UFC 208: Holm vs. de Randamie – wyniki na żywo

145 lbs: Germaine de Randamie pokonała Holly Holm przez jednogłośną decyzję – walka o pas wagi piórkowej kobiet

Karta główna (godzina 4;00 czasu polskiego):
185 lbs: Anderson Silva pokonał Dereka Brunsona przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Ronaldo Souza pokonał Tima Boetscha przez poddanie (kimura) 3:41, runda 1

Holly Holm vs. Germaine de Randamie
Od początku walki to Holenderka zajmowała środek klatki a odwrotnie ustawiona Holm krążyła wokół niej szukając okazji do kontry. W połowie rundy podopieczna Grega Jacksona i Mike’a Winkeljohna zaczęła coraz bardziej agresywnie atakować jednak de Randamie przytomnie trzymała gardę i kontrolowała dystans. W drugiej odsłonie Holly kontynuowała ataki rozpoczynane kopnięciem na kolano lub na głowę jednak w drugiej minucie została skontrowana pięknym prawym prostym Holenderki. Przed syreną zawodniczki mocowały się w klinczu, Germaine trafiała mocnymi kolanami zaś Amerykanka próbowała odrabiać straty wciskaniem w siatkę. Runda druga zakończyła się bardzo brzydkim akcentem w wykonaniu de Randamie, która po gongu trafiła rywalkę potężnym łokciem. W trzecich pięciu minutach Holm zdawała się tracić pomysły na to, jak dobrać się do rywalki wygrywającej na kartach sędziów a de Randamie kontynuowała spokojne punktowanie oponentki. Później Holly podjęła kolejną próbę obalenia Holenderki jednak ponownie była nieskuteczna. Końcówka rundy należała do Amerykanki, Holm dwoma kopnięciami na głowę naruszyła rywalkę, która ponownie zakończyła odsłonę uderzeniami po syrenie, z których najwyraźniej była bardzo zadowolona. W dwóch ostatnich odsłonach Amerykanka przez długi czas wciskała rywalkę w siatkę jednak nie mogła jej obalić. Holenderka w IV rundzie odgryzała się uderzeniami zaś w ostatnich pięciu minutach dominowała była mistrzyni wagi koguciej, ale to nie wystarczyło na odrobienie strat.

Anderson Silva vs. Derek Brunson
Minęło ponad 60 sekund zanim doszło do jakiegokolwiek kontaktu między zawodnikami, pierwszy atakował Brunson, który wyprowadzał ciosy proste i niskie kopnięcia. Amerykanin był zdecydowanie bardziej aktywny jednak w trzeciej minucie pojedynku przyjął kilka mocnych uderzeń. Końcówka rundy była mocna: Silva zaatakował mocnym frontem i obrotówką na co Derek odpowiedział kilkoma ciosami w klinczu. Również początek drugiej odsłony był nieco ospały, Brunson atakował pojedynczymi uderzeniami, ale to Brazylijczyk jako pierwszy wyprowadził dobrą serię, po której został obalony. Później Derek wciskał Spidera w siatkę atakując brudnym boksem. Przez ostatnią minutę średni niezbyt chętnie wymieniali ciosy na środku klatki. Tuż po rozpoczęciu ostatniej rundy Amerykanin ruszył po sprowadzenie, ale pomimo kilku prób nie zdołał przewrócić Silvy, który w stójce prezentował co raz to większą pewność siebie. 1,5 minuty przed końcową syreną Derek obalił Andersona a następnie do końca walki pracował będąc w gardzie rywala.

Ronaldo Souza vs. Tim Boetsch
Minęła prawie połowa rundy zanim Jacare zdecydował się obalić Amerykanina, na ziemi Brazylijczyk szybko przeszedł do dosiadu a gdy Boetsch próbował wychodzić z zagrożonej pozycji Ronaldo złapał kimurę i nie puścił jej aż do momentu, w którym Tim się poddał.

Glover Teixeira vs. Jared Cannonier
Po minucie walki w stójce Brazylijczyk podebrał nogę rywala i obalił, Teixeira przez długi czas był w półgardzie jednak poza kilkoma uderzeniami z góry nie wiele z tego wynikało. W drugiej odsłonie scenariusz powtórzył się, po minucie „rozpoznania” w stójce Glover zdobył kolejne sprowadzenie, ale ponownie – w parterze nie wiele się działo i na 100 sekund przed syreną sędzia nakazał powrót do stójki. Również w ostatnich pięciu minutach były pretendent do mistrzowskiego tytułu kontynuował wdrażanie taktyki zakładającej obalenie i mozolną pracę z góry. W połowie rundy Teixeira był nawet w dosiadzie, Jared zdołał uciec z zagrożonej pozycji, ale tylko na chwilę.

Dustin Poirier vs. Jim Miller
Pierwsza runda rozpoczęła się od wymian w stójce, w których przeważał starszy z Amerykanów. Po ok. dwóch minutach pojedynku Poirier doszedł do głosu i zaczął odrabiać straty, ale przez swoją uwagę został obalony i chwilę później miał Miller wpiętego za swoimi plecami. Dustin jednak bez trudu wybronił się a przed końcową syreną jeszcze mocno zaatakował. W drugiej odsłonie lekcy bardzo chętnie odwoływali się do niskich kopnięć na łydki i uda rywala. Wraz z upływem czasu coraz większą przewagą dysponował rzucający potężne sierpy i podbródkowe reprezentant American Top Team. Jim sklinczował, ale Poirier łatwo obrócił go plecami do siatki a następnie sprowadził do parteru. Na początku ostatnich pięciu minut Miller trafił kilkoma lowkickami, które jego rywal wyraźnie odczuł. Dustin przytomnie przeniósł walkę z dystansu kickbokserskiego do klinczu i parteru dzięki czemu dowiózł do końca wygraną na punkty.

8 thoughts on “UFC 208: Holm vs. de Randamie – wyniki na żywo

1. Spójrz na statystyki, liczba ciosów i obrażenia na korzyść holenderki. Obraniła wszystkie próby sprowadzeń ze strony Holm. Powinna mieć odjęty punkt za cios po gongu ale wtedy tez by nie wygrała i byłby remis.