[UPDATE] Turniej wagi ciężkiej Strikeforce!

(mmamania.com)
(espn.com)

Po miesiącach spekulacji, Prezes Strikeforce Scott Coker w końcu ogłosił turniej eliminacyjny wagi ciężkiej w 2011, którego efektem końcowym będzie wyłonienie mistrza tej dywizji.

Pierwsze pojedynki stoczą ze sobą 12 lutego:
Fedor Emelianenko (31-2) i Antonio Silva (15-2)
Andrei Arlovski (15-8) i Sergei Kharitonov (16-4)

Pozostałe walki ćwierćfinałowe odbędą się pradwopodobnie w kwietniu. Zawalczą:
aktualny mistrz Strikeforce Alistair Overeem (33-11) i Fabricio Werdum (14-4-1)
Brett Rogers (11-2) i Josh Barnett (29-5)

Zostały też zaplanowane 2 walki rezerwowe: pierwsza para to Shane Del Rosario i Lavar Johnson, druga zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu.

[UPDATE] Odbędą się także trzy walki dodatkowe: Shane Del Rosario (10-0) vs. Lavar „Big’’ Johnson (15-3), Chad „The Grave Digger’’ Griggs  (9-1) vs. Gian Villante (7-1) oraz Valentijn Overeem (28-25) vs. Ray „Sugarfoot’’ Sefo (2-0) .

Cały turniej odbyłby się wcześniej, gdyby nie problemy z Fedorem Emelianenko – spór o kontrakt między M-1 Global, Strikeforce i Showtime spowodował, że przez drugą połowę 2010 „The Last Emperor” nie walczył. W końcu, tuż przed nowym rokiem, 34-letni Rosjanin podpisał nowy kontrakt na 4 walki. Scott Coker dodaje: „Jeśli nie będzie żadnych kontuzji, finał odbędzie pod koniec września.”

Zwycięzca walki Emelianenko/Silva spotka się ze zwycięzcą Overeem/Werdum. Jeśli Emelianenko pokona Silvę, jego walka półfinałowa będzie bardzo ciekawa, bez względu na przeciwnika. Po drugiej stronie drabinek o finał bić się będzie zwycięzca walki Barnett/Rogers ze zwycięzcą walki Arlovski/Kharitonov.

Gołym okiem widać, że drabinka z udziałem zawodników Overeem, Werdum, Emelianenko i Silva jest dużo cięższa i ciekawsza, niż druga (Barnett, Kharitonov, Arlovski, Rogers). Jednak Coker i Hershman są bardzo zadowoleni z takiej właśnie struktury.
Coker: „Kluczem jest timing. Cieszę się, że mam tych wszystkich gości w turnieju. Fabricio był kontuzjowany i nie byłby gotowy na walki w lutym, a on i Alistair bardzo chcieli walczyć ze sobą.”
Hershman: „Wiele rozmawialiśmy o drabinkach. Bardzo ważne jest zgranie wszystkiego w czasie, kontuzje, inne zobowowiązania… Ten układ będzie naprawdę najlepszy.”

Barnett stracił licencję na walki w USA po trzecim pozytywnym wyniku testu na obecność sterydów w organizmie. Jednak Coker i Strikeforce zą zaangażowani w negocjacje, którę pozwolą odzyskać tą licencję, pod warunkiem, że Barnett będzie już czysty na testach.

Począwszy od walki ćwierćfinałowej Overeema z Werdumem, każda z walk tytułowych na turnieju będzie liczyć 5 rund. Pozostałe będą trwać 3 rundy. Jeśli Overeem wygra turniej, prawdopodobnie będzie uważany za niekwestionowany numer 1 wagi ciężkiej mma. To samo stwierdzenie będzie prawdziwe w przypadku Emelianenko i Werduma.

[UPDATE] Tytuł mistrzowski Overeema NIE JEST stawką Strikeforce World Grand Prix Heavyweight Tournament.

Każda walka turnieju będzie trwać trzy 5-minutowe rundy, natomiast finał – pięć 5-minutowych rund.  Zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Grand Prix oraz możliwość walki o tytuł mistrzowski z  „Demoltition Man”.

69 thoughts on “[UPDATE] Turniej wagi ciężkiej Strikeforce!

 1. Turniej w pytę! 😉
  Każdy to powie! SF (oczywiście jeśli to wypali) w hw wyprzedza UFC bez 2 zdań!
  Ja też skupiam się głównie na lewej części drabinki i tam szukam zwycięzcy. IMO:
  Fedor – Silva (55-45) – bo Silva to nie kelner i silne chłopisko
  Ali-Werdum (65-35) – ko po ciosie w stójce

 2. To będzie coś niesamowitego….Jeśli chodzi o szanse poszczególnych par to uważam, że najsilniejsza jest lewa strona. A głównym faworytem jest Fedor przeanalizuje dlaczego? Wróci po porażce z Werdum bardziej zmotywowany będzie chciał udowodnić, że jest najlepszy. Przeciwnicy? Antonio Silva gościu nie obliczalny ale uważam, że w stójce Fedor ma szybsze ciosy to co za uważyłem ogladając walki Silvy on nie lubi walczyć w parterze……Druga para Werdum vs. Oveerem to chciałbym by Werdum wygrał chciałbym rewanżu jego z Fedorem(bo uważam, że Fedor jest bardziej kompletnym zawodnikiem niż Werdum jego porażka to mały błąd który dużo kosztował).Alistar kawał chłopa ale oglądając jego walki to nie widać, że ma pas w K1 jest troszkę wolny. Werdum słaba stójka rewelacyjny parter słabe sprowadzanie do parteru. Tu będzie bardzo wyrównana walka….. Po prawej stronie trudno cokolwiek przewidzieć ……….Do zobaczenia 12 lutego wtedy będziemy mądrzejsi i zobaczymy co Fedor pokaże….

 3. Genialny jest ten turniej – oprócz JDS i Caina wystąpią w nim moim zdaniem obecnie najlepsi zawodnicy na świecie w HW (a juz takie nazwiska jak Emelianenko, Overeem, Werdum, Barnett to śmietanka). Moi faworyci to:
  Antonio Silva – bo jest bardzo niedoceniany, a to znakomity i wszechstronny zawodnik z silnym ciosem i mocną szczęką – nie jest prawdą, że nie lubi walki w parterze bo przypomne że jest czarnym pasem bjj. Fiodor w 100% formie zmiażdrzyłby każdego, ale nie wydaje mi sie, że teraz tak będzie – chociaż teraz zobaczymy jakim naprawde jest mistrzem. W każdym razie stawiam tu na Antonio Silve na punkty
  Fabricio Werdum – mimo, że ogromnym faworytem pewnie będzie Alistair, który ostatnio demoluje, każdego bardzo wyraźnie ale wydaje mi sie może go zgubic pewnośc siebie i Fabricio to wykorzysta bo jest bardzo sprytynym i inteligentym zawodnikiem z najlepszym bjj w wadze cieżkiej co da mu zwycięstwo
  Nie wiem czemu nie doceniacie tez prawej strony drabinki, która dla mnie jest równie ciekawa szczególnie pojedynek Kharitonov – Arlovski
  Wydaje mi sie, że wygra to Kharitonov, choc to chyba najbardziej wyrównany na pozor pojedynek cwiercfinałowy.
  Josh Barnett w formie, jest w stanie pokona każdego bo to bardzoe wszechstronny i doswiadczony zawodnik, myśle ze z Rogersem sobie spokojnie poradzi, chyba ze ten trafi go w stójce

  Sercem jestem za Alistairem Overeemem ale mimo, że to kontrowersyjne myśle, że cały turniej wygra Fabricio Werdum

 4. Ośmiu świetnych zawodników, w tym uznawany za najlepszego w historii wagi ciężkiej Fiodor Jemieljanienko, weźmie udział w turnieju organizowanym przez federację Strikeforce. Pierwsze walki ćwierćfinałowe odbędą się w lutym, a finał we wrześniu. Wszystko będzie można zobaczyć w stacji Eurosport 2!

  Czyżby Eurosport2 miało w planach transmisję Live gali ?? Ciekawa sprawa czy bedzie to live czy transmisja po kilku dniach

 5. Nieźle, oby było na żywo. Takie gale powinny być live normalnie w telewizji bez opłat. I tak mają w ch.. kasy z reklam, a że coraz więcej ludzi się tym interesuje, to i oglądalność będzie coraz większa. Żadne tam per-pay-view, tylko za darmola!

 6. jeśli w USA nie ma za darmola gdzie jest najbardziej znane i popularne obecnie MMA nie licząc Japonii to co tu mówić o takiej Polsce 😛 marzenia ściętej głowy jeszcze przez wiele lat bo po pierwsze to jeszcze u nas nowość i wszystko dopiero się wdraża a poza tym jak jest w tym kasa to uważają że dobrze jest na tym zarobić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *