TUF 20 – wyniki szóstego odcinka + video

W szóstym odcinku 20 serii The Ultimate Fighter (TUF) głównym punktem był pojedynek Aisling Daly (Team Pettis) z Angelą Magana (Team Melendez).

Zawodniczki już w domu zaczynają planować przebieg walki. Magana na głos zastanawia się, czy może znokautować Daly. Poza tym opowiada trochę o swojej przeszłości, która jest dość… mroczna. Historie typu: matka była prostytutką, jej narzeczony zmarł, miała poważny wypadek samochodowy.

Na sali drużyna Pettisa przeprowadza trening, a Tecia Torres nadal boryka się z problemami po zamianie drużyn. Daly prosi o dzień przerwy, bo nie czuje się dobrze. Okazuje się, że ma problemy z temperaturą w Las Vegas (ona jest z Irlandii). Przy okazji okazuje się, że bierze leki na depresję i stany lękowe. Daly jest pionierką MMA w Irlandii nie tylko wśród kobiet, ale w ogóle jako sportu.

Melendez uważa, że w tej walce są spore szanse na wygranie jego zawodniczki. Przydało by się, jako że mamy szósty odcinek, a na razie wygrywają tylko zawodniczki z drużyny Pettisa.

Walka eliminacyjna No. 6: Aisling Daly (Team Pettis) vs. Angela Magana (Team Melendez)

Runda 1: Daly zaczyna i zawodniczki klinczują. Magana sprowadza walkę do parteru i przechodzi do kontroli bocznej. Daly oddaje plecy i wpada w duszenie, ale udaje jej się z niego wyjść. Zawodniczki trochę zmieniają pozycję i Magana próbuje jeszcze raz duszenia, ale jej to nie wychodzi i sędzia podnosi walkę do stójki. Zawodniczki znów klinczują i walka przenosi się pod siatkę. Daly uwalnia się i zawodniczki wymieniają ciosy na środku klatki. Koniec rundy, 10-9 dla Magany.

Runda 2: Od początku mocna wymiana ciosów. Daly sprowadza walkę do parteru, ale Magana nie pozwala się kontrolować na ziemi. Daly siada jej na głowie, ale Maganie udaje się wstać. Daly skacze jej na plecy i z powrotem sprowadza na ziemię. Z kontroli pozycji bocznej próbuje dźwigni na ramię. Daly zakłada duszenie zza pleców, ale runda się kończy. Łatwe 10-9 dla Daly, mamy dogrywkę.

Runda 3: Dużo wymiany ciosów. Daly przyjmuje kopnięcie na głowę i zawodniczki klinczują. Walka przenosi się pod siatkę i Daly sprowadza ją do parteru. Daly obija przeciwniczkę, która wygląda na zmęczoną i uwięzioną w niewygodnej dla siebie pozycji. Magana obraca się, ale to nie poprawia jej sytuacji, nadal przyjmuje dużo mocnych ciosów, nie odpowiadając. Sędzia upomina Maganę, aby się broniła. Po kilku kolejnych ciosach Daly, sędzia przerywa walkę.

Wynik: Aisling Daly pokonuje Angelę Magana przez TKO

Po szóstym odcinku sytuacja w show przedstawia się następująco:

Team Pettis:

Carla Esparza
Randa Markos
Joanne Calderwood
Alex Chambers
Jessica Penne
Felice Herrig
Justine Kish
Tecia Torres
Aisling Daly

Team Melendez:

Angela Hill
Tecia Torres
Emily Kagan
Rose Namajunas
Lisa Ellis
Heather Jo Clark
Bec Rawlings
Angela Magana

Walki eliminacyjne:

Carla Esparza (No. 1) vs. Angela Hill (No. 16)
Randa Markos (No. 14) vs. Tecia Torres (No. 3)
Joanne Calderwood (No. 2) vs. Emily Kagan (No. 15)
Alex Chambers (No. 10) vs. Rose Namajunas (No. 7)
Jessica Penne (No. 4) vs. Lisa Ellis (No. 13)
Felice Herrig (No. 6) vs. Heather Jo Clark (No. 11)
Tecia Torres (No. 3) vs. Bec Rawlings (No. 8 )
Aisling Daly (No. 5) vs. Angela Magana (No. 12)

Walki półfinałowe:

Randa Markos vs. Felice Herrig
Joanne Calderwood vs. TBA
Jessica Penne vs. Aisling Daly
Carla Esparza vs. TBA

W następnym odcinku zobaczymy walkę Alex Chambers (No. 10) vs. Rose Namajunas (No. 7).

Odcinek do obejrzenia POD TYM LINKIEM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *