UFC 221: Rockhold vs Romero – wyniki na żywo

UFC youtube.com

185 lbs: Yoel Romero pokonał Luke’a Rockholda przez KO (ciosy) 1:48, runda 3 – walka o tymczasowy pas wagi średniej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
265 lbs: Curtis Blaydes pokonał Marka Hunta przez jednogłośną decyzję
265 lbs.: Tai Tuivasa pokonał Cyrila Askera przez TKO (ciosy) 2:18, runda 1
170 lbs.: Jake Matthews pokonał Li Jinglianga przez jednogłośną decyzję
205 lbs.: Tyson Pedro pokonał Saparbeka Safarova przez poddanie (kimura) 3:54, runda 1

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
155 lbs.: Dong Hyun Kim pokonał Damiena Browna przez niejednogłośną decyzję
185 lbs.: Israel Adesanya pokonał Roba Wilkinsona przez TKO (kolana i ciosy pięściami) 3:37, runda 2
155 lbs.: Alexander Volkanovski pokonał Jeremy’ego Kennedy’ego przez TKO ( ciosy pięściami i łokciami) 4:57, runda 2
125 lbs.: Jussier Formiga pokonał Bena Nguyena przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców ) 1:43, runda 3

Karta przedwstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:30 czasu polskiego):
155 lbs.: Ross Pearson pokonał Mizuto Hirotę przez jednogłośną decyzję
135 lbs.: Jose Alberto Quinones pokonał Teruto Ishiharę przez jednogłośną decyzję
170 lbs.: Luke Jumeau pokonał Daichi Abe przez jednogłośną decyzję

Yoel Romero vs. Luke Rockhold
W pierwszej odsłonie średni nie chcieli przesadnie mocno atakować, niezwykle pasywny Romero przez 5 minut przyjął kilkanaście prostych oraz lowkicków samemu odpowiadając bardzo małą liczbę uderzeń. Na początku drugiej odsłony Yoel rzucił się z mocniejszym atakiem, ale nie wiele później już sytuacja przypominała tę z pierwszej rundy. W trzeciej rundzie akcja nieco przyspieszyła, średni zaczęli chętniej wymieniać uderzenia. Swoją pasywnością Romero mocno uśpił czujność zawodnika AKA, Rockhold cofając się na siatkę dał się zaskoczyć długiemu lewemu prostemu ukrytemu za zamarkowanym prawym i padł na deski tuż przy siatce. Luke siedząc oparty o siatkę otrzymał jeszcze jedno uderzenie, po którym na moment padł bez życia i Marc Goodard przerwał starcie.

Mark Hunt vs. Curtis Blaydes
Po ok. dwóch minutach niezbyt aktywnych wymian w stójce Blaydes obalił jednak Hunt szybko wrócił na nogi. Później okres lepszej dyspozycji miał Mark, Nowozelandczyk trafił kilkoma potężnymi ciosami, które mocno wstrząsnęły rywalem. Cutis zdołał przetrwać trudne chwile i udało mu się zdobyć sprowadzenie, po którym zajął półgardę i ulokował wiele ciosów na głowie Hunta. Tuż po rozpoczęciu drugich pięciu minut Amerykanin sklinczował, ale nic z tego nie wynikło. Tocząc pojedynek w stójce bardziej aktywny był Blaydes, który dodatkowo dołożył kolejne udane sprowadzenie. W parterze Curtis o wiele wyżej cenił kontrolę niż chęć zadawania uderzeń. Na początku ostatniej odsłony 26-latek dołożył kolejne obalenie, po którym zajął półgardę a następnie przez długi czas obijał rywala będąc za jego plecami. Mark cały czas walczył o powrót na nogi jednak przyklejony do niego Blaydes starał się utrzymać walkę w parterze i dominować będąc z góry Curtisowi wypełnił swój plan i pewnie zwyciężył na kartach sędziów.

Tai Tuivasa vs. Cyril Asker
Pojedynek znacznie lepiej rozpoczął Australijczyk, który zdecydowanie zaatakował w stójce i raz po raz trafiał Askera mocnymi uderzeniami. Francuz został zepchnięty na siatkę gdzie widocznie złamany nie miał wielkiej ochoty na odgryzienie się Tiuvasie za ataki. Tai konsekwentnie atakował i rozbijał Francuza pod siatką aż ten padł twarzą na matę a sędzia zadecydował o przerwaniu walki.

Jake Matthews vs. Li Jingliang
Półśredni przez długi czas niezbyt aktywnie wymieniali uderzenia w stójce. Aż do momentu, w którym Matthews lewym sierpem posłał rywala na deski. W parterze Jake zajął dosiad a po serii uderzeń Chińczyk oddał plecy. Do syreny kończącej pierwszą odsłonę Australijczyk atakował Li zza pleców. Drugą odsłonę mocniejszym uderzeniem rozpoczął Jingliang, ale po chwili już musiał bronić się przed mocną gilotyną Matthewsa. Li obronił się i pojedynek wrócił do stójki, gdzie 29-latek był bardziej aktywny, ale w niewielkiej mierze przekładało się to na jego przewagę. W połowie III rundy Matthews po raz drugi zafundował swojemu rywalowi knockdown jednak w parterze Jingliang szybko zdołał odwrócić pozycje i zapunktować z góry. Przed końcową syreną Jake zdołał jeszcze wykrzesać z siebie trochę energii by obalił Chińczyka tym samym pieczętując swoje zwycięstwo.

Tyson Pedro vs. Saparbek Safarov
Po wymianie kilku uderzeń Safarov ruszył po sprowadzenie, zdobył je, ale nie był w stanie długo skontrolować rywala w parterze. Później rywalizacja półciężkich przeniosła się do stójki gdzie znacznie lepiej radził sobie Tyson kąsając oponenta mocnymi ciosami i potężnymi kolanami. Na 1,5 minuty przed syreną Saparbek obalił ponownie, ale znowu nie ustabilizował pozycji. Nie wiele później Rosjanin próbował obalać po raz kolejny, ale dobrze broniący się Pedro wyłapał kimura locka, przetoczył Safarova a następnie poddał go dźwignią.

4 thoughts on “UFC 221: Rockhold vs Romero – wyniki na żywo