UFC 188: Velasquez vs. Werdum – wyniki i relacja na żywo

ufc.com
ufc.com

Wyniki w środku.

Walka wieczoru:
265 lbs: Fabricio Werdum pokonał Caina Velasqueza przez poddanie (gilotyna) 2:13, runda 3 – walka o pas wagi ciężkiej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
155 lbs: Eddie Alvarez pokonał Gilberta Melendeza przez niejedno głośną decyzję
185 lbs: Kelvin Gastelum pokonał Nate’a Marquardta przez TKO (narożnik)  5:00, runda 2
145 lbs: Yair Rodriguez pokonał Charlesa Rosę przez niejedno głośną decyzję
115 lbs: Tecia Torres pokonała Angelę Hill przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (FX, godzina 2:00 czasu polskiego):
125 lbs: Henry Cejudo pokonał Chico Camusa przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Efrain Escudero pokonał Drew Dobera przez poddanie (gilotyna) 0:54, runda 1
135 lbs: Patrick Williams pokonał Alejandro Pereza przez techniczne poddanie (gilotyna) 0:23, runda 1
155 lbs: Johnny Case pokonał Francisco Trevino przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego):
170 lbs: Cathal Pendred pokonał Augusto Montano przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Gabriel Benitez pokonał Claya Collarda przez jednogłośną decyzję

Gabriel Benitez vs. Clay Collard
Już pierwszy celny cios Meksykanina poskutkował knockdownem Collarda. Gabriel początkowo dysponował przewagą w stójce ale z czasem Amerykanin odrabiał straty. Podczas próby obalenia Clay został złapany w gilotynę ale ze spokojem obronił się a w parterze chwilę później zdobył plecy oponenta. Gdy walka wróciła do stójki Amerykanin zdobył obalenie za pomocą ładnego suplesu. W II i III rundzie Collard nie potrafił sobie poradzić ze stójkową przewagą rywala, Meksykanin bardziej różnicował swoje ataki, częściej trafiał – głównie mocnymi kopnięciami na uda i korpus – a Clay potrafił odpowiadać tylko próbami sprowadzeń. Benitez był w tej walce lepszy i dzięki temu notuje drugą wygraną w UFC.

Augusto Montano vs. Cathal Pendred
Po niezbyt ciekawych 15 minutach Irlandczyk pokonał rywala walczącego przed własną publicznością. Pendred zapewnił sobie zwycięstwo głównie dzięki grapplerskiej przewadze, którą najbardziej uwidocznił w II rundzie. Montano walczył pasywnie i bez pomysłu, wygrał rundę ale to zbyt mało aby wygrać walkę. Tym samym drugą walkę gali wygrywa underdog.

Francisco Trevino vs. Johnny Case
Walka lekkich również nie należała do porywających widowisk głównie dzięki pasywnej postawie reprezentanta gospodarzy. Johnny bez większych problemów dominował w każdej płaszczyźnie i ani przez moment nie był zagrożony przez Trevino. Case częściej trafiał w stójce, obalał i przeważał w parterze, wynik pojedynku nie mógł być inny niż wszystkie 3 rundy na korzyść 25-letniego Amerykanina.

Alejandro Perez vs. Patrick Williams
Pojedynek kogucich – w przeciwieństwie do trzech wcześniejszych walk – trwał bardzo krótko. Już pierwsze ciosy Amerykanina doszły celu co skłoniło Alejandro do próby obalenia, Patrick złapał głowę rywala, zapiął ciasną gilotynę i puścił ją dopiero wtedy gdy sędzia pojedynku zobaczył, że Perez jest nieprzytomny. Całość trwała 23 sekundy, to najszybsze poddanie w historii dywizji koguciej UFC.

Efrain Escudero vs. Drew Dober
I kolejna walka kończy się przez poprzez gilotynę w stójce. Escudero wykorzystał potknięcie rywala, złapał głowę Dobera i przycisnął go do siatki zmuszając do poddania. Walka trwała całe 54 sekundy.

Chico Camus vs. Henry Cejudo
Cejudo rozegrał pojedynek w swoim stylu, w stójce punktował rywala, klinczował i spychał Camusa na siatkę. Pomimo tego, że ani raz nie udało mu się sprowadzić Chico do parteru młodszy z Amerykanów bezsprzecznie wygrał tę walkę.

Tecia Torres vs. Angela Hill
Po kolejnych, nieciekawych 15 minutach zwycięstwo odniosła Tecia. Młodsza Amerykanka przez I i II rundę skutecznie punktowała rywalkę obijaniem w klinczu, obaleniami i pracą w parterze. W ostatniej odsłonie walka się wyrównała głównie z powodu zmęczenia Torres, mimo to 25-latka dowiozła wygraną do końcowej syreny.

Yair Rodriguez vs. Charles Rosa
W tej walce akcji nie brakowało, Meksykanin rozpoczął walkę od kilku efektownych kopnięć a kilka sekund później złapał Charlesa w trójkąt nogami i próbował poddać ale Amerykanin przetrwał trudne chwile po dwóch minutach wychodząc z zagrożonej pozycji i dominując w późniejszych minutach rundy dzięki kontroli z góry i obaleniom. W drugich pięciu minutach Rosa skupił się na próbach sprowadzenia Yaira do parteru, Amerykanin w stójce nie radził sobie z dobrze kopiącym oponentem a tylko jedna próba obalenia zakończyła się sukcesem. W ostatniej odsłonie wreszcie do głosu doszedł Rosa, Charles obaleniami i pracą z góry zapewnił sobie zwycięstwo w rundzie ale było to zbyt mało aby wygrać walkę.

Kelvin Gastelum vs. Nate Marquardt
23-latek nie miał problemów z wypunktowaniem starszego rywala, Gastelum wywierał presję, trafiał dużo ilością ciosów i dominował w parterze. Marquardt po dwóch przegranych rundach nie wyszedł do trzeciej i walka zakończyła się.

Gilbert Melendez vs. Eddie Alvarez
Początkowo przewagą dysponował Melendez, który w I i II odsłonie ciosami w stójce rozbijał rywala czym doprowadził do spuchnięcia okolic lewego oka Alvareza. Po połowie II rundy Alvarez zaczął korzystać ze swoich zapasów, przyciskał El Nino do siatki i obalił go. W ostatnich pięciu minutach Eddie dwukrotnie sprowadził Gilberta do parteru a w stójce walka była wyrównana. Na koniec pojedynku sędziowie mieli trudne zadanie, ostatecznie dwóch z nich wskazał zawodnika Blackzilians jako zwycięzcę.

Cain Velasquez vs. Fabricio Werdum
Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem natarcia ze strony mistrza, Velasquez szedł do przodu i atakował a Werdum od czasu do czasu udanie odpłacał się Cainowi uderzeniami, również w kwestii obaleń przeważał Amerykanin. W drugiej odsłonie tempo walki spadło a coraz lepiej zaczął radzić sobie Brazylijczyk. Fabricio celnymi uderzeniami i kopnięciami rozbijał rywala nawet naruszając go pod koniec rundy. W trzecich pięciu minutach Cain zaczął częściej próbować obalić Werduma, podczas jednej z prób Brazylijczyk chwycił głowę i gilotyną zmusił Velasqueza do poddania.

102 thoughts on “UFC 188: Velasquez vs. Werdum – wyniki i relacja na żywo

1. heh kurde powiem Wam, ze masakra, ja do dzis dzien mam „kaca” z tego powodu w JAKI SPOSOB Velasquez przegral.
    Jeszcze wczoraj natrafilem na wywiad z Werdumem z tamtego tygodnia, w ktorym Fabrycy przewidzial, ze Cain sie zasapie i nie bedzie mial kondycji z powodu wysokosci n.p.m. i rdzy – przyznam, ze CHCE w to wierzyc i to mnie jakos utrzymuje przy MMA 😉

W ogole widzialem tez twitty wyslane w czasie walki – najlepszy byl Nelsona, mniej wiecej cos takiego „oho widze, ze jeden i drugi musi chyba isc na silownie, skoro tak slabo uderzaja, ze nikt nie pada ;)”
    P.S.
    hehe 100 komentarzy, jakby Cain wygral to by sie skonczylo na 30 😉

2. cain tak go udeżał chyba żeby nie zrobić mu krzywdy bo te ciosy wyglądały jakby był na sparingu z kolegą.wogule cień zawodnika i kondycja masakra pod koniec pierwszej rundy juz sapał.ja podejrzewam ze w 2 rundzie to niewiedział co sie dzieje jak pod koniec siadał na krzesło i wodą nie mógł trafic do ust.zwróccie uwage na ten momęt jak to wyglądało.zreszto werduma ciosy tez były słabe.Nelson ma racje bo on ma kopyto w łapach i na miejscu werduma to cain juz pod koniec pierwszej rundy do góry kołami by leżał.teraz to nie ma co szukac wymówek ze pogoda,warunki i niewiadomo co.prawdziwy mistrz to zrobił by tak zeby przygotowac sie odpowiedznio i dac z siebie wszystko.moze to i lepiej ze werdum wygrał bo oglądac mistrza raz na 2 lata to bez sensu.A co do porównania niektórych jak zestawiali Bonesa z zawodnikami HW to smiem twierdzic ze to co wyprawiał JJ w LHW i jego swietny styl walki zdobył by ten pas w HW bez najwiekszego problemu.warunki ma podobne do nich a styl walki i sposób jaki sie porusza bije wiekszosc cieżkich o głowe