UFC 200: Tate vs. Nunes – wyniki i relacja na żywo

UFC 200 Tate vs Nunes

135 lbs.: Amanda Nunes pokonała Mieshę Tate przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:16, runda 1 – walka o pas wagi koguciej kobiet

Karta główna ( Extreme Sports Channel, godzina 4:00 czasu polskiego):
265 lbs.: Brock Lesnar pokonał Marka Hunta przez jednogłośną decyzję
205 lbs.: Daniel Cormier pokonał Andersona Silvę przez jednogłośną decyzję
145 lbs.: Jose Aldo pokonał Frankiego Edgara przez jednogłośną decyzję – walka o tymczasowy pas wagi piórkowej
265 lbs.: Cain Velasquez pokonał Travisa Browne’a przez TKO (ciosy) 4:57, runda 1

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
135 lbs.: Julianna Pena pokonała Cat Zingano przez jednogłośną decyzją
170 lbs.: Kelvin Gastelum pokonał Johny’ego Hendricksa przez jednogłośną decyzją
135 lbs.: T.J. Dillashaw pokonał Raphaela Assuncao przez jednogłośną decyzją
155 lbs.: Sage Northcutt pokonał Enrique Marina przez jednogłośną decyzją

Karta przedwstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:30 czasu polskiego):
155 lbs.: Joe Lauzon pokonał Diego Sancheza przez TKO (ciosy) 1:26, runda 1
185 lbs.: Gegard Mousasi pokonał Thiago Santosa przez KO (ciosy) 4:32, runda 1
155 lbs.: Jim Miller pokonał Takanoriego Gomiego przez TKO (ciosy w parterze) 2:18, runda 1

Miesha Tate vs. Amanda Nunes
Brazylijka szybko zdobyła przewagę w stójce i kombinacjami złożonymi najczęściej z dwóch ciosów metodycznie rozbijała mistrzynię. Tate próbowała obalać jednak pretendentka z łatwością się broniła i lokowała kolejne uderzenia na twarzy Mieshy. Po przyjęciu kilkunastu mocnych uderzeń Cupcake położyła się na macie a Brazylijka zajęła jej plecy i poddała duszeniem.

Brock Lesnar vs. Mark Hunt
Lesnar udanie powrócił do UFC i pokonał faworyzowanego Marka Hunta. Amerykanin w pierwszej i trzeciej odsłonie unikał ciosów rywala a następnie obalał go i obijał w parterze. Cała druga runda toczyła się w stójce gdzie kilkoma ciosami trafił Nowozelandczyk jednak Brock przetrwał trudniejsze chwile a pozostałe odsłony wystarczyły do zwycięstwa na kartach sędziów.

Daniel Cormier vs. Anderson Silva
Mistrz wagi półciężkiej na przestrzeni 15 minut zapaśniczo zdominował lżejszego rywala. Cormier nie miał problemów z kładzeniem Silvy na macie i obijaniem go w parterze z niemal każdej pozycji. Anderson w stójce trafił kilkoma dobrymi uderzeniami w stójce jednak przewaga Daniela w płaszczyźnie zapaśniczo-parterowej bez problemów wystarczyła do przekonania do siebie sędziów punktowych.

Jose Aldo vs. Frankie Edgar
Były mistrz wagi piórkowej rozpoczął pojedynek dość pasywnie, Edgar – dokładnie odwrotnie, aktywnie krążył wokół rywala i szukał okazji do ataków. Po trzech minutach walki Scarface nieco przyspieszył i zaczął bardziej ochoczo atakować, przed syreną kończącą pierwsze starcie Brazylijczyk trafił dobrym kolanem i ciosami w kontrze na kopnięcie. W drugiej rundzie The Answer wyprowadził kilka prób obaleń jednak każde z nich zakończyło się niepowodzeniem. Aldo w dalszym ciągu walczył spokojnie i unikał sporej ilości uderzeń rywala. W trzeciej odsłonie nieco lepiej zaprezentował się były mistrz wagi lekkiej, Frankie trafił kilkoma mocnymi uderzeniami, które Jose wyraźnie odczuł. W ostatnich minutach lepiej radził sobie Jose, Brazylijczyk w dalszym ciągu często unikał szarż rywala samemu trafiając go kilkanaście razy. Po 25 minutach sędziowie zgodnie wypunktowali wygraną Aldo.

Cain Velasquez vs. Travis Browne
Były mistrz rozpoczął pojedynek agresywnie, od początku to Cain dyktował warunki gry w klatce i spychał Hawajczyka do defensywy. Później reprezentant AKA trafił mocną obrotówką i ciosami, które wyraźnie naruszyły rywala. Velasquez chwilę później trafił mocnym prawym, który doprowadził do knockdownu Travisa. Hapa zdołał wstać jednak chwilę później powrócił na deski a Cain uderzeniami z góry zakończył pojedynek.

Cat Zingano vs. Julianna Pena
Już na początku walki kobiety ruszyły do walki w klinczu skąd Alpha zdobyła obalenie. W parterze Zingano kontrolowała rywalkę, ale poza kilkoma ciosami nie była w stanie wyrządzić Juliannie większej krzywdy, Pena z pleców atakowała uderzeniami otwartą dłonią w okolice ucha Cat. Również druga odsłona rozpoczęła się od sprowadzenia w wykonaniu Amerykanki jednak w połowie rundy Wenezuelka odwróciła pozycję a następnie zajęła plecy i do końca rundy przebywała w dominującej pozycji. Ostatnie pięć minut upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji Peny, Julianna przez ponad 4 minuty męczyła rywalkę w parterze i była bliska zakończenia walki przed czasem przez duszenie zza pleców.

Johny Hendricks vs. Kelvin Gastelum
Zdecydowanie lepiej pojedynek rozpoczął Gastelum, który wywierał presję i atakował krótkimi seriami, które często dochodziły celu. W drugiej odsłonie Johny nieco zmienił swój styl walki i częściej atakował niskimi kopnięciami, przyniosło to pożądany efekt. Dodatkowo Hendricks zdobył sprowadzenie i przez prawie minutę kontrolował rywala w klinczu. W ostatniej rundzie ponownie dominował Kelvin, 24-latek powrócił do wywierania mocnej presji i atakowania krótkimi kombinacjami. Zmęczony Bigg Rigg próbował odpowiadać sierpami jednak w większości pruły ode powietrze.

T.J. Dillashaw vs. Raphael Assuncao
Walka kogucich toczyła się niemal wyłącznie na nogach. W stójce Dillashaw walczył w swoim stylu: dobrze się poruszał, prowokował Brazylijczyka do ataku i często unikał jego ofensywy. Assuncao często rzucał niskie kopnięcia jednak Amerykanin z czasem zaczął łatwo ich unikać. W drugiej odsłonie T.J. uzyskał zauważalną przewagę, rozbił nos Raphaela i skutecznie punktował kopnięciami. W połowie rundy Brazylijczyk zdobył sprowadzenie jednak nie zdołał utrzymać rywala w parterze. W ostatnich pięciu minutach T.J. i Raphael toczyli bardzo wyrównany stójkowo bój, obaj zawodnicy zaliczali udane akcje jednak to Amerykanin zachował więcej sił i celnymi uderzeniami a także obaleniem zapewnił sobie wygraną na kartach sędziów.

Sage Northcutt vs. Enrique Marin
Po rozpoznaniu w stójce Marin sklinczował i zdobył sprowadzenie. W parterze działo się wiele jednak sporo było chaosu, obaj zawodnicy dążyli do poddań jednak nie były one bliskie finalizacji. W drugiej rundzie Northcutt próbował punktować w stójce, ale walka ponownie trafiła do parteru z Hiszpanem w dominującej pozycji. Enrique dążył do poddania przez balachę i kimurę, ale nie zmusił młodszego rywala do klepania. W ostatnich pięciu minutach lekcy wymienili trochę więcej uderzeń, w szermierce na pięści lepszy był Sage, ale po raz kolejny został obalony. Po piętnastu minutach walki każdy z sędziów wypunktował wygraną młodego Amerykanina.

Diego Sanchez vs. Joe Lauzon
Już na początku walki Lauzon ruszył na oponenta z mocną ofensywą, Joe szybko naruszył Diego i szedł za ciosem. Sanchez dzięki swojej nieprzeciętnej szczęce wytrzymał wiele jednak po przyjęciu kilkunastu soczystych uderzeń sędzia pojedynku podjął decyzję o przerwaniu.

Gegard Mousasi vs. Thiago Santos
Pojedynek w wadze średniej lepiej rozpoczął The Dreamcatcher, Mousasi ustawiał rywala pod siatką i kąsał go celnymi uderzeniami. Po dwóch minutach walki Gegard ruszył z mocniejszym atakiem, naruszył rywala a walka przeniosła się do klinczu. Później Mousasi zdobył sprowadzenie a w parterze będąc z góry dobrze kontrolował Santosa i korzystał z okazji do obijania. Zakończenie boju przyszło w ostatniej minucie pierwszej odsłony, Gegard trafił wstającego oponenta mocnym podbródkowym, po którym Thiago z hukiem padł na matę. The Dreamcatcher rzucił się by dobić rywala a sędzia Marc Goddard widząc niebroniącego się Brazylijczyka przerwał pojedynek.

Jim Miller vs. Takanori Gomi
Po wymianie kilku uderzeń w stójce Amerykanin przechwycił niskie kopnięcie swojego rywala i obalił go. W parterze Miller błyskawicznie wpiął się za plecy, rozciągnął Japończyk i mocnymi uderzeniami zmusił sędziego do interwencji.

32 thoughts on “UFC 200: Tate vs. Nunes – wyniki i relacja na żywo

1. Cain, Brock i nunes fajne walki. DC vs AS i JA vs FE bez fajerwerków. Wydaje mi sie że walka DC ze Spiderem to była ustawka. jak DC chciał pokonać JJ to ja nie wiem…? Co by nie pisać to walka Aśki była bardziej emocjonująca niż te z UFC200. WAR JOANNA !!!

2. aj zaspalem w koncu, bo mialem pobudke za wczesnie i pozniej padlem 🙂

ufff ciesze sie, ze Cain pokazal, ze dalej rzadzi, chodz wydaje mi sie, ze po tych zmianach z polityka antydopingowa, to cardio troche siadlo 🙂
    DC vs AS – mismatch, styl robi walke, DC nic nie mogl zrobic AS, AS nic nie mogl zrobic DC, przelezane i nuda.
    Brock vs Hunt – spacerek, zenujaca byla np. runda2, chodzili i nic sie nie dzialo, zawiodlem sie ba Brocku, mslalem, ze stlamsi Hunta tak jak Miocic, ale widac przy takim nakoksowaniu i postrze nie ma szansa na super cardio.

3. Cain hehehe Brock to nie sterydy to witamina S hahaha 😛

Ja to sie ciesze, ze Meksykanski killer wraca do formy 🙂 DC nie wiem co on chcialby z Kosciejem zrobic 😀 Mi sie wydaje ze Jones zawalczy na gali w New York!! a UFC tylko wykorzystalo go do promocji UFC 200.

4. @cain – nie jako jedyny! ja pisalem ciagle, ze bedzie powtorka z Miocic vs Hunt, ze Lesnar go stlamsi i latwo wygra. Wygral, ale nie w takim stulu jak Miocic, wiec z tym akurat nie mialem racji.

5. @Junior – no ale to widac jak z ta kategoria wagowa kombinuja. Najbardzej mnie rozwalil wywiad po walce. Pyta Joe Andersona:
    „jak sie czules walczac z tak duzym przeciwnikiem?”

lol duzym? dla mnie to AS wygladal badziej na LHW niz DC

nudna walka, DC powinien walczyc z kims kto ma mocne zapasy, zeby walka byla utrzymana w stojce.

6. Trochę mało skończeń ale walki fajne. Trzy pierwsze walki zaostrzyły apetyt, potem trochę rozczarowań przy tych decyzjach, Gastelum i Pena zaskoczenie duże że wygrali. Cieszę się że Lesnar wygrał bo go lubię, jak mówicie super też że Cain wrócił do formy, oby tylko omijały go już kontuzje. Aldo załatwi Rudego w rewanżu kiedy ten dostanie wpieprz od Diaza 🙂 DC i Anderson walka bez historii. Tate mnie zszokowała, bardzo słaby występ, teraz pewnie Ronda wróci, stuknie Nunes i znowu będzie mistrzynią.

7. No i gdzie panowie co gadali ze Cain juz sie skonczyl, ze jest stary i w ogole juz po nim ??? No mondrale gdzie jestescie? Browebzadal tylko 4 ciosy Caun jakies 60 w tym 2 wysokie obrotowki i nawet sie nie zmeczyl. Teraz Stiepe i Konik o tytul. A ja bym widzial Caina w rewanzu z werdumem..
    Cos czuje ze brazol by nardzo ucierpial. WARR CAIN

Zbimnej beki to ciekawe kiedy zorganizuja Aldo vs McCwaniak… musialby sporo zbic wagi a teraz to by mu bylo jeszcze trodniej niz wczesniej. Na razie to Diaz musi go skonczyc w 2rd i bedzie cacy 🙂

8. @kris11 – no ja sie balem, ze moze byc lipa, dzieki Bogu jest ok
    chociaz moze… no nie wiem to kardio troche gorsze? po kilku minuitach sie tak juz mniej stabilnie bujal na boki? no obym sie mylil, jestem nieobiektywny, bo jak jego walki ogladal to mi pikawa za szybko bije i o wszystko sie boje 😛

9. A co powiecie na Werdum vs Lesnar 😉 😉 😉 To jak dla mnie było by ciekawe. Lesnar jest strasznie silny i ciężki w parterze, no i w stójce nie dał się Huntowi, więc jak dla mnie fajna walka by była. No i ppv dla UFC dwóch byłych mistrzów i parterowców jednocześnie.

10. @cain – no nasze odmienne zdanie wywodzi sie z tego jak roznie oceniamy Hunta
    Dla mnie Hunt udowodnil tylko jedno: wylacznie kowadlo w lapie moze doprowadzic Cie na szczyt nawet jesli reszta zawodzi.
    Cardio ma okropne, parter nieistnieje, obrona przed obaleniami to masa.
    Jego katastrofalny rekord 12:11:1 to nie jest przypadek, wiec myslalem, ze Lasnar go zmiadzy. No ale Lesnara rekord 6:3 to tez nie przypadek, on po prostu nie ma dobrego cardio, boi sie ciosow i chodz potrafi przyjac i wiele by wytrzymal, mentalnie nie chce przyjmowac.
    Mi sie bardzo podobala walka Lesnar vs CV, Lesnar poszedl na 100%, rush na maxa, a Cain twardo sie temu przeciwstawil i pobil go okrutnie, nawet na jego warunkach.

11. Musicie pamietac ze Lesnar nie walczyl w klatce jakies 5-6 lat 🙂
    No i On mial taki plan ha Hunta, nie dac sie trafic i sprowadzic walke tam gdzie czuje sie najlepiej. Po co mial isc z Huntem na wymiane i ryzykowac ciezkie KO? Skoro mogl go sprowadzic i punktowac na dole. To tak jak Aska nie walczy w parterze bo by przegrala.