UFC Fight Night 46: McGregor vs. Brandao – wyniki i relacja na żywo

145 lbs: Conor McGregor pokonał Diego Brandao przez TKO (lewy prosty i ciosy w parterze) 4:05, runda 1

Główna karta (godzina 21:00 czasu polskiego):

170 lbs: Gunnar Nelson pokonał Zaka Cummingsa przez poddanie (duszenie zza pleców) 4:48, runda 2
125 lbs: Ian McCall pokonał Brada Picketta przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Norman Parke pokonał Naoyukiego Kotaniego przez TKO (ciosy pięściami i łokciami w parterze) 3:41, runda 2

Pozostałe (godzina 18:30 czasu polskiego):

205 lbs: Ilir Latifi pokonał Chrisa Dempseya przez TKO (ciosy) 2:07, runda 1
125 lbs: Neil Seery pokonał Phila Harrisa przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Cathal Pendred pokonał Mike’a Kinga przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców) 3:30 ,runda 2
185 lbs: Trevor Smith pokonał Tora Troenga przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Nikita Krylov pokonał Cody’ego Donovana przez TKO (ciosy w parterze) 4:57, runda 1
125 lbs: Patrick Holohan pokonał Josha Sampo przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:06, runda 1

Josh Sampo vs. Patrick Holohan
Bardzo dobry debiut zaliczył Holohan. W stójce zaskoczył Josha mocnym podbródkowym który posłał go na deski. W parterze Sampo próbował dźwigni na łokieć ale Holohan uwolnił się, chwilę później zajął plecy i po niedługim czasie zmusił Sampo do poddania wskutek duszenia.

Cody Donovan vs. Nikita Krylov
Pierwsza runda w większości była nieco chaotyczną bójką ale niewątpliwie wygrywał ją Donovan który obalił rywala, zdobył plecy i dosiad a także doprowadził do knock-downu Ukraińca. Pod koniec rundy to Nikita zdobył plecy Donovana i zasypał go ciosami czym zmusił sędziego do przerwania walki.

Trevor Smith vs. Tor Troeng
Walka rozpoczęła się spokojnie, od ostrożnych wymian ciosów i przepychanek pod siatką. W II rundzie Troeng ruszył z mocnym obaleniem. Chwila nieuwagi kosztowała go jednak utratę korzystnej pozycji z góry. Smith nie zmarnował okazji i przez ponad 2 minuty to on dominował w walce. Kiedy walka wróciła do stójki Szwed spróbował obalenia z którego został złapany w gilotynę ale dotrwał do końca rundy. Z powodu zmęczenia obu zawodników ostatnie 5 minut nie wyglądało porywająco. Więcej serca i woli walki pokazał Amerykanin i ostatecznie to on zwyciężył w całym pojedynku.

Cathal Pendred vs. Mike King
Pojedynek był prowadzony w dobrym tempie. Cathal jako pierwszy zdobył obalenie ale King szybko wrócił do stójki. Chwilę później Mike mocnym ciosem posłał Pendreda na deski ale pomimo ostrej ofensywy w parterze nie był w stanie go skończyć. W II rundzie widowisko znacznie zwolniło a zawodnicy skupili się na wymianach pojedynczych ciosów. W połowie rundy Cathal zdobył obalenie po którym wszedł za plecy rywala i duszeniem pozbawił go przytomności.

Phil Harris vs. Neil Seery
Zawodnicy wagi muszej stoczyli pojedynek na pełnym dystansie 3 rund. Zasłużenie wygrał go Seery który w stójce punktował rywala jednocześnie bardzo dobrze broniąc się przed uderzeniami oponenta. W płaszczyźnie zapaśniczej przewaga Neila nie podlegała żadnej dyskusji, Irlandczyk bez większych problemów obalał i bronił prób sprowadzeń Harrisa.

Ilir Latifi vs. Chris Dempsey
Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem bardzo ostrożnych wymian uprzejmości w stójce. Jedyne co rzucało się w oczy to mocne low-kicki Ilira na wykroczną nogę Chrisa. Po chwili Latifi rzucił się z atakiem, oszolomił rywala mocnymi ciosami, obalił go i chciał dobić w parterze. Po 1 ciosie na ziemi sędzia słusznie przerwał walkę.

Norman Parke vs. Naoyuki Kotani
Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczął Norman który spychał rywala pod siatkę i punktował go mocnymi uderzeniami i kopnięciami. Pod koniec rundy jeszcze bardziej podkreślił swoją przewagę mocnym g’n’p na Japończyku. Po minucie drugiej rundy Parke zdecydował się przenieść walkę do parteru gdzie zasypywał Kotaniego mocnymi ciosami, kiedy Japończyk przestał się bronić sędzia pojedynku przerwał walkę.

Ian McCall vs. Brad Pickett
Na początku walka nie była porywającym widowiskiem. Wyprowadzanych ciosów było mało podobnie jak i prób sprowadzeń. Nieco ciekawiej zrobiło się tuż przed gongiem kiedy to kilka dobrych ciosów doszło do szczęk obu zawodników. Po niecałej minucie drugiej rundy Ian obalił rywala z klinczu a później dołożył jeszcze jedno sprowadzenie. Później walka wróciła do stójki i tam pozostała do końca rundy. Po 3 minutach ostatniej rundy McCall zdobył następne sprowadzenie i do końca kontrolował przebieg pojedynku.

Gunnar Nelson vs. Zak Cummings
Od pierwszych sekund przeważał Islandczyk którego niekonwencjonalny styl sprawiał Zakowi wiele problemów. Ataki Cummingsa w znacznej większości składały się z pojedynczych ciosów których Nelson unikał. Pod koniec II rundy Gunnar zdobył plecy rywala, po kilku ciosach udało mu się zapiąć duszenie którym zmusił Zaka do odklepania.

Conor McGregor vs. Diego Brandao
Po krótkiej wymianie technik kopanych walka przeniosła się do klinczu z którego obalenie zdobył Irlandczyk. Na 2 minuty przed końcem rundy walka wróciła do stójki, gdzie Conor dewastował przeciwnika ciosami i kopnięciami. Po jednym z ciosów Brazylijczyk padł na matę a dobijany nie bronił się i sędzia Leon Roberts zakończył ten nierówny pojedynek.

11 thoughts on “UFC Fight Night 46: McGregor vs. Brandao – wyniki i relacja na żywo