TUF 20 – wyniki dziesiątego odcinka + video

W dziesiątym odcinku 20 serii The Ultimate Fighter (TUF) głównym punktem był pojedynek Aisling Daly (Team Pettis) z Jessicą Penne (Team Pettis).

Daly koncentruje się na swojej walce. Justine Kish czuje się niezręcznie, bo dzieli z nią pokój, ale kumpluje się z Penne. Na sali Penne nie może znaleźć partnerki treningowej, która udawała by nietuzinkowy styl jej przeciwniczki. Potem zawodniczki udają się do salonu Harleya-Davidsona, bo jedną z nagród w show będzie motor.

Na sali treningowej team jest dalej podzielony, bo wiele zawodniczek walczy przeciwko sobie w ćwierćfinałach. Do domu TUF wpada z wizytą Conor McGregor, aby zmotywować swoją rodaczkę Daly przed walką.

Waka ćwierćfinałowa No. 2: Aisling Daly vs. Jessica Penne

Runda 1: Bez dotykania rękawic, zawodniczki zaczynają walkę. Podczas jeden z wymian Daly wsadza palec w oko Penne, ale nic jej nie jest. Po wznowieniu zawodniczki klinczują, Penne próbuje sprowadzić Daly, ale jej się nie udaje, więc przenosi walkę pod siatkę. Walczą o pozycję i wymieniają ciosy. Daly obraca przeciwniczkę i obija jej korpus, za chwilę jednak to Penne wciska rywalkę w siatkę i ją okłada. Jeszcze kilkakrotnie się obracają, po czym Penne zrywa klincz i wracają na środek octagonu. Penne cały czas nie może zdobyć sprowadzenia, za to Daly przenosi walkę do parteru. Ostatnie 10 sekund to już ciągłe wzajemne obijanie. Bardzo równa runda.

Runda 2: Daly otwiera rundę pięściami. Penne znów inicjuje klincz, ale nie udaje jej się obalić swojej rywalki, gdy walczą pod siatką. Daly kontroluje sytuację i sprowadza Penne do parteru, jednak Penne szybko wstaje. Daly inicjuje klincz, ale Penne szybko go zrywa. Z obu stron dochodzi do wymiany ciosów i Daly ponownie klinczuje. Penne w końcu obala przeciwniczkę i jest z góry, zyskując dosiad, jednak Daly szybko oddaje plecy. Penne nadal ją obija i próbuje założyć duszenie, jednak runda się kończy i sędziowie zarządzają trzecią rundę.

Runda 3: Daly zaczyna agresywnie i zostaje obalona przez Penne. Daly oddaje plecy i Penne szuka duszenia zza pleców, jednak jest zbyt wysoko i Daly ją z siebie strząsa, zyskując pozycję z góry. Penne jest bardzo aktywna z pleców, próbuje po kolei gogoplaty i trójkąta. Później wchodzi w półgardę i obija jej korpus i głowę. Daly usiłuje uciec z niekorzystnej pozycji, ale Penne dominuje z półgardy, z pozycji bocznej i z dosiadu. Daly pod koniec rundy udaje się wstać i sama próbuje sprowadzenia, ale runda się kończy.

Wynik: Jessica Penne pokonuje Aisling Daly jednogłośną decyzją

Walki ćwierćfinałowe:

Randa Markos vs. Felice Herrig
Jessica Penne vs. Aisling Daly
Joanne Calderwood vs. Rose Namajunas
Carla Esparza vs. Tecia Torres

Walki półfinałowe:

Randa Markos vs. TBA
Jessica Penne vs. TBA

W następnym odcinku zobaczymy dwie walki. W pierwszej zmierzą się: Carla Esparza (No. 1) z Tecią Torres (No. 3). Wygrana z pojedynku stanie w półfinale naprzeciwko Jessiki Penne. W drugiej powalczą: Joanne Calderwood (No. 2) vs. Rose Namajunas (No. 7). Zwyciężczyni tej walki zmierzy się w półfinale z Randą Markos.

Odcinek do obejrzenia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *