UFC Fight Night 113: Nelson vs. Ponzinibbio – wyniki na żywo

170 lbs: Santiago Ponzinibbio pokonał Gunnara Nelsona przez KO (ciosy) 1:22, runda 1

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 21:00 czasu polskiego):
115 lbs: Cynthia Calvillo pokonała Joanne Calderwood przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Paul Felder pokonał Steviego Raya przez KO (kolano i ciosy łokciami w parterze) 3:57, runda 1
185 lbs: Jack Marshman pokonał Ryana Janesa przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Khalil Rountree pokonał Paula Craiga przez KO (lewy podbródkowy i ciosy) 4:56, runda 1
265 lbs: Justin Willis pokonał Jamesa Mulherona przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 19:00 czasu polskiego):
170 lbs: Danny Roberts pokonał Bobby’ego Nasha przez KO (ciosy) 3:59, runda 2
125 lbs: Alexandre Pantoja pokonał Neila Seery’ego przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:31, runda 3
170 lbs: Galore Bofando pokonał Charliego Warda przez KO (slam i ciosy) 2:10, runda 1
155 lbs: Danny Henry pokonał Daniela Teymura przez jednogłośną decyzję

Karta przedwstępna (UFC Fight Pass, godzina 18:00 czasu polskiego):
135 lbs: Brett Johns pokonał Alberta Moralesa przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Leslie Smith pokonała Amandę Lemos przez TKO (ciosy pięściami i łokciami) 2:53, runda 2

Gunnar Nelson vs. Santiago Ponzinibbio
Już w pierwszej kombinacji ciosów Islandczyk szybkością zaskoczył rywala. Ponzinibbio nie atakował, czekał na swoją okazję, która natrafiła się szybko. Nie wiele ponad minutę po rozpoczęciu pojedynku Santiago naruszył rywala prawym prostym, Argentyńczyk poszedł za uderzeniem i pod siatką lewym prostym pozbawił rywala przytomności.

Joanne Calderwood vs. Cynthia Calvillo
Pierwsze minuty walki toczyły się w stójce, Szkotka atakowała frontami i ciosami prostymi, Cynthia dużo się poruszała i szukała okazji do skrócenia dystansu. Na minutę przed syreną kończącą pierwszą rundę Calvillo obaliła i zajęła plecy, ale Joanne szybko zdoła się obrócić. Chwilę później Cynthia próbowała już balachy, ale Szkotkę uratował koniec rundy. W drugiej odsłonie Calderwood w dalszym ciągu świetnie pracowała kopnięciami frontalnymi, ale dała się zaskoczyć uderzenia, które rozbiły jej nos. JoJo zaznaczyła swoją przewagę także presją, kontrolą oktagonu i świetnym backfistem. W ostatnich pięciu minutach zawodniczki nie zwalniały tempa, i Cynthia i Joanne miały swoje lepsze i gorsze momenty trafiając ciosami i kopnięciami w stójce. 40 sekund przed końcem reprezentantka Team Alpha Male przechwyciła kopnięcie i sprowadziła walkę do parteru, tam błyskawicznie zajęła plecy i założyła duszenie, która musiała puścić z powodu końca czasu walki.

Stevie Ray vs. Paul Felder
Po wymianie kilku ciosów walka trafiła do klinczu, Ray zepchnął Amerykanina na siatkę i próbował obalać jednak rywal dobrze się bronił. Podczas walki w klinczu Felder trafił potężnym kolanem, po którym Szkot padł na deski i przetrwał jeszcze 30 sekund, ponieważ atakujący mocnym g’n’p Paul pozbawił go przytomności i zmusił sędziego do interwencji.

Jack Marshman vs. Ryan Janes
Od początku pojedynku to Walijczyk był agresorem, Marshman cały czas wywierał presję i ochoczo atakował ciosami. W czwartej i piątej minucie walki przewaga Jacka znacznie wzrosła, 27-latek kilkukrotnie trafił kilkoma mocnymi prostymi, na które Janes nie znajdował żadnej odpowiedzi. Pierwsze trzy minuty drugiej rundy upłynęły pod znakiem kolejnych wymian w płaszczyźnie kickbokserskiej, później Kanadyjczyk zepchnął rywala na siatkę i tam starał się punktować krótkimi uderzeniami. W ostatniej odsłonie to Ryan narzucał tempo a Jack przez większość czasu się cofał. Janes korzystał z przewagi warunków fizycznych trzymając oponenta na końcu swoich pięści, również w tej rundzie Kanadyjczyk zaznaczył swoją przewagę pracą w klinczu.

Khalil Rountree vs. Paul Craig
Tuż po rozpoczęciu pojedynku Amerykanin zajął środek klatki i ustawiał sobie rywala pod siatką. Craig początkowo skupiał się na atakowaniu niskimi kopnięciami, podczas gdy Khalil kontrował ciosami. Z czasem przewaga Rountree rosła, Szkot kompletnie nie miał pomysłu na to jak zaatakować rywala inaczej niż niskimi kopnięciami. Koniec walki przyszedł w ostatnich sekundach pierwszej odsłony, mając rywala na siatce Amerykanin trafił krótkim lewym podbródkowym, po którym Craig padł ledwo żywy na matę. Khalil dobijał rywala młotkami, ale żadne ciosy nie były już potrzebne i sędzia musiał zakończyć pojedynek.

James Mulheron vs. Justin Willis
Walka rozpoczęła się celnych niskich kopnięć Amerykanina, Mulheron starał się atakować ciosami jednak w większości przypadków rywal unikał jego ofensywy. Na dwie minuty przed końcem rundy Anglik bez problemów obalił Jamesa, ale w parterze nie zdołał zrobić niczego znaczącego. W drugiej odsłonie ciężcy kontynuowali wymiany uderzeń w płaszczyźnie kickbokserskiej, część mocnych uderzeń dochodziła celu jednak żaden z zawodników nawet się nie zachwiał. 90 sekund przed syreną Justin świetnie w tempo obalił, zajął półgardę, dobrze skontrolował rywala wykluczając mu rękę i zaatakował ciosami. W ostatnich pięciu minutach tempo walki spadło, więcej chęci do ataku wykazywał Anglik, podczas gdy Willis czekał na dogodną okazję do kontry. W drugiej części rundy ciężcy przez ok. minutę mocowali się w klinczu a następnie Justin zdobył kolejne sprowadzenie, Mulheron zdołał wrócić na nogi i po kilkunastu sekundach pojedynek się zakończył.

2 thoughts on “UFC Fight Night 113: Nelson vs. Ponzinibbio – wyniki na żywo