UFC 184 Rousey vs. Zingano – wyniki i relacja na żywo

UFC 184

Wyniki w środku.

135 lbs: Ronda Rousey pokonała Cat Zingano przez poddanie (balacha) 0:14, runda 1 – walka o pas wagi koguciej kobiet

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
135 lbs: Holly Holm pokonała Raquel Pennington przez niejednogłośną decyzję
170 lbs: Jake Ellenberger pokonał Josha Koschecka przez poddanie (duszenie północ-południe) 4:20, runda 2
170 lbs: Alan Jouban pokonał Richarda Walsha przez KO (lewy łokieć i ciosy) 2:19, runda 1
155 lbs: Tony Ferguson pokonał Gleisona Tibau przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:37, runda 1

Karta wstępna (Fox Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
185 lbs: Roan Carneiro pokonał Marka Munoza przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców) 1:40, runda 1
135 lbs: Roman Salazar vs. Kid Yamamoto no contest (przypadkowe trafienie palcem w oko) 2:37, runda 2
170 lbs: Tim Means pokonał Dhiego Limę przez TKO (ciosy) 2:17, runda 1
265 lbs: Derrick Lewis pokonał Ruana Pottsa przez TKO (ciosy w parterze) 3:18, runda 2

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego):
155 lbs: Valmir Lazaro pokonał Jamesa Krause przez niejednogłośną decyzję
145 lbs: Masio Fullen pokonał Alexandra Torresa przez niejednogłośną decyzję

Masio Fullen vs. Alexander Torres
Przy wielu pustych miejscach na trybunach wystartowała pierwsza walka gali. Obaj zawodnicy zaczęli bardzo aktywnie ale lepiej prezentował się Kolumbijczyk, który naruszył swojego rywala. W czwartej minucie walki sytuacja się powtórzyła a sekundy później Masio udanie obalił wykorzystując próbę uderzenia kolanem w wykonaniu Alexa. Pierwsza połowa II odsłony w większości była klinczową przepychanką w której Torres dociskał oponenta do siatki, Fullen jednak nie próżnował i uderzał pięściami oraz kolanami a w trzeciej minucie rundy przejął inicjatywę w walce. Dominację tę kontynuował w ostatnich pięciu minutach walki, Meksykanin zachował więcej siły, trafiał Alexa o wiele częściej, bronił jego próby sprowadzeń a w ostatecznym rozrachunku wygrał na kartach dwóch sędziów punktowych.

James Krause vs. Valmir Lazaro
Walka rozpoczęła się od wymian ciosów prostych i niskich kopnięć. Po 2 minutach James spróbował obalić Lazaro, udało mu się ale nie zdołał utrzymać rywala w parterze. W ostatniej minucie nieco lepiej prezentował się Brazylijczyk ale to chyba było zbyt mało aby zapisać rundę na swoją korzyść. Drugie 5 minut rozpoczęło się od próby obalenia w wykonaniu Krause’a ale ponownie nie zdołał on utrzymać Valmira w parterze. Podobnie jak w I rundzie ostatnia minuta należała do Brazylijczyka. Ostatnia odsłona była pięściarską szermierką z krótkimi przerwami na próby sprowadzeń w wykonaniu obu zawodników. Sędziowie punktowi nie mieli łatwego zadania, ostatecznie jako zwycięzcę wskazali Brazylijczyka.

Derrick Lewis vs. Ruan Potts
Sensacja wisiała w powietrzu gdy zawodnik z RPA był bliski zakończenia walki przez dźwignię na nogę. Poza tym incydentem i obaleniem zdobytym w I rundzie Ruan nie miał wiele do powiedzenia, wszelkie jego działania były kontrowane przez olbrzymią fizyczną siłę Lewisa. Walka zakończyła się w II odsłonie po ciosach w parterze w wykonaniu Derricka.

Dhiego Lima vs. Tim Means
Świetny pojedynek zaliczył 31-letni Tim Means. Amerykanin od początku walki naciskał na rywala i raz po raz naruszał go mocnymi ciosami: pięściami, kolanami i łokciami. Koniec walki przyszedł w trzeciej minucie pojedynku kiedy Lima po raz kolejnym zapoznawał się z deskami po ciosach rywala, sędzia pojedynku podjął właściwą decyzję przerywając walkę.

Roman Salazar vs. Kid Yamamoto
Pierwszą rundę Japończyk przewalczył w swoim stylu będąc ruchliwy i kąsając rywala ciosami. Drugie 5 minut rozpoczęło się od udanego obalenia w wykonaniu Amerykanina, po kilku sekundach walka wróciła do stójki, Yamamoto tracił inicjatywę a dodatkowo dwa razy w krótkim odstępie czasu włożył palec w oko rywala w wyniku czego walka została przerwana i uznana za nieodbytą.

Mark Munoz vs. Roan Carneiro
Po rozpoznawczym początku walka trafiała do parteru z Brazylijczykiem na górze. Gdy Munoz próbował wstawać Carneiro wszedł za plecy i zapiął duszenie, które pozbawiło Marka przytomności.

Tony Ferguson vs. Gleison Tibau
Rewelacyjny występ odnotował 31-letni Ferguson. Już na początku walki trafił Gleisona mocnym prawym, który wyraźnie wstrząsnął Brazylijczykiem. Po kilkunastu sekundach walka trafiała do parteru, Tony obszedł rywala wpiął się za plecy i założył duszenie zza pleców, Tibau odklepał co oznaczało koniec walki.

Alan Jouban vs. Richard Walsh
Walka rozpoczęła się od wymian w których obaj zawodnicy ochoczo odwoływali się do kopnięć na korpus. Pojedynek zakończył się w trzeciej minucie I rundy, Alan w klinczu trafił piekielnie mocnym lewym łokciem a następne ciosy spowodowały interwencję sędziego pojedynku.

Jake Ellenberger vs. Josh Koscheck
Poza próbami obaleń pojedynczymi prostymi Koscheck nie wykazywał wielkich chęci do walki.  Młodszy z Amerykanów zupełnie przeciwnie, cały czas szedł do przodu szukał skończenia walki przed czasem i znalazł je pod koniec II rundy zakładając duszenie podczas próby obalenia w wykonaniu Josha.

Raquel Pennington vs. Holly Holm
Cała walka rozegrała się w stójce. Stójkowe wymiany były przepleplatane nieudanymi próbami obaleń ze strony Raquel. W wymianach ciosów lepsza była Holm ale Pennington nie rezygnowała i odgryzała się rywalce trafiając ją kilkoma dobrymi uderzeniami. Wynik walki nie mógł być inni, sędziowie wskazali na podopieczną Grega Jacksona.

Ronda Rousey vs. Cat Zingano
32-letnia Amerykanka rozpoczęła pojedynek od nieprzygotowanego uderzenia kolanem po którym walka trafiła do parteru z Rousey niemal za plecami Zingano, Ronda nie zmarnowała okazji i przeszła do balachy na prawą rękę rywalki zmuszając ją do odklepania. Całość trwała zaledwie 14 sekund.

26 thoughts on “UFC 184 Rousey vs. Zingano – wyniki i relacja na żywo

1. Cat chciała wpaść w nią na pełnej kurwie i zresetować a tu taki klops. Najdziwniejsza walka jaką widziałem… Cat załamana i nie dziwię się, cały potencjał do wyjebania w kosz na dzień dzisiejszy. Ile to trwało? 3 s? I tak czekam na rewanż bo Cat pozabija te dziewczyny tam w drodze po drugiego shoota. Ronda zajebiście jak zawsze tylko, że tutaj Cat pomogła sama…

2. Też liczyłem na Cat, może nie że wygra ale na pewno choć trochę uszkodzi Rondę.. a tu. Nawet można powoli jej się nie dziwić, że ma takie wysokie mniemanie o sobie, skoro tak wyglądają jej walki. Jeden błąd, pyk dźwignia, koniec.. i to nie Jadzi z pod sklepu..

3. Ta walka pokazała jak sie kończy walka z zawodowcem gdy sie wbiega na Niego na pełnej k..ie oraz kto tu jest mistrzem. 😀 Cieszy mnie że są ludzie którzy wygrywaja dzieki umiejetnościom a niego chemii jak cyborgowa ;d

4. Cat „14sec” Zingano się nie popisała %-) Szkoda, że tak wyszło bo nie mogliśmy ocenić Cat w walce. Ja bym jednak chętnie zobaczył rewanż chociaż nie wiem co UFC zdecyduje. Być może ruszą ponownie rozmowy z Cyborg bo Ronda jest bez rywalki teraz.

5. Ronda udowodniła ze jest najlepsza i jak narazie nie ma na nią mocnej , jedyną alternatywą widze tu panią Cyborgową ale jakos sie nie dogadują , holm dostanie becki wiec niech nawet nie startuje

6. Cain nie wierzysz chyba , że Cyborgowa czymś zagrozi Rondzie ? Ona dobrze bije mało techniczne zawodniczki a cała ta otoczka to sztucznie nadmuchiwany balon. Nie daje Cyborgowej szans na wygrana.