UFC 222: Cyborg vs Kunitskaya – wyniki i relacja na żywo

UFC youtube.com

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:
145 lbs: Cristiane Justino pokonała Yanę Kunitskayę przez TKO (ciosy w parterze) 3:25, runda 1 – walka o pas wagi piórkowej kobiet

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
145 lbs: Brian Ortega pokonał Frankie Edgara przez KO (prawy podbródkowy i ciosy w parterze) 4:44, runda 1
135 lbs.: Sean O’Malley pokonał Andre Soukhamthatha przez jednogłośną decyzję
265 lbs.: Andrei Arlovski pokonał Stefana Struve przez jednogłośną decyzję
135 lbs.: Ketlen Vieira pokonała Cat Zingano przez niejednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
115 lbs.: Mackenzie Dern pokonała Ashley Yoder przez niejednogłośną decyzję
155 lbs.: Alexander Hernandez pokonał Beneila Dariusha przez KO (lewy prosty) 0:42, runda 1
135 lbs.: John Dodson pokonał Pedro Munhoza przez niejednogłośną decyzję
185 lbs.: C.B. Dollaway pokonał Hectora Lombarda przez dyskwalifikację (ciosy po gongu, po których C.B. nie był w stanie kontynuować walki) 5:00, runda 1

Karta przedwstępna (UFC Fight Pass, godzina 00:30 czasu polskiego):
170 lbs.: Zak Ottow pokonał Mike’a Pyle’a przez TKO (ciosy) 2:34, runda 1
135 lbs.: Cody Stamann pokonał Bryana Carawaya przez niejednogłośną decyzję
205 lbs.: Jordan Johnson pokonał Adama Milsteada przez niejednogłośną decyzję

Cristiane Justin vs. Yana Kunitskaya
Po wyprowadzeniu fronta i przyjęciu prawego Kunitskaya szybko poszukała sprowadzenia i w pewnym momencie była nawet bliska zajęcia pleców rywalki. Cyborg obroniła się i pojedynek toczył się pod siatką. Gdy walka wróciła do płaszczyzny kickbokserskiej Cris mocno zaatakowała a Yana ponownie zanurkowała po sprowadzenie. Rosjanka nie miała ochoty na rywalizację w stójce, łatwo pozwoliła się obalić a następnie nie odpowiadała na ciosy w parterze co zmusiło Herba Deana do reakcji i przerwania walki.

Frankie Edgar vs. Brian Ortega
W pierwszych minutach pojedynku toczonego w stójce dominował Edgar, starszy z Amerykanów dobrze pracował na nogach i atakował krótkimi bokserskimi szarżami. Niespodziewanie pojedynek zakończył się jeszcze w pierwszej rundzie, początkiem końca był świetny lewy łokieć Briana, później Ortega dołożył jeszcze ciosy w klinczu a walkę zakończył obszernym podbródkowym, po którym już żadna dobitka w parterze nie była konieczna.

Sean O’Malley vs. Andre Soukhamthath
Pierwsze pięć minut przebiegło pod wyraźne dyktando O’Malleya, młody Amerykanin ustawiał rywala pod siatką i dzięki przewadze warunków fizycznych mógł kąsać Soukhamthatha ciosami prostymi i kopnięciami. Na nieco ponad pół minuty przed syreną Sean naruszył oponenta mocnym prawym, Andre zdołał jednak dotrwać do przerwy. Drugą odsłonę 29-latek zaczął odważniej w stójce i zdołał obalić jednak był to dla niego początek kłopotów, ponieważ musiał bronić się przed trójkątem nogami a następnie balachą. Gdy już się wybronił znalazł się w motylej gardzie Seana skąd nie potrafił zbyt wiele zrobić. Andre, wiadomy przegrywania walki na kartach sędziów, w ostatniej rundzie ruszył do ataku, próbował klinczować i obalać, ale z każdej sytuacji O’Malley wychodził obronną rękę nawet wtedy gdy walczył z kontuzją nogi.

Stefan Struve vs. Andrei Arlovski
W początkowych wymianach w stójce Białorusin – dzięki mobilności i sporej uwadze – radził sobie lepiej od wysokiego Struve’a, który polował na kopnięcia lub atakował ciosami z wysokości bioder. Arlovski z łatwością zdobywał sprowadzenia co po części wynikało z tego, że Stefan chciał by pojedynek przeniósł się na matę. Dopiero po siedmiu minutach walki Holendrowi udało się znaleźć w parterze w dogodnej pozycji, będąc z góry zasypał Arlovskiego ciosami a gdy ten wstał, był za jego plecami jednak nawet z takiej pozycji Struve nie był w stanie zrobić niczego sensownego. W trzeciej rundzie stójkowa przewaga Andreia jeszcze wzrosła, Pitbull szybkimi szarżami punktował Holendra, który nadal nie potrafił zrobić użytku z przewagi warunków fizycznych – Struve atakował chaotycznie głównie szukając półdystansu.

Cat Zingano vs. Ketlen Vieira
Pierwsza runda przebiegła pod dyktando Ketlen, Brazylijka lepiej radziła sobie w stójce i nie pozwalała rywalce sklinczować czy też obalić. Pod koniec rundy Vieira sprowadziła walkę do parteru i przez chwilę miała nawet dosiad. W drugiej odsłonie Brazylijka wykorzystała próbę klinczowania ze strony Cat do kolejnego przeniesienia walki na ziemię. W parterze Brazylijka skontrolowała rywalkę, miała m.in. dosiad i próbowała dojść do trójkąta rękami. Również w III rundzie Ketlen zaliczyła obalenie a w parterze przez długi czas kontrolowała rywalkę. Zingano do końca próbowała jednak oddane obalenia i długie fragmenty przegrywania walki w parterze zdecydowały o przegranej na punkty.

Mackenzie Dern vs. Ashley Yoder
W pierwszych sekundach zawodniczki wymieniły kilka ciosów zanim Dern sklinczowała i zepchnęła Ashley na siatkę. Po ok. minucie pojedynek wrócił na środek klatki, ale nie wiele później – po kolejnej wymianie ciosów i braku gardy z obu stron – Mackenzie i Yoder wracały pod siatkę. Druga odsłona to dalszy ciąg wymian obszernych uderzeń i klinczowanie przez byłą mistrzynię świata w BJJ. W połowie rundy, podczas jednej z szarż, nieuważna Dern została skontrowana lewym Yoder, po którym na moment znalazła się na deskach. Ashley zdawała się rozkręcić i w płaszczyźnie kickbokserskiej wyraźnie przeważała. W ostatniej rundzie Mackenzie dalej poszukiwała okazji do przeniesienia walki do parteru jednak rywalka poprawnie się broniła a później odpłacała się celnymi uderzeniami. Na 90 sekund przed końcową syreną Dern obaliła i zajęła plecy Yoder, stamtąd szukała duszenia, ale 30-latka przetrwała do końca.

Beneil Dariush vs. Alexander Hernandez
Amerykanin nie marnował czasu na przybijanie piątek i od razu ruszył do ataku frontalnym kopnięciem. Przez kilkadziesiąt sekund lekcy wymieniali uderzenia aż do czasu gdy debiutant trafił potężnym lewym prostym, po którym Dariush padł nieprzytomny na deski – całość trwałą tylko 42 seundy.

John Dodson vs. Pedro Munhoz
W pierwszej rundzie koguci rywalizowali tylko w płaszczyźnie kickbokserskiej, dysponujący lepszą pracą nóg i przewagą szybkościową Dodson trafiał znacznie częściej niż bardziej statyczny i poszukujący kopnięć – głównie z prawej nogi – Munhoz. Drugie i trzecie pięć minut upłynęło pod znakiem powiększania przewagi przez Amerykanina, czujący się coraz pewniej John spokojnie punktował ciosami i niskimi kopnięciami podczas gdy coraz bardziej ofensywnie usposobiony Pedro inkasował więcej uderzeń. W ostatniej minucie przed końcową syreną Brazylijczykowi udało się sprowadzić walkę do parteru, ale tylko na chwilę.

C.B. Dollaway vs Hector Lombard
W pierwszej rundzie nie działo się wiele, w stójce średni krążyli w dystansie i sporadycznie atakowali. Pojedynek zakończył się jednak w sposób niezwykle nieoczekiwany, tuż przed syreną kończącą pierwszą odsłonę Dollaway zaatakował prawym kopnięciem na korpus i opuścił gardę na co Lombard odpowiedział kombinacją prawego i lewego ciosu – już po zakończeniu rundy. C.B. był tak zamroczony, że nie mógł kontynuować pojedynku, sędzia w klatce po konsultacjach z Herbem Deanem zdecydował o dyskwalifikacji Kubańczyka.

Mike Pyle vs. Zak Ottow
Po nieco ospałym początku walki, w trzeciej minucie walki Pyle zapoznał się z deskami p mocnym prawym Ottowa. Zak wyczuł swoją szansę i ruszył do parteru z dobitką, kilkanaście sekund i uderzeń później sędzia przerwał pojedynek, ponieważ Mike nie wykazywał wielkich chęci do kontynuowania walki.

Bryan Caraway vs. Cody Stamann
Podczas walki w płaszczyźnie kickbokserskiej Caraway był zawodnikiem bardziej aktywnym a dodatkowo 33-latek co chwilę podejmował próbę obalenia rywala. W czwartej minucie pojedynku Bryan sprowadził walkę do parteru gdzie skontrolował rywala i był bliski dojścia do balachy. W drugiej rundzie Stamann był bardziej czujny, każde zapaśnicze wejście starszego z Amerykanów zostało przez niego poprawnie wybronione. W walce na uderzenia pojedynek się wyrównał. Ostatnie pięć minut było bliźniaczo podobne do drugiego, z jednej strony napierający, atakujący, próbujący obalać Bryan a z drugiej cofający się i broniący przed ofensywą oponenta Stamman. Końcowa syrena rozbrzmiała gdy Caraway próbował duszenie gilotynowego po wybronieniu próby obalenia ze strony Cody’ego. Ku niezadowoleniu publiczności dwóch sędziów punktowych wskazało na wygraną Stammana.

Jordan Johnson vs. Adam Milstead
Początkowo pojedynek toczył się w stójce, przeważał Adam, który punktował ciosami i bronił się przed próbami sprowadzeń ze strony rywala. Jordan szukał swojej szansy w zwarciu i pod siatką. W drugiej odsłonie Johnson długimi fragmentami męczył rywala pod siatką dociskając go i atakując krótkimi ciosami. Jordan dopisał także do swojego konta udane sprowadzenie, z którego jednak wiele nie wynikło. W ostatnich pięciu minutach ponownie do głosu doszedł Milstead, który w płaszczyźnie kickbokserskiej trafiał dobrymi ciosami. Na Jordanie uderzenia te nie zrobiły wielkiego wrażenia, 29-latek ponownie znalazł drogę do klinczu i obalenia czym odrabiał straty. Po pełnych 15 minutach walki dwóch sędziów wypunktował wygraną Johnsona.