UFC Fight Night 54: MacDonald vs. Saffiedine – wyniki i relacja na żywo

170 lbs: Rory MacDonald pokonał Tareca Saffiedine przez TKO (ciosy) 1:28, runda 3

Główna karta (FOX Sports 1, godzina 4:00 czasu polskiego) :
135 lbs: Raphael Assuncao pokonał Bryana Carawaya przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Chad Laprise pokonał Yosdenisa Cedeno przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Elias Theodorou pokonał Bruno Santosa przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Nordine Taleb pokonał Jinglianga Li przez niejednogłośną decyzję
135 lbs: Mitch Gagnon vs. Roman Salazar przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:06, runda 1

Karta wstępna (FOX Sports 2, godzina 2:00 czasu polskiego) :
155 lbs: Daron Cruickshank pokonał Anthony’ego Njokuaniego przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Olivier Aubin-Mercier vs. Jake Lindsey przez poddanie (odwrócony trójkąt nogami) 3:22, runda 2
155 lbs: Paul Felder pokonał Jasona Saggo przez niejednogłośną decyzję
125 lbs: Chris Kelades pokonał Patricka Holohana przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego) :
170 lbs: Albert Tumenov pokonał Matta Dwyera przez TKO (wysokie kopnięcie i uderzenie) 1:03, runda 1
135 lbs: Pedro Munhoz pokonał Jerroda Sandersa przez poddanie (gilotyna) 0:39, runda 1

Pedro Munhoz vs. Jerrod Sanders
Przy próbie obalenia Jerrod został złapany w gilotynę, próbował ratować się rozbijaniem rywala ale to nic nie dało i zmuszony był odklepać po 39 sekundach walki.

Albert Tumenov vs. Matt Dwyer
Rosjanin w przeciągu minuty dwukrotnie knock-downował rywala za pomocą wysokiego kopnięcia lewego nogą. Za pierwszym razem Kanadyjczykowi udało się wstać  jednak za drugim razem Albert poszedł za ciosem i sędzia zmuszony był przerwać pojedynek.

Chris Kelades vs. Patrick Holohan
Pat już na początku walki zdobył obalenie po którym wylądował w półgardzie Kanadyjczyka. Holohanowi udało się przejść do bocznej jednak Chrisowi udało się wrócić do stójki i poczęstować rywala mocnym kopnięciem na głowę. Przed syreną Holohan jeszcze dwukrotnie sprowadził oponenta do parteru. W II odsłonie Kelades ruszył na rywala agresywniej, znacznie częściej trafiał w stójce. Gdy walka trafiała do parteru Kanadyjczyk zdobył dosiad i próbował zakończyć walkę gilotyną – nieudanie. Nieco później Irlandczyk odwdzięczył się próbą trójkąta nogami tyle, że ta próba poddania była niedociągnięta. Później, do końca walki Kelades będąc z góry w parterze obijał rywala dzięki czemu wygrał III rundę i ostatecznie całą walkę. Chris dzięki tej wygranej zasługuje na uznanie, ponieważ tę walkę wziął z 5-dniowym wyprzedzeniem.

Jason Saggo vs. Paul Felder
Wyrównany pojedynek mogliśmy zobaczyć gdy do oktagonu weszli Jason saggo i Paul Felder. Na początku walki Amerykanin dominował w stójce ale jego rywal 2-krotnie przeniósł walkę do parteru. Saggo często klinczował szukając kolejnych sprowadzeń, później walka trafiła do parteru ale to Jason był z dołu, jego rywal obijał go a pod koniec II rundy zdobył jego plecy. W ostatniej odsłonie Kanadyjczyk zaczął nieco chętniej uderzać ale nie zapominał o sprowadzeniach których często próbował.

Olivier Aubin-Mercier vs. Jake Lindsey
Aubin-Mercier dążył do walki w klinczu, po dłuższej stójkowej przepychance dopiął swego a później z łatwością obalił rywala. Po powrocie walki do płaszczyzny kickbokserskiej Amerykanin zrewanżował się obaleniem. Na początku II rundy Lindsey trafił Oliviera mocnym ciosem. Nieco później Kanadyjczyk zdobył kolejne sprowadzenie po którym szybko przeszedł do odwróconego trójkąta nogami z kimurą którym zmusił Jake’a do poddania się.

Daron Cruickshank vs. Anthony Njokuani
Już w drugiej minucie pojedynku Anthony został sprowadzony do parteru, na jego szczęście na krótko. Gdy walka wróciła do stójki Panowie wymieniali w dużej mierze kopnięcia, na minutę przed syreną Daron poprzez ładne wyniesienie zdobył kolejne obalenie. Po 2 minutach II rundy sytuacja powtórzyła się, Cruickshank z dużym hukiem sprowadził Njokuaniego, chwilę później sędzia przerwał walkę, ponieważ uznał – niesłusznie – , że kolano Amerykanina w parterze trafiło Anthony’ego w głowę. Nigeryjczyk chyba nie zdawał sobie sprawy z tego, że przegrał już II rundy, w jego poczynaniach brakowało chęci pokonania rywala. Co prawda w ostatniej rundzie był nieco aktywniejszy w stójce a w parterze próbował balachy na rękę ale to było za mało aby wygrać tę walkę.

Mitch Gagnon vs. Roman Salazar
Po minucie wymiany ciosów w stójce Roman próbował obalać, Mitch wybronił się, przycisnął rywala do siatki, obalił i zajął jego plecy. Po zadaniu kilku ciosów przełożył rękę pod szczęką Salazara i zapiął duszenie które oponent zmuszony był odklepać.

Jingliang Li vs. Nordine Taleb
Od samego początku Panowie ochoczo wymieniali ciosy w stójce, Li zadawał ich więcej a dodatkowo były one mocniejsze niż uderzenia Nordine’a. W I rundzie pod względem sprowadzeń do parteru odnotowaliśmy remis – Jingliang zdobył obalenie rzutem a Taleb poprzez ładne wejście w nogi. W II rundzie mogliśmy zobaczyć 3 minuty bardzo wyrównanej walki w płaszczyźnie kickbokserskiej, po tym czasie zawodnicy postanowili zaprezentować umiejętności grapplerskie, na sprowadzenie w wykonaniu Francuza, Chińczyk odpowiedział trzema. Ostatnią odsłonę agresywniej rozegrał Talen, zadawał więcej ciosów a po sprowadzeniu przez minutę kontrolował rywala będąc z góry.

Elias Theodorou vs. Bruno Santos
Brazylijczyk w swoim stylu nie przejawiał wielkich chęci do wymiany ciosów w dystansie kickbokserskim. Pierwszym który spróbował obalać był Kanadyjczyk, Santos się obronił a chwilę później sam posłał Theodorou na matę. II rundę Elias rozgrywał lepiej uważniej punktując w stójce i nie dając się przycisnąć do siatki, wszystko szło dobrze do momentu w którym Bruno obalił go i zdobył plecy. Ostatnie 5 minut rozpoczęło się od obalenia w wykonaniu Santosa, w przeciągu 2 minut Elias odpowiedział dwoma sprowadzeniami i zdobył dosiad. Na nieco ponad minutę przed końcem walka wróciła do stójki i dalej mogliśmy oglądać zwykłą przepychankę.

Chad Laprise vs. Yosdenis Cedeno
Od początku walki dominował Chad. Kanadyjczyk wywierał presję na rywalu, spychał go na siatkę, zadawał więcej celnych ciosów a do tego obalał i kontrolował rywala w parterze. Taki stan utrzymał się od pierwszej do ostatniej sekundy pojedynku, Kubańczyk ani przez moment nie zagrażał Laprise’owi.

Raphael Assuncao vs. Bryan Caraway
Pierwsze 10 minut walki niemal w całości miało miejsce w stójce, z krótkimi przerwami na udane obalenia w wykonaniu Bryana. W wymianach ciosów lepszy był Brazylijczyk, Raphael trafiał częściej i uderzał bardziej zróżnicowanie. W ostatniej rundzie Assuncao powiększał swoją strikerską przewagę, nie pozwolił się obalić a dodatkowo w ostatniej minucie sprowadził Carawaya do parteru.

Rory MacDonald vs. Tarec Saffiedine
Walka rozpoczęła się bardzo spokojnie, zawodnicy “wyczuwali się” nawzajem. W I rundzie nie było wielu wymian ciosów, Rory 2-krotnie próbował obalać, druga próba okazała się skuteczna. Drugie 5 minut zawodnicy w całości poświęcili na wymianę stójkowych uprzejmości ale tempo akcji nie powalało. Na początku III odsłony Kanadyjczyk mocnym lewym posłał Tareca na matę i poszedł za ciosem, Herb Dean widząc bezradnego Belga przerwał walkę.