UFC Fight Night 57: Edgar vs. Swanson – wyniki i relacja na żywo

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:
145 lbs: Frankie Edgar pokonał Cuba Swansona przez poddanie (duszenie zza pleców) 4:56, runda 5

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
155 lbs: Edson Barboza pokonał Bobby’ego Greena przez jednogłośną decyzję
125 lbs: Chico Camus pokonał Brada Picketta przez niejedno głośną decyzję
265 lbs: Alexey Oleinik pokonał Jareda Rosholta przez KO (lewy sierpowy) 3:21, runda 1
125 lbs: Joseph Benavidez pokonał Dustina Ortiza przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Matt Wiman pokonał Isaaca Vallie-Flagga przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (godzina 2:00 czasu polskiego):
265 lbs: Ruslan Magomedov pokonał Josha Copelanda przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Roger Narvaez pokonał Luke’a Barnatta przez niejedno głośną decyzję
155 lbs: James Vick pokonał Nicka Heina przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Akbarh Arreola pokonał Yvesa Edwardsa przez poddanie (balacha) 1:52, runda 1

Karta wstępna (godzina 1:00 czasu polskiego):
115 lbs: Paige VanZant pokonała Kailin Curran przez TKO (ciosy) 2:54, runda 3
145 lbs: Doo Ho Choi pokonał Juana Manuela Puiga przez TKO (ciosy) 0:18, runda 1

Doo Ho Choi vs. Juan Manuel Puig
Atomowy debiut w UFC zaliczył Doo Ho Choi. Koreańczyk już na samym początku walki posłał rywala na deski i dobił go ciosami w parterze, walka trwała tylko 18 sekund.

Kailin Curran vs. Paige VanZant
Walka ta pokazała, że obie panie chyba jeszcze nie są gotowe na rywalizację w UFC. Było mnóstwo chaosu i niecelnych ciosów. Paige nieustannie naciskała rywalkę a w klinczu lepiej pracowała uderzeniami, co prawda Kailin kilkukrotnie obaliła rywalkę ale VanZant nawet z pleców pozostawała aktywna. Walka zakończyła się w III rundzie kiedy to przez ciosy w parterze Paige wykończyła zmęczoną przeciwniczkę.

Yves Edwards vs. Akbarh Arreola
Już na początku walki Arreola posłał Edwardsa na deski za sprawą mocnego podbródkowego. Yves jednak szybko wrócił do stójki, wtedy Akbarh obalił rywala, zdobył dosiad i zakończył walkę przez balachę.

James Vick vs. Nick Hein
Niemiec dobrze rozpoczął pojedynek 2-krotnie w I rundzie z kontry posyłając oponenta na deski oktagonu. Od syreny rozpoczynającej drugą odsłonę Amerykanin odzyskał wiatr w żagle i głównie pojedynczymi ciosami trafiał Nicka. Ostatnia runda była nieco bardziej wyrównana ale nadal przeważał James. Po 15 minutach walki sędziowie jednogłośnie orzekli, że zwycięzcą pojedynku zostaje Amerykanin.

Luke Barnatt vs. Roger Narvaez
Nieoczekiwanie I runda należała do Rogera jednak trzeba przyznać, że naprawdę nie wiele się działo w przeciągu pierwszych 5 minut. W drugiej odsłonie swój rytm zaczął odzyskiwać Luke który spychał rywala do defensywy i skuteczniej punktował uderzeniami. Na początku III rundy Narvaez naruszył ciosami Barnatta który padł na matę ale nadal się bronił, Roger poszedł za ciosem i chciał skończyć walkę przez duszenie zza pleców jednak i przed tym atakiem Luke skutecznie się obronił. Do końcowej syreny to Amerykanin był stroną atakującą i to on został zwycięzcą całej walki.

Ruslan Magomedov vs. Josh Copeland
Od początku walki to Rosjanin był stroną zdecydowanie bardziej aktywną, starał się punktować głównie kopnięciami a Amerykanin czekał na swoją okazję w kontrze. I runda zakończyła się 19 celnymi uderzeniami w głowę ze strony Ruslana podczas gdy Josh trafił rywala ledwie 3 razy. Początek drugiej rundy był niegodnym uwagi widowiskiem, przez ponad 3 minuty ani jeden ani drugi zawodnik nie trafił rywala jakimś znaczącym ciosem. Później Magomedov naruszył rywala i ruszył za ciosem, został jednak celnie skontrowany. Ostatnie 5 minut również została zdominowane przez Rosjanina który zasłużenie zwyciężył decyzją sędziów.

Matt Wiman vs. Isaac Vallie-Flagg
Po krótkiej wymianie w stójce Isaac zepchnął rywala pod siatkę i powtarzał ten manewr przy każdej możliwej okazji. Pod koniec rundy jego nieuwagę wykorzystał Wiman, wpiął się za plecy Flagga i próbował przejść do balachy. II runda również w znacznej części była klinczową przepychanką w której obaj zawodnicy nie skąpili sobie łokci i uderzeń kolanami. Podobnie jak w pierwszej odsłonie Matt przez nieuwagę oponenta zdobył plecy ale i tym razem Isaac nie pozwolił się poddać. Obraz walki nie zmienił się w ostatnich 5 minutach, Panowie nadal ochoczo wchodzili w klincz i wymieniali się uderzeniami. Na 2 minuty przed końcem walki Wiman po raz kolejny zdobył plecy Flagga i ciosami próbował otworzyć sobie drogę do szyi rywala. Starszy Amerykanin jednak dzielnie się bronił i dotrwał do końcowej syreny. Po zakończeniu walki Panowie mieli sobie wiele do powiedzenia ale tuż po ogłoszeniu werdyktu wyjaśnili wszystkie niejasności.

Joseph Benavidez vs. Dustin Ortiz
I runda zdecydowanie należała do Benavideza, reprezentant Alpha Male dobrze kontrował Dustina głównie za sprawą dobrych ciosów na korpus, zwycięskie 5 minut przypieczętował obalając rywala na kilkadziesiąt sekund przed syreną. Drugie 5 minut to kontynuacja natarcia byłego pretendenta do mistrzowskiego pasa wagi muszej, Ortiz miał swoje momenty ale to nadal za mało aby myśleć chociażby o wygranej rundzie. Do końca pojedynku obraz walki się nie zmienił a zasłużonym zwycięzcą został Jospeh Benavidez.

Jared Rosholt vs. Alexey Oleinik
Na początku walki byliśmy świadkami dosyć mocnej wymiany ciosów, później pojedynek nieco się „uspokoił” – Jared szukał zapaśniczej kontroli jednak walka ponownie wróciła do stójki a tam Rosjanin trafił Rosholta kombinacją prawego i lewego sierpowego kompletnie odcinając mu światło i zmuszając sędziego do interwencji.

Brad Pickett vs. Chico Camus
Po minucie walki Anglik ruszył po obalenie, ładnie wyniósł Camusa ale nie udało mu się zdobyć sprowadzenia, zdobył je przy drugiej próbie, ponad 30 sekund później. Wylądował w gardzie Amerykanina skąd starał się punktować uderzeniami. Gdy walka wróciła do płaszczyzny kickbokserskiej Chico zaczął więcej się ruszać i chętniej atakować rywala co przynosiło efekt w postaci większej liczby celnych ciosów. Brad nie rezygnował i dążył do obaleń. W ostatniej rundzie tempo walki nieco spadło a cała odsłona była trudną do punktowania.

Bobby Green vs. Edson Barboza
I runda należała do Brazylijczyka który punktował rywala uderzeniami pięściami i niskimi kopnięciami a Green skupiał się głównie na prowokowaniu swojego rywala słowami. Wraz z upływem czasu Barboza coraz bardziej się rozkręcał i w II odsłonie mogliśmy zobaczyć więcej kopnięć w wykonaniu Brazylijczyka. Bobby coraz bardziej odczuwał niskie kopnięcia lądujące na jego wykrocznej nodze i momentami zmieniał pozycję na odwrotną. Ostatnie 5 minut była wymianą ciosów bez ryzyka ze strony Barbozy który tym sposobem dowiózł wygraną do końcowej syreny.

Frankie Edgar vs. Cub Swanson
Od pierwszej do ostatniej syreny w oktagonie dominował Frankie Edgar. Amerykanin w swoim stylu rozpracował podopiecznego Grega Jacksona. W każdej z rund The Answer obalał rywala i rozbijał go morderczym g’n’p. Z każdą minutą malała chęć Cuba do dalszej walki. IV i V runda to absolutna dominacja byłego mistrza wagi lekkiej który bez skrupułów wykorzystywał parterowe braki rywala i na sekundy przed końcem walki zmuszając go do poddania się.

2 thoughts on “UFC Fight Night 57: Edgar vs. Swanson – wyniki i relacja na żywo