UFC Fight Night 104: Bermudez vs. Korean Zombie – wyniki na żywo

145 lbs: Chan Sung Jung pokonał Dennisa Bermudeza przez KO (ciosy) 2:29, runda 1

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 4:00 czasu polskiego):
115 lbs: Felice Herrig pokonała Alexę Grasso przez jednogłośną decyzję
155 lbs: James Vick pokonał Abela Trujillo przez poddanie (duszenie d’arce) 1:08, runda 3
205 lbs: Volkan Oezdemir pokonał Ovince’a Saint Preuxa przez niejednogłośną decyzję
265 lbs: Marcel Fortuna pokonał Anthony’ego Hamiltona przez KO (prawy prosty) 3:10, runda 1
115 lbs: Jessica Andrade pokonała Angelę Hill przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
265 lbs: Curtis Blaydes pokonał Adama Milsteada przez TKO (kontuzja kolana) 0:59, runda 2
145 lbs: Chas Skelly pokonał Chrisa Gruetzemachera przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:01, runda 2
135 lbs: Ricardo Ramos pokonał Michinoriego Tanakę przez jednogłośną decyzję
115 lbs: Tecia Torres pokonała Bec Rawlings przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego):
170 lbs: Niko Price pokonał Alexa Morono przez KO (ciosy) 5:00, runda 2
205 lbs: Khalil Rountree pokonał Daniela Jolly’ego przez KO (kolano) 0:52, runda 1

Dennis Bermudez vs. Chan Sung Jung
Początek pojedynku zdecydowanie należał do Amerykanina, Bermudez narzucił mocne tempo i kilkoma solidnymi ciosami trafił swojego rywala. Z czasem do głosu zaczął dochodzić Koreańczyk trafiając Dennisa kilkoma prostymi. Pojedynek zakończył się tuż przed upływem połowy rundy gdy Jung trafił oponenta mocnym podbródkowym, po którym Menace padł nieprzytomny.

Alexa Grasso vs. Felice Herrig
Przez niemal 15 minut zawodniczki bardzo uważnie wymieniały się uderzeniami w dystansie kickbokserskim. Na zakończenie drugiej rundy i w drugiej minucie trzeciej Herrig zapunktowała udanymi sprowadzeniami.

Abel Trujillo vs. James Vick
Po około dwóch minutach walki, w których nie stało się nic godnego uwagi Trujillo obalił rywala. Na nieco ponad minutę lekcy wrócili na nogi i wymienili kilka uderzeń. W drugiej rundzie obszerne sierpy Trujillo co raz częściej dochodziły szczęki Vicka. James starał się utrzymywać oponenta na końcu swoich kończyn atakując ciosami prostymi i kopnięciami frontalnymi. Po przechwycie kopnięcia Abel ruszył po sprowadzenie jednak czujny Vick wycofał nogi a następnie szukał zakończenia walki przez duszenie d’arce. Na początku ostatniej odsłony James naruszył rywala mocnym kolanem, chwilę później Trujillo ponownie ruszył po obalenie i ponownie naraził się na próby duszenia, które tym razem okazało się skuteczne i zmusiło go do poddania.

Ovince Saint Preux vs. Volkan Oezdemir
Walka rozpoczęła się od ofensywy Szwajcara, który najpierw w dystansie a następnie po zepchnięciu na siatkę atakował OSP uderzeniami. Po ponad minucie walki pod siatką półciężcy wrócili do walki w dystansie gdzie w dalszym ciągu skuteczniejszy był Oezdemir. W pierwszej minucie drugiej odsłony Saint Preux zdobył sprowadzenie, ale nie zdołał utrzymać rywala w parterze. Później tempo walki znacząco spadło i obaj zawodnicy nie przejawiali olbrzymich chęci do wymiany ciosów na nogach. W ostatnich pięciu minutach Ovince i Volkan opuścili ręce by częstować się pchanymi uderzeniami, z których nie wiele wynikało. Ostatecznie sędziowie niejednogłośnie wypunktowali wygraną, Oezdemira, który po nieporywającym pojedynku notuje pierwszą wygraną w UFC.

Anthony Hamilton vs. Marcel Fortuna
W jednej z pierwszych akcji ciężcy zderzyli się głowami co spowodowało rozcięcie nad prawym okiem Brazylijczyka. 20kg lżejszy Marcel był znacznie szybszy od rywala jednak nie mógł nic poradzić na spychanie na siatkę przez silniejszego rywala. Po trzech minutach walki na środku oktagonu Fortuna trafił potężnym prawym prostym, po którym Hamilton wylądował na deskach a Herb Dean musiał zakończyć pojedynek.

Jessica Andrade vs. Angela Hill
Amerykanka od początku walki starała się punktować rywalkę w dystansie i dużo poruszać tak, by unikać ciężkich uderzeń Andrade jednak dziurawa defensywa nierzadko zawodziła Overkill. Jessica punktowała także spychając Hill na siatkę gdzie mogła zaatakować mocnymi sierpami. Druga runda rozpoczęła się od mocnej wymiany uderzeń, Andrade zaatakowała sierpami a Angela wyłapała tajski klincz i trafiła mocnymi kolanami. W późniejszych minutach obie zawodniczki miały swoje lepsze i gorsze momenty a na minutę przed syreną Brazylijka obaleniem za jedną nogę sprowadziła walkę do parteru. W ostatnich pięciu minutach zawodniczki wagi słomkowej szły dosłownie cios za cios, w połowie rundy Hill lewym prostym posłał rywalkę na deski, ale Andrade błyskawicznie wróciła na nogi by kontynuować bój w stójce. Minutę później Jessica pod siatką trafiła kolanami na co Amerykanka odpowiedziała celnym łokciem. Po 15 minutach walki sędziowie jednogłośnie wypunktowali wygraną Jessici, która teraz najprawdopodobniej zawalczy o pas.

2 thoughts on “UFC Fight Night 104: Bermudez vs. Korean Zombie – wyniki na żywo