UFC Fight Night 41: Munoz vs. Mousasi – wyniki i relacja na żywo

Gegard Mousasi pok. Marka Munoza przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:57 , runda 1

Główna karta (21:00 czasu polskiego):

C.B. Dollaway pok. Francisa Carmonta przez jednogłośną decyzję
Sean Strickland pok. Luke’a Barnatta przez split decyzję
Niklas Backstrom pok. Toma Niinimakiego przez poddanie (bulldog choke/duszenie zza pleców) ) 4:15, runda 1

Pozostałe (18:30 czasu polskiego):

Nick Hein pok. Drew Dobera przez jednogłośną decyzję
Magnus Cedenblad pok. Krzysztofa Jotkę przez poddanie (gilotyna) 4:59, runda 2
Iuri Alcantara pok. Vaughana Lee przez KO (lewy overhand + ciosy w parterze) 0:25 ,runda 1
Peter Sobotta pok. Pawła Pawlaka przez jednogłośną decyzję
Maximo Blanco pok. Andy’ego Ogle’a przez jednogłośną decyzję
Ruslan Magomedov pok. Viktora Pestę przez jednogłośną decyzję

Gegard Mousasi vs. Mark Munoz
Niestety dla Marka Munoza pojedynek z Gegardem Mousasi nie zakończył się najlepiej. Plan jaki obrał na tę walkę Munoz nie wypalił, a zakładał on sprowadzenia Gegarda do parteru i tam uporanie się z rywalem dzięki umiejętnościom zapaśniczym. Mimo kilku udanych prób obalenia, akcje Munoza były bardzo czytelne i brakowało w nich dynamiki. Kapitalnie wykorzystywał to Mousasi, który kilka razy obronił się przed obaleniem. Na minutę przed końcem pierwszej rundy, Gegard wszedł za plecy Munoza i idealnie wykorzystał sytuację zakładając mu duszenie zza pleców.

Francis Carmont vs. C.B. Dollaway
Mocna wymiana ciosów w stójce trwała kilka minut zanim Carmont zdecydował się przenieść walkę do parteru czym przypieczętował zwycięstwo w I rundzie. Drugie 5 minut było zdecydowanie bardziej wyrównane. Dolloway trafiał częściej i udało mu się sprowadzić Francisa. Ostatnia runda to pokaz dobrych umiejętności parterowych Amerykanina który m.in. zdobył dosiad.

Luke Barnatt vs. Sean Strickland
Pierwsze 5 minut było w całości wyrównaną wymianą kickbokserską. Na początku II rundy Seanowi udało się sprowadzić Luke’a do parteru. Dalsza część rundy to spokojna, w miarę wyrównana stójkowa wymiana kontynuowana też od początku ostatnich 5 minut. Cały czas to Barnatt był stroną nacierającą i spychającą rywala pod siatkę. Decyzja o zwycięstwie Stricklanda nieco kontrowersyjna. Punktowanie 3 rund dla Seana uważam za nieporozumienie.

Tom Niinimaki vs. Niklas Backstrom
Tak jak przewidywano Tom od początku walki próbował sprowadzić rywala do parteru. Backstrom próbował zaskoczyć Toma gilotyną, Niinimaki obronił się ale chwilę później musiał odklepać rzadko spotykane duszenie 'bulldog choke’.

Drew Dober vs. Nick Hein
Lepiej pojedynek rozpoczął Nick który po zadaniu kilku ciosów obalił Drewa. Gdy walka wróciła do stójki Dober rzucił się do odrabiania strat ale Hein dobrze kontrował stójkowe zapędy Dobera i po raz kolejny sprowadził go do parteru. Początek II rundy to dalsza ofensywa Dobera przerwana obaleniem i wpięciem za plecy przez Heina. Drew udanie się obronił a następnie z półgardy starał się obijać Nicka. Ostatnie 5 minut to dalszy ciąg dewastacji twarzy Drew Dobera. Decyzja sędziów nie mogła być inna niż zwycięstwo Nicka Heina.

Krzysztof Jotko vs. Magnus Cedenblad
Po kilkunastu sekundach walka przeniosła się pod siatkę i po ponad minucie mocowania się Magnus obalił Polaka a następnie z bocznej próbował założyć duszenie brabo. Na minutę przed końcem rundy walka powróciła do stójki ale na krótko, ponieważ Cedenblad ponownie sprowadził Krzysztofa do parteru. Druga runda rozpoczęła się dla Jotki nieco lepiej jednak znowu Szwed go obalił i prawie zdobył dosiad. Polak udanie się bronił i nawet przez chwilę miał szansę wpiąc się za plecy. Nie udało się i chwile później musiał klepać duszony gilotyną Magnusa.

Iuri Alcantara vs. Vaughan Lee
Zaledwie 25 sekund potrzebował Iuri Alcantara na rozbicie Vaughana Lee. Iuri trafił nabiegającego rywala mocnym lewym po czym dobił go ciosami w parterze.

Paweł Pawlak vs. Peter Sobotta
Peter rozpoczął walkę od nadspodziewanie dobrej postawy w płaszczyźnie kickbokserskiej. Walczący z odwrotnej pozycji Sobotta zadawał więcej ciosów niż Paweł. Po 30 sekundach drugiej rundy Peter obalił Pawlaka i do końca rundy kontrolował walkę będąc z góry. Ostatnie 5 minut walki agresywniej rozpoczął Polak jednak po minucie walki został obalony przez Petera

Andy Ogle vs. Maximo Blanco
Znakomicie pojedynek rozpoczął Maximo który już w pierwszych sekundach knock-downował Ogle’a po latającym front kicku. W drugiej rundzie lepiej zaprezentował się Andy który obalił, zdobył plecy rywala i kontrolował przebieg pojedynku. Ostatnią rundę w całości poświęcono walce w stójce. W tym aspekcie lepszy był Blanco i zasłużenie wygrał decyzją sędziów.

Viktor Pesta vs. Ruslan Magomedov
Walka rozpoczęła się bardzo spokojnie, padało nie wiele ciosów ale jeśli już były to uderzenia Rosjanina była silniejsze i celniejsze. Chwilę później Ruslan dał się zaskoczyć uderzeniem w klinczu i padł na matę. II i III runda upłynęły pod znakiem wolnych stójkowych wymian przeplatane nieudanymi próbami obaleń w wykonaniu Czecha. Wygrywa Rosjanin ale swoją dyspozycją na pewno nie zachwycił.

18 thoughts on “UFC Fight Night 41: Munoz vs. Mousasi – wyniki i relacja na żywo

1. Jotko za słaby fizycznie na wage srednią . Nawet wizualnie wyglada jak patyk i to widać było szczególnie w parterze jak nie mógł kontrolować rywala z DOSIADU !!!!!!!