Tyrone Spong potwierdza wygaśnięcie kontraktu z Glory

Obecnie jeden z najlepszych Kickboxerów na świecie, Tyrone Spong wciąż liże rany po złamaniu nogi, jakiego doznał w walce z Gokhanem Sakim. Pochodzący z Surinamu zawodnik udzielił wywiadu serwisowi MMAFighting.com, w którym przyznał, że wróci najpewniej na ring bokserski, a jego kontrakt z Glory wygasł.

MMAFighting: Jak przebiega Twoja rekonwalescencja?

Tyrone Spong: Wszystko przebiega bez zarzutu. Czuję się bardzo silny, już teraz robię wszystko to, co robiłem wcześniej, ciężko trenuję. Lepiej było przystopować i upewnić się, że wszystko jest w porządku ze zdrowiem. Zdrowie jest w końcu najważniejsze. Obecnie skupiam się na swoim zdrowiu i powrocie do formy, jaką miałem przed tą kontuzją, a nawet wypracowaniu lepszej.

MMAF: Jak zareagowałeś na złamanie nogi w walce z Sakim, bo wyglądałeś na spokojniejszego niż Anderson Silva?

TS: Moi fani z Brazylii bardzo ciekawie reagowali na moje zachowanie w walce z Sakim. Mówili, że jestem potworem, maszyną. Dziękuję za takie słowa. Gdy tylko trafiłem Gokhana w kolano usłyszałem trzask i już wiedziałem, że noga jest złamana. Nic się na to nie poradzi, nie zmieni tego krzyk. Leżałem więc na ringu i modliłem się, by nie było to bardzo poważne złamanie. Niestety było strasznie poważne.

MMAF: Wróciłeś już do ciężkich treningów?

TS: Tak, trenuję już z pełną intensywnością. Jak już wspomniałem, skupiam się swoim zdrowiu i pełnej rehabilitacji. Zdrowie jest moim priorytetem i jestem pewny, że w kolejnej walce powrócę o wiele silniejszy niż przedtem.

MMAF: Wiesz już, kiedy będziesz w stanie po raz kolejny stanąć w ringu?

TS: Na początku przyszłego roku, w przyszłym roku na pewno powrócę do rywalizacji, Jednak moim priorytetem jest zdrowie i powrót do walk w jeszcze lepszej dyspozycji, niż było to przedtem.

MMAF: Zamierzasz powrócić do walk w MMA czy do Kickboingu?

TS: Nie wiem sam. Nie ma dla mnie większego znaczenia, czy powrócę do rywalizacji w Kickboxingu czy w MMA. Może to będzie boks. Kocham boks i myślę również o występie w ringu bokserskim. Zawsze wyciągam pozytywne i negatywne wnioski z tego, co mi się przytrafiło. Kontuzja nogi sprawiła, że mogę najpierw stoczyć kilka walk w boksie, zanim powrócę do innych sportów.

MMAF: Obecnie jesteś zakontraktowany przez Glory i WSOF…

TS: Z WSOF mam naprawdę dobre relacje. Myślę, że dalej będę dla nich walczył. Jeśli chodzi o kontrakt z Glory, to został on wypełniony i zobaczymy, jaką ofertę mi złożą. Wiem, że wykonałem kawał dobrej roboty dla nich, promując ich na całym świecie. Byłem ich twarzą, dawałem dobre walki. Zobaczymy, jak to wszystko się zakończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *