UFC 201: Lawler vs. Woodley – wyniki i relacja na żywo

UFC 201

170 lbs: Tyron Woodley pokonał Robbiego Lawlera przez KO (ciosy) 2:12 – walka o pas wagi półśredniej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
115 lbs: Karolina Kowalkiewicz pokonała Rose Namajunas przez niejednogłośną decyzję
170 lbs: Jake Ellenberger pokonał Matta Browna przez TKO (kopnięcie na korpus i ciosy w parterze) 1:46, runda 1
135 lbs: Erik Perez pokonał Francisco Riverę przez jednogłośną decyzję
125 lbs: Ryan Benoit pokonał Fredy’ego Serrano przez niejednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 2, godzina 2:00 czasu polskiego):
205 lbs: Nikita Krylov pokonał Eda Hermana przez KO (wysokie kopnięcie) 0:40, runda 2
170 lbs: Jorge Masvidal pokonał Rossa Pearsona przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Anthony Hamilton pokonał Damiana Grabowskiego przez KO (ciosy) 0:14, runda 1
125 lbs: Wilson Reis pokonał Hectora Sandovala przez poddanie (duszenie zza pleców) 1:49, runda 1

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego):
170 lbs: Michael Graves vs. Bojan Velickovic – większościowy remis
155 lbs: Damien Brown pokonał Cesara Arzamendię przez KO (ciosy) 2:27, runda 1

Robbie Lawler vs. Tyron Woodley
Na początku walki półśredni nawzajem wyczuwali się i szukali okazji do ataku. Jako pierwszy ruszył Woodley, ale jego uderzenia były niecelne. Około minutę później The Chosen One wypuścił kolejną szarżę, Tyron trafił Lawlera potężnym prawym, po którym mistrz padł na deski a Woodley ciosami w parterze zakończył walkę. Całość trwała tylko 132 sekundy.

Rose Namajunas vs. Karolina Kowalkiewicz
Po pierwszych minutach lekkiej dominacji Rose do głosu doszła Polka trafiając kilkoma uderzeniami – zwłaszcza kolanami w klinczu. Pod koniec rundy Amerykanka sprowadziła walkę do parteru. W drugiej odsłonie, po przyjęciu kilku ciosów Kowalkiewicz zmuszona była bronić się przed próbą obalenia w wykonaniu 24-latki, wtedy wiele razy trafiała łokciami. Przed syreną Karolina ponownie dobrze zaatakowała w klinczu. Również ostatnia odsłona pojedynku upłynęła pod znakiem wyrównanej rywalizacji, obie zawodniczki atakowały w stójce: Polka punktowała zwłaszcza w klinczu zaś Amerykanka trafiała w dystansie a w parterze szukała drogi do poddania. Ostatecznie sędziowie niejednogłośnie wskazali na Polkę, która zanotowała trzecią wygraną w UFC.

Matt Brown vs. Jake Ellenberger
Już jedno z pierwszych uderzeń – piekielny prawy prosty – Juggernauta doprowadziło do knockdownu Browna. Matt zdołał jednak przetrwać i wrócić do stójki. Kiedy wydawało się, że Nieśmiertelny odzyskuje swój rytm Ellenberger trafił potężnym kopnięciem na korpus a następnie uderzeniami w parterze dokończył dzieło.

Francisco Rivera vs. Erik Perez
Niemal całą pierwszą rundę koguci rywalizowali w stójce, w początkowych minutach lepszy był Rivera jednak z czasem Goyito się rozkręcił i trafił Amerykanina kilkoma dobrymi uderzeniami. Również w drugiej odsłonie dominował Perez, Erik dzięki swojej ruchliwości unikał większości ofensywnych akcji Francisco samemu często trafiając Cisco. Z początkiem ostatnich pięciu minut koguci ruszyli do szalonych wymian ciosów sierpów, i z jednej i z drugiej strony po kilka uderzeń doszło celu a chwilę później Meksykanin zdecydował się obalić oponenta. Goyito trzymał rywal w parterze do samego końca i korzystał z okazji do obijania.

Ryan Benoit vs. Fredy Serrano
Pierwsza runda pojedynku muszych była wyrównana i dość chaotyczna. Obaj zawodnicy zaliczali udane akcje – czy to zapaśnicze czy stójkowe – ale mieli problemy z utrzymaniem dominacji w walce. W drugiej odsłonie Serrano dopisał do swojego konta kolejne udane obalenia i stójkowe akcje, którymi zbierał dodatkowe punkty w oczach sędziów. W ostatnich pięciu minutach nieznacznie przeważał Benoit, który w stójce skuteczniej punktował rywala i ostatecznie zwyciężył poprzez niejednogłośną decyzję.

Ed Herman vs. Nikita Krylov
W pierwszych pięciu minutach przeważał znacznie bardziej aktywny Krylov, Ukrainiec co prawda wiele ciosów rywala zablokował twarzą, lecz o wiele więcej jego uderzeń doszło do celu. Koniec walki przyszedł na początku drugiej odsłony gdy Nikita pod siatką trafił oponenta lewym wysokim kopnięciem, które kompletnie odcięło prąd Amerykaninowi.

Ross Pearson vs. Jorge Masvidal
Dysponujący przewagą zasięgu Masvidal na początku walki bezproblemowo punktował rywala. W połowie rundy Pearson przechwycił kopnięcie i obalił rywala jednak nie zdołał wyrządzić mu żadnej krzywdy. Gdy walka wróciła do stójki Gamebred trafił kilkoma uderzeniami w klinczu a następnie w dystansie kontynuował obijanie Brytyjczyka. Na początku drugiej odsłony reprezentant American Top Team mocnym lewym posłał rywala na deski i był bardzo bliski zakończenia pojedynku przez nokaut, Pearson zdołał jednak przetrwać nawałnicę uderzeń Amerykanina. W ostatniej rundzie Ross prezentował się nieco lepiej niż w pierwszej i drugiej jednak nadal to było zbyt mało by chociaż toczyć wyrównany bój z Jorge, Amerykanin w dalszym ciągu korzystał z przewagi warunków fizycznych i skuteczniej punktował oponenta. Po 15 minutach walki sędziowie nie mieli najmniejszych problemów ze wskazaniem zwycięzcy.

Anthony Hamilton vs. Damian Grabowski
Jedynie 14 sekund potrzebował Hamilton na rozprawienie się z Polakiem. Ciężcy na początku pojedynku ruszyli do wymiany uderzeń, Freight Train trafił Damiana na środku klatki przez co Polak zaczął się cofać. Amerykanin dopadł rywala pod siatką i kolejnymi mocnymi ciosami pozbawił Grabowskiego przytomności tym samym zwyciężając przez nokaut.

Wilson Reis vs. Hector Sandoval
Już na początku walki muszy wdali się w chaotyczne wymiany uderzeń, które przerwało obalenie w wykonaniu Brazylijczyka. Po chwili walka wróciła do stójki, ale ponownie – tym razem z klinczu – Wilson obalił. Kilka sekund później Reis był już za plecami rywala i duszeniem zmusił Hectora do klepania.

Michael Graves vs. Bojan Velickovic
Pierwszą rundę pojedynku półśredni rozgrywali w spokojnym tempie, nieznacznie przeważał Velickovic, który w dystansie dobrze punktował niskimi kopnięciami a dodatkowe punkty zdobył wciskając rywala w siatkę i lokując krótkie uderzenia na głowie oponenta. Na początku drugiej odsłony Graves zdobył sprowadzenie i po kilkudziesięciu sekundach wpiął się za plecy. Amerykanin dążył do zakończenia walki przez duszenie, ale Bojan dobrze się bronił i dotrwał do syreny. Ostatnie pięć minut Serb rozpoczął od udanego sprowadzenia, ale Michael szybko poradził sobie z zagrożeniem. Później to Amerykanin próbował obalać jednak Velickovic dobrze się bronił i nie pozwolił położyć się na macie. Ostatnia minuta boju upłynęła pod znakiem chaotycznym wymian w stójce i dążenia Bojana do obalenia.

Cesar Arzamendia vs. Damien Brown
Już w pierwszej minucie walki Australijczyk mocnym prawym posłał rywala na deski, ale Cesarowi udało się przetrwać. Sytuacja powtórzyła się w trzeciej minucie pojedynku, Brown ponownie zafundował rywalowi knockdown jednak tym razem nie pozwolił mu wrócić – mocnymi ciosami z góry zakończył pojedynek notując pierwsze zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie.

10 thoughts on “UFC 201: Lawler vs. Woodley – wyniki i relacja na żywo

1. Damian, żenada, szkoda chłopa, pewnie go zwolnią. to nie ten świat mam wrażenie. co do Karoliny to fajnie ze wygrała, ale z całym szacunkiem na Joanne to jest za mało. Stójka momentami chaotyczna, myślę ze tak doświadczona Asia wykorzysta każdy błąd Karoliny i będzie ją gasić od czasu do czasu aż w końcu skończy tak to widzę.
    Robbie – tak czułem jak zobaczyłem obu Panów w octagonie ze Tyron ustrzeli go jakimś ciosem i tak tez się stało. Myślę jednak ze w walce z Stephen Thompson będzie podobnie jak w walce z Rorym i pas znowu zmieni właściciela.

2. Też myślę, że Thompson będzie nowym mistrzem i raczej trochę ten pas potrzyma 🙂
    Karolina dała świetną walkę. Myslalem, ze Rose to wygra, ale tak na prawde to wygrala tylko 1 runde i to nieznacznie. Joanna imo poradzi sobie z Kowalkiewicz. Ciezko mi bedzie to ogladac jak dwie Polki beda sie kuly lokciami…

3. Też się wku..iłem jak usłyszałem niejednogłośna decyzja, dla mnie Namajunas wygrała tylko pierwszą rundę, dwie pozostałe dla Karoli 🙂 Brawo dla Woodleya i Ellenbergera, nie myślałem że załatwi Browna. Grabowski żenada. Ogólnie bardzo dobra gala 🙂

4. no to bedziemy mieli Polski pojedynek o pas w UFC kto by pomyslał 😀 , a jesli chodzi o Lawlera to szkoda liczyłem na niego jest kozak no ale cóz to jest własnie mma myslę ze sie podniesie i odzyska pas w niedalekiej przyszłosci, zmiany włascicieli pasów cią dalszy mamy , Grabowski koncz wasc wstydu oszczędz