Kategoria | Wyniki gal

UFC 169 – wyniki, bonusy i relacja na żywo- konkurs !

Gala startuje z walkami na facebook’u o godzinie 0.30 czasu polskiego.

Przygotowaliśmy dla was konkurs w trakcie dzisiejszej relacji UFC 169 , w trakcie gali , zostaniecie poproszeni o ” napisanie krótkiego komentarza na temat wybranego pojedynku ,dotyczącego przebiegu walki i jej zakończenia . Wygrywa osoba której komentarz będzie najbliższy prawdzie po zakończonym pojedynku . NAGRODA =BON na SKLEP SFD o wartości 125 zł !!!!

UFC 169: Barao vs Faber 2

Data: 1 lutego, 2014
Miejsce: Prudential Center w Newark – USA

Główna karta (10:00 pm EST)

Walka o pas mistrza wagi koguciej
Renan Barao pok.  Urijaha Fabera przez TKO(ciosy) 3:42, runda 1

Walka o pas mistrza wagi piórkowej
Jose Aldo pok. Ricardo Lamasa przez jednogłośną decyzję

Alistair Overeem pok. Franka Mira przez jednogłośną decyzję
Ali Bagautinov pok. Johna Linekera przez jednogłośną decyzję
Abel Trujillo pok. Jamiego Varnera przez KO (prawy sierpowy) 2:32, runda 2

Pozostałe (8:00 pm EST)

Alan Patrick pok. Johna Makdessi’ego przez jednogłośną decyzję
Chris Cariaso pok. Danny Martinez przez jednogłośną decyzję
Nick Catone pok. Toma Watsona przez split decyzję (28-29, 29-28, 30-27)
Al Iaquinta pok. Kevin Lee przez jednogłośną decyzję

Walki wstępne (Facebook 6:30 pm EST)

Clint Hester pok. Endy’ego Enza przez jednogłośną decyzję
Rashid Magomedov pok. Tony’ego Martina przed jednogłośną decyzję
Neil Magny pok. Gasana Umalatova przez jednogłośną decyzję

Bonusy:
Walka wieczoru: Abel Trujillo vs Jamie Varner (po 75,000$ każdy)
Nokaut wieczoru: Abel Trujillo (50,000$)
Poddanie wieczoru: brak

Poniżej krótka relacja z gali:
Neil Magny vs. Gasan Umalatov

W walce otwierającej galę Neil Magny potrzebował pełnego dystansu na wypunktowanie debiutującego w UFC Gasana Umalatova.

Tony Martin vs. Rashid Magomedov

Początek walki to dominacja Martina który obalił Rashida oraz był blisko zakończenia walki przez kimurą a później przez ballachę. Na jego nieszczęście Magomedov nie dał się poddać. Później walka przebiegała wg schematu punktowanie w stójce przez Rosjanina, nie udana próba obalenia przez Amerykanina i dalsze punktowanie w stójce czym Rashid zapewnił sobie zwycięstwo na kartach sędziów.

Andy Enz vs. Clint Hester

Lepiej walkę zaczął Hester który już w 2 minucie knock-downował Andy’ego po ładnym lewym sierpowym. 22-latek jednak przetrwał natarcie i pod koniec I rundy oglądaliśmy już wyrównany pojedynek. W II rundzie po krótkich wymianach w stójce Clint dwukrotnie zdobył obalenie z klinczu czym zapewnił sobie wygranie kolejnej rundy na kartach sędziów. W III rundzie to Enz ruszył do przodu próbując odwrócić losy pojedynku ale nadal przegrywał stójkowe wymiany i dał się obalić. Wynik nie mógł być inny.

Al Iaquinta vs. Kevin Lee

Początek walki to wykorzystywanie zasięgu przez Kevina poprzez ciosy proste. Jednak już w pierwszej minucie Al knock-downował Kevina. Następnie Lee spróbował obalenia za jedną nogę przez co nadział się na skrętówkę z wejścia nożycowego. Pierwsza runda wygrana przez Iaquintę. Niezwykle blisko zakończenia walki przez duszenie zza pleców był Kevin Lee, jednak Iaquinta dobrze się bronił i dotrwał do syreny. Trzecia runda to głównie stójkowe wymiany w których przewagę miał Nowojorczyk. Kevin Lee z kontuzjowaną nogą nie potrafił zagrozić Iaquincie. Debiut Kevina Lee w UFC ładny ale przegrany po naprawdę dobrym widowisku.

Nick Catone vs. Tom Watson

Walka rozpoczęła się od wymiany dużej ilości kopnięć, tych niższych i tych wyższych. Pierwsza próba sprowadzenia przez Nicka okazała się za słaba na Watsona. Druga próba zakończyła się już powodzeniem. Druga runda miała podobny przebieg jak pierwsza, długa, spokojna wymiana w stójce a później obalenie w wykonaniu Amerykanina. W ostatniej odsłonie Anglik postawił na mocne kopnięcia i wszystko było na dobrej drodze dopóki Nick znowu nie został obalony, i to dwukrotnie. Po drugim sprowadzeniu Amerykanin zdobył plecy i do końca kontrolował walkę.

Chris Cariaso vs. Danny Martinez

Początek walki i od razu próba sprowadzenia przez Danny’ego. Pierwsze 5 minut upłynęło pod znakiem przepychanki w klinczu pod siatką. Cariaso dwa razy ovalony w pierwszej rundzie. Druga runda to dominacja Chrisa w stójce na którą Martinez odpowiadał próbami obaleń. Statystyki mówią wiele, 86 do 27 w celnych ciosach na korzyść Cariaso na początku trzeciej rundy. Ciosy w klinczu 26 do 6 również na korzyść Chrisa.  Martinez sprawia wrażenie jakby nie znał czegoś takiego jak ciosy proste. Raz po raz rzuca obszernymi cepami które prują powietrze.

John Makdessi vs. Alan Patrick 

Na pierwszy rzut oka Patrick wyglądał na zawodnika z kategorii wyżej. Pierwsza runda to lekkie „rozpoznanie”. Alan raz po raz rzuca efektownymi technikami stójkowymi, John dużo spokojniej czeka na swoją okazję. I kolejna kontuzja tego wieczoru, Alan ma jakiś problem z prawym okiem, co natychmiast zauważył narożnik Makdessi’ego. Druga runda wyrównana, Makdessi co raz bardziej idzie do przodu, runda dla Kanadyjczyka. Trzecia runda również bez fajerwerków, w stójce lekka przewaga Johna w stójce, Patrick spróbował sprowadzenia, nieudanie. Słowa Andrzeja Janisza doskonale podsumowały tę walkę: „wreszcie koniec”, podpisuję się pod tym stwierdzeniem.

Abel Trujillo vs. Jamie Varner

Świetnymi unikami popisał się Jamie Varner unikając ciosów Abla w stójce. Następnie nie udana próba obalenia przez Trujillo i to Varner jest z góry i próbuje duszenia północ-południe. Killa jednak wraca do stójki, w której możemy oglądać zwykły brawl. Po pierwszej rundzie 27 do 14 w celnych ciosach na korzyść Trujillo. Kolejna runda to również bijatyka rodem z baru. I kiedy wydawało się, że Abel Trujillo jest ranny i kwestą czasu jest kiedy Varner go dobije w kolejnej wymianie Killa potężnym prawym sierpem odciął prąd Varnerowi.

Ali Bagautinov vs. John Lineker

Rzadki widok przed walką, zbyt długie paznokcie Johna. Początek rundy i od razu sprowadzenie na konto Aliego. Jednak Lineker dobrze się broni. John idzie po skrętówkę, jednak źle kładzie nogi i również Rosjanina ma okazję do założenia dźwigni skrętowej. Walka wraca do stójki, Bagautinov przechwyca nogę Brazylijczyka po jednym z kopnięć i obala po raz drugi. W drugiej rundzie znacznie więcej walki w stójce dzięki obronie obaleń przez Johna. Kolejna, desperacka już próba obalenia przez Rosjanina kończy się przyjęciem kilku solidnych łokci na żebra. Obrona obaleń Linekera w drugiej rundzie bezbłędna 6/6, moim zdaniem runda wygrana właśnie przez Brazylijczyka. Obaj świadomi remisu po dwóch rundach nie chcą ryzykować. Bagautinov z problemami ale sprowadza i to aż 3 razy. Rosjanin zwycięża ale na pewno był to dla niego najtrudniejszy pojedynek w UFC do tej pory.

Frank Mir vs. Alistair Overeem

Frank poprawnie ucieka z klinczu pod siatką. Alistair narusza Franka w stójce jednak nie daje rady dobić go w parterze. Walka wraca do stójki w której nie wiele się dzieje. Mir wciąga Reema do półgardy ale nic z tego nie wynika. Kolejna runda i Overeem rzuca Mirem jak młodszym bratem, pozwala od razu wstać Amerykaninowi który w rewanżu obala Holendra. Mir z góry próbuje poddać gilotyną, bezskutecznie. Ciosy w parterze 55 do … 1 na korzyść Overeema. Mir porozbijany i krwawiący, Alistair nadzwyczaj spokojny metodycznie rozbija Mira. Statystyka ciosów mówi wszystko 8 do 120 dla Holendra. Kolejna decyzja tego wieczoru. Mało kto się spodziewał, że ta walka wyjdzie za pierwszą rundę.

Jose Aldo vs. Ricardo Lamas

Pierwsza runda przewidywalnie, zawodnicy „wyczuwają się” nawzajem. Znacznie więcej ciosów wyprowadza Lamas, niestety większość czytelna lub nie celna. Aldo atakuje mniej ale znacznie celniej. Dodatkowo po jednym z kopnięć Amerykanina przechwycił jego nogę i rzucił go na matę. Runda dla mistrza. Kolejny mocny low-kick ląduje na wykrocznej nodze pretendenta który próbuje odpowiadać obrotówkami, żadna jednak nie dochodzi do celu. Trzecia runda, widać ograniczoną mobilność Ricardo, nie udolna próba sprowadzenia do parteru, Brazylijczyk broni się bez najmniejszych problemów. Amerykanin się stara jednak to Aldo wygrywa trzecią rundę. Następna runda i próba obalenia ze strony Lamasa, obalenie wybronione a w dodatku Aldo obraca Ricardo plecami do siatki. Próba duszenia zza pleców przez Aldo nie udana. Aldo w stylu a’la Travis Browne lokuje łokcie na głowie Lamasa próbującego go obalić. Ostatnia runda, obalenie Jose i obijanie leżącego na plecach pretendenta. Role się odwracają i to Lamas z góry obija mistrza.

Renan Barao vs. Urijah Faber

Szybko i skutecznie. Najpierw Brazylijczyk naruszył Fabera prawym sierpowym, później zadał kilka ciosów kolanami a kolejny sierp zmusił Urijaha do zapoznania się z deskami oktagonu, po kilku młotkach w parterze Herb Dean przerwał pojedynek. Barao obronił pas.

suplementy
Tags: , , , , , , , ,

282 komentarze to “UFC 169 – wyniki, bonusy i relacja na żywo- konkurs !”

 1. rampage pisze:

  Ali!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Tomasz1405 pisze:

  zabstyl miło że do nas zawitałeś . Jeśli typujesz do konkursu to typują tylko panowie , bo to ich chyba 2 dogrywka

 3. Siwer pisze:

  No Ali pokaż czego tam w Tajlandii nauczyli. Ali Tko pewnie znowu kolana i jakiś sierp i koniec Franka, Mir będzie szukał pewnie parteru jakiejś dźwigni.

 4. zabstyl pisze:

  spoko,typuje bardziej 4fun

 5. Morla pisze:

  Mir podda w 3 rundzie! 😛

 6. Spartan13 pisze:

  Mir przez KO 😀

 7. MoonDancer pisze:

  Jestem za 1 runda

 8. Tomasz1405 pisze:

  Zaczyna się liczę na wielką wojnę którą wygra Mir !

 9. sava9e pisze:

  I zaczelo sie. War Ali!

 10. sava9e pisze:

  Dobra runda dla Reema. W koncu walczy z glowa. Szkoda, ze KO w 1 rundzie nie bylo, ale licze, ze bedzie w 2 🙂

 11. KondiCapo pisze:

  Sędzia się spisał, choć aż mi było szkoda Mira jak wyłapywał, ale jest dobrze 😀

 12. Morla pisze:

  Mir rozbity do granic możliwości, Ali bez jakiejkolwiek pewności siebie, jakby emeryci walczyli 😛

 13. MoonDancer pisze:

  Ja już stawiałem na kolana w klinczu jak widziałem Reema pod siatką i było blisko

 14. sava9e pisze:

  Uff wyrwal sie Ali

 15. Rabittt pisze:

  Jak będzie dec albo poddanie to kolejna dogrywka 😛

 16. sava9e pisze:

  Mir ostatnio tak dostal chyba w walce z Carwinem

 17. MoonDancer pisze:

  jakby moksik tam byl przy tej gilotynce to ali by juz plakal w szatni

 18. KondiCapo pisze:

  Fajna końcówka rundy.

 19. MoonDancer pisze:

  pocieszam sie tym ze ali przeważa fizycznie, ale imponuje mi w tej walce

 20. sava9e pisze:

  Bardzo lubie Aliego, ale imo te miesnie troche mu przeszkadzaja. Widac, ze ekonomicznie walczy. Chociaz niektore pojedyncze ciosy ma bardzo dynamiczne.

 21. MoonDancer pisze:

  plotki o cardio byly prawda

 22. sava9e pisze:

  KO niby nie ma, ale imo Mir zgarnia lomot zycia

 23. sava9e pisze:

  łooo i co znów dogrywka? :-)))

 24. rampage pisze:

  wywalić tego Mira z UFC

 25. Tomasz1405 pisze:

  Rabittt i jak sprawa wygląda , bo ja już zombi .?

 26. MoonDancer pisze:

  Mir spoko ziom, lubie go, to klasyk

 27. KondiCapo pisze:

  Ale bieda. Mógł spróbować go skończyć, ostatnią minutę by mu chyba gazu nie brakło.

 28. Tomasz1405 pisze:

  Panowie , typować kolejny pojedynek , mam nadzieję że dziś to skończymy nie dojdziemy do UFC 200

 29. Rabittt pisze:

  Sprawa wygląda tak: ja proponuję jeszcze jedną dogrywkę

 30. sava9e pisze:

  Stawiam na Aldo by KO/TKO. Dominacja w kazdej plaszczyznie.

 31. MoonDancer pisze:

  Idac z duchem dogrywki to stawiam na Aldo(jednego z moich idoli). Na poczatku spokojnie, nastepnie Jose będzie udanie kontrował i ostudzi zapały Lamasa. Jose będzie ruchliwy(świetna praca na nogach). Doczekamy się także lowKINGÓW ! Aldo ko/tko 3rd

 32. Rabittt pisze:

  Joe Rogan ma problemy z wymienieniem plusów Lamasa, to mówi wszystko o tym jakim jest on wyzwaniem dla Aldo

 33. MoonDancer pisze:

  Ja już gratuluję sava9e, ciekawa zabawa 😉

 34. grind/lex pisze:

  piękna walka,bardzo mądra i SUPER cardio!! mówił bez problemów w wywiadzie z roganem

 35. sava9e pisze:

  Dobra, zeby nasze picki nie byly takie same to ja proponuje KO w 4 rundzie 🙂

  Niezla zabawa! Rowniez gratuluje MoonDancer.

 36. grind/lex pisze:

  no i reem świetnie sobie poradził w parterze z Mirem-to dla hejtów płaczących Ali nie ma parteru LOL

 37. MoonDancer pisze:

  ja sie zachwycam alim po tym pojedynku

 38. MoonDancer pisze:

  ja sie zachwycam alim po tym pojedynku

 39. sava9e pisze:

  No nie dal sie poddac Mirowi. W koncu Reem ma najwiecej zwyciestw przez sub.

 40. Tomasz1405 pisze:

  Panowie gratuluję rywalizacji , fajnie nam to podsyca oglądanie gali w przyszłości będę kombinował więcej prezentów bo widzę że warto!

 41. rampage pisze:

  co to za sędzia 😛

 42. Tomasz1405 pisze:

  wykręcony , mam nadzieję że to już wisienki na naszym torcie dzisiejszej gali .

 43. sava9e pisze:

  Troche sie badali, ale imo runda dla Aldo

 44. zabstyl pisze:

  ciekawa walka w choy

 45. rampage pisze:

  lowkicki czas zacząć 🙂

 46. sava9e pisze:

  ladnie go Aldo obija

 47. Tomasz1405 pisze:

  Bardzo dobra walka , jednak zgadzam się z Jurasem ” początek końca Lamasa .

 48. MoonDancer pisze:

  mysle, ze sie juz rozkrecil na dobre i zacznie pomalu szturm

 49. sava9e pisze:

  soczyste te lowy

 50. sava9e pisze:

  to sie nazywa total domination

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

Dzisiaj polecamy


Najbliższa gala

ONE Championship 106: A New Tomorrow

Data: 10.01.2020, Impact Arena, Bangkok – Tajlandia

FEN 27: Rębecki vs. Magomedov

Data: 18.01.2020, Netto Arena – Szczecin

UFC 246: McGregor vs. Cowboy

Data: 18.01.2020, T-Mobile Arena, Paradise, Las Vegas, Nevada – USA

Bellator 238: Budd vs. Cyborg

Data: 25.01.2020, The Forum, Inglewood, Kalifornia – USA

Zobacz więcej gal »

Współpraca

Patronat medialny

Fight24 na FB i TwitterZaprzyjaźnione kluby

fight24 mma

Polecane serwisy

Kontakt

Znajdź nas na

Informacje

Popularne tagi

Alistair Overeem Anderson Silva Bellator BJJ BJ Penn boks Brock Lesnar Cain Velasquez Dana White Dan Henderson DREAM Fedor Emelianenko fight24.pl Frank Mir Gegard Mousasi Georges St. Pierre Grappling GSP Jan Błachowicz Jon Jones Josh Barnett Junior Dos Santos K-1 kickboxing KSW Lyoto Machida Mamed Khalidov Mariusz Pudzianowski mma MMA INFO MMA News Muay Thai Nick Diaz Randy Couture Rashad Evans Shane Carwin Tito Ortiz Tomasz Drwal TUF UFC

© 2020 FIGHT24.PL – MMA i K-1, UFC.