UFC 178 – oficjalny plakat + kilka słów o walkach

Rozpiska UFC 178 jest bardzo ciekawa, dziś prezentujemy wam oficjalny plakat gali, który przykuwa wzrok.Wiele razy czytam dyskusje na temat nudnych plakatów czy grafik KSW, biorąc pod uwagę liczbę gal organizowanych przez UFC, pomysłów na to muszą mieć o wiele więcej, tym razem i mnie zaskoczyli pozytywnie.

Tyle w kwestii wstępu i pierdołach, rozpiska zapowiada się świetnie.

Walka o pas Johnsona z Cariaso, tutaj chyba wynik jest wiadomy, póki co nie widzę nikogo w tej kategorii wagowej, kto byłby w stanie zabrać pas Myszy.

Będący na fali Cerrone podejmie rękawice z Alvarezem, już od długiego czasu mówiło się o przejściu mistrza Bellatora do UFC, najpierw był potem nie, następnie batalia sądowa i w końcu po wielkich trudach zobaczymy tego zawodnika w największej organizacji na świecie. Do ciasnej czołówki dopisujemy kolejne nazwisko Alvarez, ta wagą rozwija się z każdą walką. Kowboj zawsze stawia twarde warunki, a ostatnie KO na Barbozie tylko potwierdziło jego aspiracje do walk na szczycie kategorii.

Na deser walka McGregora z Poirierem, Conor to marketingowa maszynka, ma styl, walczy bardzo agresywnie i widowiskowo, zapowiedział sam, że urwie głowy wszystkim w kategorii 66kg i odbierze pas mistrzowi. Nie widzę większych szans Dustina w stójce, za to w parterze potrafi sporo, a ten element gry u Conora widzieliśmy tylko w przedostatniej walce i to tylko dlatego, że zerwał więzadło i wolał toczyć bezpieczny pojedynek z góry i wg. mnie to wielka niewiadoma Irlandczyka.

Niżej na rozpisce pojedynek Tima Kennedego z Yoelem Palacio, Palacio jak powiedział Fijałka to kosmita, jego zapasy to ścisłą czołówka UFC, a nieszablonowe techniki w stójce przyprawiają o zachwyt, jestem ciekaw tego starcia. Fanem stylu walki Tima nie jestem, ale Palacio nie daje nudnych walk.

Zwróciłem jeszcze uwagę na jedna walkę Cat Zingano kontra Amanda Nunes. Cat miała wraz z Rondą prowadzić TUF-a, ale kontuzja kolana wykluczyła ją z show, a zarazem z walki o pas (na jej miejsce wskoczyła Miesha Tate. Uważam, że to dobry pomysł by po rocznej przerwie dać walkę na przetarcie i jeśli to wygra to będzie to idealna kandydatka do walki o pas. Póki co nie zaznała goryczy porażki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *