UFC 251: Usman vs Burns – zapowiedź gali na „Fight Island”

Organizacja UFC na czele z prezydentem Daną White’em, zaprezentowała pierwszą zapowiedź video  niecierpliwie oczekiwanej gali UFC 251, która odbędzie się na Fight Island.

Świat sportu został poważnie dotknięty przez pandemię koronawirusa. Nagły wybuch epidemii położył kres wielu wydarzeniom sportowym organizowanym i transmitowanym na żywo. UFC również zareagowało na nową rzeczywistość, wprowadzając środki bezpieczeństwa w celu organizacji gal w zamkniętych arenach bez udziału publiki. Jednak nie udało się uratować każdej zaplanowanej gali i cześć z nich została odwołana lub przesunięta w czasie, ponieważ ograniczenia podróży związane z koronawirusem utrudniły zestawianie walk. Na przykład mistrz wagi lekkiej, Khabib Nurmagomedov nie mógł zmierzyć się z Tonym Fergusonem w Oktagonie. Zamiast tego „El Cucuy” stoczył pojedynek z Justinem Gaethje i przegrał przez TKO. Również Leon Edwards miał w marcu podjąć byłego mistrza wagi półśredniej Tyrona Woodleya na gali UFC w Londynie, ale cała karta walk została anulowana.

Próbując ominąć wszelkie ograniczenia w podróżowaniu i zapobiec powtórzeniu się tego samego scenariusza, Dana White postanowił organizować swoje kolejne gale na prywatnej wyspie nazwanej „Fight Island”. Na początku tego miesiąca, oficjalna lokalizacja została ogłoszona i potwierdzono, ze dotychczas tajemnicza wyspa, to Yas Island w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Nadchodząca gala UFC 251, która odbędzie się 11 lipca zapowiada trzy niesamowite walki o tytuły mistrzowskie.

W walce wieczoru UFC 251 Kamaru Usman będzie bronił swojego tytułu przed pretendentem numer jeden Gilbertem Burnsem. W co-main evencie obecny mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski po raz pierwszy będzie bronił swojego tytułu przed swoim byłym przeciwnikiem i byłym mistrzem Maxem Hollowayem w starciu rewanżowym. W trzeciej walce o pas w pojedynku wagi koguciej Petr Yan zmierzy się z byłym mistrzem UFC i WEC w wadze piórkowej, Jose Aldo. Będzie to walka o zwakowany tytuł przez Henry’go Cejudo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *