UFC 229: Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor – wyniki i relacja na żywo

Wyniki gali, która odbywa się w Las Vegas. Początek eventu 30 minut po północy czasu polskiego.

155 lbs: Khabib Nurmagomedov pokonał Conora McGregora przez poddanie (dźwignia na kark) 3:03, runda 4 – walka o pas wagi lekkiej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
155 lbs: Tony Ferguson pokonał Anthony’ego Pettisa przez TKO (złamanie ręki Pettisa) 5:00, runda 2
205 lbs: Dominick Reyes pokonał Ovince’a Saint Preuxa przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Derrick Lewis pokonał Alexandra Volkova przez KO (prawy prosty i ciosy w parterze) 4:49, runda 3
115 lbs: Michelle Waterson pokonała Felice Herrig przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
125 lbs: Jussier Formiga pokonał Sergio Pettisa przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Vicente Luque pokonał Jalina Turnera przez KO (prawy sierpowy i ciosy w parterze) 3:52, runda 1
135 lbs: Aspen Ladd pokonała Tonyę Evinger przez TKO (ciosy) 3:26, runda 1
155 lbs: Scott Holtzman pokonał Alana Patricka przez KO (łokcie) 3:42, runda 3

Karta przedwstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:30 czasu polskiego):
135 lbs: Yana Kunitskaya pokonała Linę Lansberg przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Nik Lentz pokonał Graya Maynarda przez TKO (wysokie kopnięcie i ciosy) 1:19, runda 2
170 lbs: Tony Martin pokonał Ryana LaFlare przez TKO (wysokie kopnięcie i ciosy) 1:00, runda 3

Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor
Irlandczyk od razu ruszył do przodu z uderzaną ofensywą, ale na środku oktagonu mistrz rzucił się po sprowadzenie i po długim mocowaniu się zdobył je unieruchamiając pretendenta pod siatką. Tam utrzymał walkę do syreny okazjonalnie częstując Conora ciosami i nie pozwalając mu wstać. Również w drugiej odsłonie Rosjanin znalazł sposób na przeniesienie walki do parteru po uprzednim zachwianiu McGregorem potężnym prawym. Na ziemi Orzeł atakował ciosami o wiele bardziej agresywnie, zabierał się także za poddanie przygotowując się do kimury. W ostatniej minucie McGregor zdołał wrócić na nogi, ale musiał mocować się z rywalem w klinczu. W trzeciej odsłonie zobaczyliśmy nieco więcej rywalizacji w stójce, obaj zawodnicy już nieco zmęczeni i obaj trafiają ciosami. Nurmagomedov próbował obalać po raz kolejny, ale bez sukcesów. Na początku czwartej rundy mistrz obalił, ale pretendentowi udało się wstać. Chwilę później walka znowu wędruje do parteru a tam Rosjanin zachodzi rywalowi za plecy, zapina uciskówkę na szczękę a po chwili Irlandczyk poddaje się. Jednak to nie koniec akcji na ten wieczór, ponieważ Khabibowi najwyraźniej jest mało, ponieważ najpierw nie chce odejść od pokonanego rywala a następnie wskakuje między osoby z narożnika McGregora.

Tony Ferguson vs. Anthony Pettis
Lekcy rozpoczęli walkę od wymiany niskich kopnięć. Ferguson w swoim stylu wywierał presję momentami niemal biegając za oponentem. Z kolei Pettis swoich szans szukał w bokserskich kontrach na poczynania Tony’ego. W końcówce mocniej zaatakował El Cucuy, były tymczasowy mistrz zamknął rywala na siatce i rozpuścił ręce jednak Anthony dawał do zrozumienia, że uderzenia te nie robią na nim żadnego wrażenia. W pierwszych sekundach drugiej odsłony Showtime naruszył Fergusona jednak ten, poprzez swój „kontrolowany chaos” zdołał przetrwać. Walka na chwilę została przerwana z powodu krwawienia w okolicach oczu obu zawodników, ale – ku ogromnej uciesze publiki – szybko wznowiona. Po przerwie do ataku ruszył Tony zamykając Pettisa na siatce, który nawet w takiej sytuacji nie stronił od efektownych kopnięć.

Ovince Saint Preux vs. Dominick Reyes
Po niecałych dwóch minutach walki w stójce OSP zepchnął rywala na siatkę i walczył o obalenie jednak Reyes świetnie się bronił dodatkowo częstując przy tym zawodnika z Haiti potężnymi sierpami. Po rozerwaniu klinczu Dominick zaatakował mocną serią uderzeń, którą Ovince wyraźnie odczuł. W drugiej odsłonie tempo walki wyraźnie spadło, półciężcy nie atakowali już tak ochoczo. Zawodnikiem aktywniejszym pozostawał Amerykanin, który atakował głównie pojedynczymi uderzeniami lub niezbyt złożonymi kombinacjami bokserskimi. Również w pierwszej połowie trzeciej rundy to Reyes był zawodnikiem lepszym. Gdy Saint Preux sklinczował mogło się wydawać, że rzuca się do odrabiania strat jednak pozwolił rywalowi na zerwanie chwytu i powrót do dystansu. Na sekundę przed końcową syreną Ovince zainkasował potężny lewy, po którym padł na deski.

Derrick Lewis vs. Alexander Volkov
Jako pierwszy z mocną serią uderzeń wystrzelił Rosjanin, który pod siatką trafił Lewisa kilkoma uderzeniami. Derick próbował odpowiadać potężnym, ale bardzo dobrze widocznym cepem. W połowie rundy Amerykanin próbował efektownego podcięcia jednak kosztowało go to lądowanie na plecach. Gdy walka wróciła do stójki Volkov wyciął rywala i znalazł się w bocznej. Na minutę przed syreną Alexander zaszedł Derrickowi za plecy jednak Amerykanin stosunkowo łatwo się uwolnił i zaatakował mocnym g’n’p. W drugiej rundzie przewaga dalej była po stronie Rosjanina, Volkov metodycznie rozbijał oponenta pojedynczymi uderzeniami podczas gdy Lewis niemal na nie odpowiadał. Ostatnie pięć minut upłynęło pod znakiem powiększającej się przewagi Alexandra i niemal bezczynności Derricka. W ostatnich sekundach Amerykanin zerwał się do ataku, Volkov zdawał się nic nie robić z ofensywy Lewisa jednak Derrick dosięgnął go mocnym prawym, Alexander padł na deski i został dobity uderzeniami z góry – na kilkanaście sekund przed końcem walki.

Michelle Waterson vs. Felice Herrig
Od początku pojedynku stroną nacierającą była Herrig, 34-latka szukała niskich kopnięć i ciosów sierpowych zaś ruchliwa Waterson w swoim stylu odwoływała się do kopnięć i unikała zwarcia z zapewne silniejszą fizycznie rywalką. Niecałe dwie minuty przed syreną Felice sklinczowała przy siatce jednak poza kilkoma uderzeniami kolanami nie zdołała zdziałać nic więcej. Również na początku drugiej rundy Herrig szukała swojej szansy w klinczu jednak ponownie nie udało jej się zrobić niczego szczególnego. Co więcej w połowie rundy Waterson zaskoczyła rywalkę udaną próbą obalenia, po której szybko przeszła do półgardy i zaatakowała g’n’p. Na początku ostatnich pięciu minut Felice skutecznie skontrowała próbę obalenia w wykonaniu Michelle i znalazła się w parterze z góry. Waterson z dołu atakowała łokciami i pracowała nad poddaniami podczas gdy Herrig będąc bardzo nisko nie miała pomysłu na atak i sędzia nakazał powrót do stójki, w której już nie wiele się stało głównie ze względu na zmęczenie obu zawodniczek.

Sergio Pettis vs. Jussier Formiga
W pierwszych minutach walka toczyła się w stójce, Pettis dobrze utrzymywał  dystans i raz po raz kąsał rywala szybkimi prostymi lub sierpami. Pod koniec rundy Brazylijczyk poszedł po sprowadzenie, zdobył je, ale w parterze nie zdziałał zbyt wiele. W drugiej odsłonie Sergio był nieco bardziej uważny i wybronił próbę obalenia ze strony Formigi, za drugim razem próba sprowadzenia zakończyła się sukcesem Jussiera. W parterze aktywna praca Amerykanina z dołu utrudniała Brazylijczykowi choćby przejście gardy. Na początku ostatniej rundy Pettis dał się zaskoczyć i Formiga, po akcji w klinczu, zaszedł rywalowi za plecy w stójce. Mając zapięty trójkąt na brzuchu rywala Jussier przez kilka minut lokował krótkie uderzenia i walczył o zapięcie duszenia.

Vicente Luque vs. Jalin Turner
Brazylijczyk od początku walki wywierał presję, szedł do przodu i atakował. Turner nie pozostawał dłużny, odpowiadał rywalowi kontrami jednak to ani na moment nie zatrzymało Vicente. Gdy Jalin próbował trafić obrotowy łokciem Luque wystrzelił prawym sierpem, którym posłał oponenta na deski następnie kończąc starcie potężnym g’n’p.

Aspen Ladd vs. Tonya Evinger
Młoda Ladd potrzebowała niecałej rundy by odprawić byłą mistrzynię organizacji Invicta. 23-latka z klinczu obaliła Evinger a następnie męczyła ją ciosami w parterze. Pojedynek zakończył się w sytuacji gdy Aspen – będąc za plecami rywalki z wpiętymi nogami – lokowała kolejne uderzenia a Tonya nie wykazywała chęci do dalszego toczenia pojedynku.

Scott Holtzman vs. Alan Patrick
Pierwsze pięć minut walki  toczone było pod dyktando Amerykanina, który zdecydowanie lepiej punktował w stójce, bronił prób sprowadzeń a także świetnie pracował z góry w parterze. W drugiej odsłonie Patrickowi udało się obalił jednak Scott szybko wrócił na nogi. Amerykanin później sam zdobył sprowadzenie a następnie mocno rozbijał oponenta. Przez chwilę Alan szukał w parterze poddania jednak rywal dobrze się bronił. W ostatniej rundzie jedną z dobrych kontr Holtzman posłał rywala na deski, 35-latek kontynuował ostrzał w parterze aż do momentu gdy łokciami z dosiadu pozbawiał Patricka świadomości i sędzia musiał przerwać starcie.

Lina Lansberg vs. Yana Kunitskaya
W pierwszej minucie walka powędrowała do klinczu, z którego Rosjanka – poprzez ładny rzut – obaliła rywalkę a następnie z jej gardy próbowała can openera. W połowie rundy Szwedka znalazła się pod siatką próbując wrócić na nogi, z sukcesem jednak Rosjanka wciskała ją w ogrodzenie i trafiała m.in. kolanami. Przed syreną Kunitskaya zdobyła jeszcze jedno sprowadzenie. Drugie pięć minut niemal w całości toczyło się w stójce – w dystansie kickbokserskim lub pod siatką. Rosjanka dobrze kontrolowała dystans chętnie odwołując się do ciosów prostych a także kopnięć frontalnych. Swoją dominację Yana podkreślała spychając rywalkę na siatkę, uderzając w klinczu a także obalając w ostatniej minucie. Trzecia runda również upłynęła pod znakiem konsekwentnego wdrażania przez Kunitskayę taktyki zakładającej męczenie rywalki w klinczu pod siatką, Rosjanka nie pozwalała Lansberg rozwinąć skrzydeł w stójce i pewnie zwyciężyła na kartach sędziów.

Gray Maynard vs. Nik Lentz
Początek należał do Nika, który mocno pracował niskimi kopnięciami. W stójce 34-latek był wyraźnie szybszy od rywala, punktował kolejnymi kombinacjami aż mocno naruszył rywala. Lentz próbował obalać a następnie zakończyć pojedynek swoją firmową gilotyną, Maynard zdołał uciec jednak później przyjął niezliczoną ilość uderzeń w pozycji żółwia. Po ok. minucie walki w drugiej odsłonie Nik trafił cofającego się na siatkę Maynarda wysokim kopnięciem, które posłało go na deski. 34-latek błyskawicznie doskoczył do oponenta z ciosami co zmusiło sędziego do interwencji i przerwania starcia.

Ryan LaFlare vs. Tony Martin
Pierwsze pięć minut toczyło się w stójce, LaFlare wielokrotnie trafiał swojego rywala kopnięciami i z upływającym czasem co raz bardziej podkręcał tempo. Martin zanotował pewne sukcesy w obszarze kontr jednak wygrana w pierwszym starciu poszła na kontro Ryana. Na początku drugiej rundy Martin posłał rywala na deski trafiając go mocnym prawym a następnie próbując go dobić uderzeniami w parterze. LaFlare przetrwał, ale Tony przez długi czas dominował w parterze m.in. próbując zakończyć pojedynek duszeniem d’arce. W pierwszej minucie ostatniej odsłony Martin trafił wysokim kopnięciem, po którym Ryan padł na deski a chwilę później – po ciosach Tony’ego – sędzia podjął decyzję o przerwaniu walki.

37 thoughts on “UFC 229: Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor – wyniki i relacja na żywo

1. Nie byłbym taki pewny Mustela że Conor będzie skończony co by nie mówić ale ma dynamit w rękach a Khabib ma stójkę taką se ) oczywiście zapasy ma geialne ale nigdy nie walczył z nikim kto bije tak celnie jak Conor i wywiera presję psychiczną na przeciwniku)

2. Mustela zapasy to nie wszystko ! Mc zjadł mentalnie na konferencji i ważeniu kebaba 😉 zobacz ile ma fanów rudy !! Na ważeniu Mc był jak Król a kebabowi to tylko jego team kibicuje 🙂 stawiam 2 minuta pierwszej rundy i kebab leży znokautowany 🙂 sie kebab z byle jakim Aquinta meczyl ostatnio a ma Mc pokonac Hahaha … nie ta liga a zapasy to nie klucz by wygrać!!! Zobacz nawet JJ z DC zapasów nie używali !! CV tez zapasy nie pomogły z Santosem!! Mustela zrozum zapasy sie nie liczą… zreszta zobaczysz dzis… Kto za Mc niech sie podpisze 🙂

3. Dobra wygrał Kebab!! Zwracam honor szczególnie Musteli!!! Walka mi sie wcale nie podobała… i nie dlatego ze Rudy przegrał… Rudy wyglądał w tej walce od poczatku jakby po 2 dniach melanżu był… jakis taki zmulony i dziwni… Mc w tej walce mi sie nie podobał i w takiej formie nie zasłużył na to by wygrać… Nie wiem moze te dwa lata mu nie służyły… juz w 1 rundzie mowie cos jest nie tak z Mc… Po walce Hahaha zaczął sie 2 cyrk…

4. No I elegancko
    Papierowy miSZcz dostał po dupie, a ludzie będą go teraz usprawiedliwiać. Nie to że nie był w formie, był taki jak zawsze. Po prostu Khabib nie dał się sprowokować i nie zagrał w grę Mcburgera.

5. Mowie jak juz Conora zobaczyłem w octagonie to wygladał jakby melanż miał…. powaznie czasami miałem wrażenie ze wypił pol butelki tej swojej whisky… to ze przegrał Mc okey ale walczył jakby miał na MMA wywalone… moze kasa zrobiła swoje i zaczął biznes kręcić zamiast trenowac… jak mowi Ridge ofiara własnej pychy… Moim zdaniem walka o pas kebab z tonym!!! Mc kocham ale musi przemyśleć swoje zachowanie czy on ma motywacje do walki…. A co było po walce to Hahaha czegoś takiego nie widziałem 🙂 kebab bez pasa wyszedł z octagonu Hahaha pytał każdego where is my belt i nawet Dany pytał ale haha bez pasa wyszedł…

6. buahahahahah zobaczylem dopiero teraz cala walke
    NIE BYLO MOMENTU BY kHAIB BYL CHODZ RAZ ZAGROZONY !!!!!
    to Conor po sierpie w cymbal upadl
    sambo bojowe nie jest hooyowe 🙂
    Conor to swietny zawodnik i strateg i marketingowiec
    ale jest do doopy w stosunku do wspolwalczacych – brak szacunku
    Khaib nie zdierzyl tego gadania i pokazal ze sam zaatakuje kilku przydupasow i trenerow Rudego- nic dziwnego,jakos Khaib potrafi wygrac i normalnie sie zachowac a Rudy zawsze z tym problem
    chcialbym by go teraz psheyebal Diaz ,jak mala bladzie i jeszce wygral kategorie
    Khaib w pelni zasluzyl na ten tytul,szedl na wymiany i wytrzymywal stzraly ,ktorych inni nie potrafili wytrzymac – mit ze szitnedokonor jest najlepszy padl – chcialbym by teraz pekla mu pupa na paru walkach i by sie nauczyl szanowac innych

7. no coz, nad walka nie bede sie rozwodzil, zastanawia mnie tylko czemu ludzie od czasu walki z przecietnym Diaz’em mysleli, ze Conor to jest jakis wyjatkowy gosc? Stad byla moja pewnosc, ze Khabib go stlucze na totalnym luzie.

@JuniorDosSantos – luz, teraz ja mialem racje, wczensiej z JJ vs DC ty miales racje, nie zawsze mamy dobrego nosa do wszystkiego, ale szacun i doceniam Twoj wpis.

8. Powaznie Mustela myślałem ze Rudy go ubije… ale jak juz zobaczyłem Mc w octagonie i jego wzrok mowie to sie dobrze dzis nie skończy… Teraz powinien Tony zawalczyć z kebabem … a Mc zabrać sie za treningi… tylko czy on mając koło 150-200 mln dolarów ma motywacje by przelewać pot na macie ??? Jedna dwie takie wpadki kibice mu wybacza… Nic no smutno mi ze Mc przegrał … 🙁 powaznie 🙁 Pozdro Mustela i reszta.