeważał Tom ale z czasem do głosu zaczął dochodzić Brazylijczyk. W II rundzie przewaga Renato rosła, w jednej z wymian Moicano trafił lewym sierpem który wyraźnie wstrząsnął Finem, Brazylijczyk poszedł za ciosem, wpiął się za plecy Ninnimakiego i chwilę później odklepał go duszeniem.

Marcos Rogerio de Lima vs. Igor Pokrajac
Już w pierwszych sekundach Marcos przeniósł walkę do klinczu i przez 1,5 minuty wciskał Chorwata w siatkę. Gdy sędzia nakazał wznowienie walki na środku Igor ruszył z ciosami ale został kilkukrotnie mocno trafiony w stójce, wylądował na deskach a sędzia – chyba jednak przedwcześnie – przerwał pojedynek.

Daniel Sarafian vs. Antonio dos Santos
Na początku walki nie działo się wiele aż do momentu w którym po dość przypadkowym uderzeniu Daniel wylądował na deskach. Walka szybko wróciła do stójki a po chwili starszy z Brazylijczyków zdobył sprowadzenie jednak nie zdołał utrzymać rywala w parterze. Walka zakończyła się niespodziewanie w II rundzie, podczas jednej ze stójkowych wymian Antonio doznał kontuzji palca a w rezultacie sędzia przerwał pojedynek.

Erick Silva vs. Mike Rhodes
Po krótkiej wymianie w stójce Erick ruszył po sprowadzenie, zdobył je ale wpakował się w gilotynę. Brazylijczyk jednak z łatwością się obronił, obszedł gardę i założył duszenie trójkątne rękami które pozbawiło Mike’a świadomości. Sędzia nie miał wyjścia, musiał przerwać walkę.

Elias Silverio vs. Rashid Magomedov
Pierwszą rundę na swoje konto zapisał Rosjanin. Magomedov dużo kopał, sporo też trafiał pięściami a w ostatniej minucie podkreślił przewagę ładnym wycięciem obalając Brazylijczyka. II runda była nieco bardziej wyrównana ale nadal to Rashid był zawodnikiem lepszym. W ostatniej minucie walki Rosjanin pięknym, lewym sierpowym posłał Silverio na deski i był to początek końca Brazylijczyka. Elias walczył dalej ale kolejne uderzenia dochodziły do jego głowy i 3 sekundy przed końcową syreną sędzia podjął właściwą decyzję o przerwaniu walki.

Patrick Cummins vs. Antonio Carlos Jr.
Niecałe 60 sekund potrzebował Amerykanin na to by położyć rywala na plecach. W parterze Antonio nie czekał długo i od razu poszedł po nogę Cumminsa który cały czas skupiał się na obijaniu Carlosa z góry. II runda rozpoczęła się od próby obalenia w wykonaniu Brazylijczyka, Patrick z łatwością zastopował tę próbę i kontynuował obijanie rywala. Na minutę przed syreną walka wróciła do stójki ale chwila nieuwagi kosztowała Carlosa kolejne lądowanie na plecach. III runda przebiegała podobnie jak wcześniejsze 10 minut aż do ostatniej minuty kiedy to Antonio obalił Patricka suplesem, wpiął się za jego plecy i pracował nad duszeniem.

Renan Barao vs. Mitch Gagnon
I runda była bardzo wyrównana – z obu stron padała mniej więcej identyczna liczba ciosów – aż do ostatniej minuty kiedy to były mistrz wagi koguciej posłał Kanadyjczyka na deski. Gagnon jednak nie pozwolił się skończyć szybko dochodząc do siebie. W drugich 5 minutach tempo walki spadło, byliśmy świadkami mniejszej ilości wymiany ciosów w płaszczyźnie kickbokserskiej a przez dużą część czasu oglądaliśmy wciskanie w siatkę przez jednego lub drugiego zawodnika.W ostatniej odsłonie Barao zaczął walczyć o sprowadzenie do parteru, na ziemi nie potrzebował wiele czasu i poddał Mitcha duszeniem trójkątnym rękami.

Lyoto Machida vs. C.B. Dollaway
Już na początku walki Brazylijczyk trafił mocnym kopnięciem na korpus które zostało wyraźnie odczute przez Dollawaya. Lyoto ruszył za ciosem i dobił Amerykanina. Całość trwała zaledwie 62 sekundy.

12 thoughts on “UFC Fight Night 58: Machida vs. Dollaway – wyniki i relacja na żywo

1. Magomedov może coś w tej dywizji namieszać.

O Jacksonie jest już stosowny news. Nie ma potrzeby spamowania tym w każdym temacie.

Zna ktoś nazwę piosenki która co chwilę leci w reklamie UFC 182?

2. I czego to dowodzi? Chyba nie liczysz na to, że będę brał udział w kłótni na temat tego kto szybciej to przeczytał na jakimś amerykańskim portalu. News był przygotowany na godzinę 8:00, ponieważ teraz leci gala UFC i temat z jej wynikami jest pierwszy na stronie głównej. Zrobiłem wyjątek i temat o Jacksonie opublikowałem szybciej.