TUF 19 Finale – wyniki i relacja na żywo

Gala rozpocznie się o północy czasu polskiego.

Walka wieczoru:

145 lbs: Frankie Edgar pokonał B.J. Penna przez TKO (ciosy) 4:16, runda 3

Główna karta (godzina 3:00 czasu polskiego):

205 lbs: Corey Anderson pokonał Matta Van Burena przez TKO (ciosy w parterze) 1:01, runda 1 – Finał TUF-a 19 w wadze półciężkiej

185 lbs: Eddie Gordon pokonał Dhiego Limę przez TKO (ciosy) 1:11, runda 1 – Finał TUF-a 19 w wadze średniej

265 lbs: Derrick Lewis pokonał Guto Inocente przez TKO (ciosy) 3:30, runda 1
125 lbs: Dustin Ortiz pokonał Justina Scogginsa przez split decyzję

Walki w FOX Sports 1 (godzina 1:00 czasu polskiego):

155 lbs: Kevin Lee pokonał Jessego Ronsona przez split decyzję
135 lbs: Leandro Issa pokonał Jumabieke Tuerxuna przez poddanie (ballacha) 3:49, runda 3
155 lbs: Adriano Martins pokonał Juana Manuela Puiga przez KO (cios) 2:21, runda 1
205 lbs: Patrick Walsh pokonał Dana Spohna przez jednogłośną decyzję

Walki w UFC Fight Pass (godzina 0:00 czasu polskiego):

143 lbs: Sarah Moras pokonała Alexis Dufresnev przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Robert Drysdale pokonał Keitha Berisha przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:03, runda 1

Robert Drysdale vs. Keith Berish
W walce otwierającej galę Robert nie miał problemów z odprawieniem Keitha Berisha. Po niedługiej akcji w stójce Drysdale obalił, zajął plecy rywala i zaczął pracować nad zakończeniem walki przez dźwignię na kark. Ostatecznie zwyciężył przez duszenie zza pleców.

Alexis Dufresne vs. Sarah Moras
Pojedynek dobrze rozpoczęła Dufresne która obaliła znaną z TUF-a Kanadyjkę. Będąc już w parterze to Sarah była stroną dużo bardziej aktywną. II runda również zaczęła się od obalenia Alexis. W parterze nie działa się jednak nic ciekawego i sędzia nakazał powrót do stójki, chwilę później obalenie zdobyła Sarah.  Nieco więcej akcji było w III rundzie kiedy to Sarah m.in. próbowała poddać rywalkę ballachą, trójkątem i kluczem, udało się jej też mocno trafić rywalkę upkickiem.

Dan Spohn vs. Patrick Walsh
Pierwsze 5 minut należało do Patricka Walsha który obalił Spohna i próbował go poddać dźwigniami na rękę. Podobny przebieg miała 2 runda. W ostatniej nadal Patrick grapplersko dominował Dana i pomimo tego, że końcówka-za sprawą mocnych ciosów-należała do Spohna sędziowie nie mieli wątpliwości, że to Walsh był w tej walce lepszy.

Adriano Martins vs. Juan Manuel Puig
Od początku walki w oktagonie przeważał Adriano który mocnymi uderzeniami trafiał Puiga. W jednej z wymian Martins trafił prawym sierpem który posłał Juana twarzą na matę co skłoniło sędziego pojedynku do przerwania go.

Leandro Issa vs. Jumabieke Tuerxun
Pierwsza runda poszła na konto Chińczyka głównie dzięki poczynaniom stójkowym w których miał przewagę. Pod koniec rundy knock-downował Issę mocnym lewym ale Leandro przetrwał do końca rundy. W II rundzie Issa uruchomił mocne low-kicki którymi obijał nogi Jumabieke. Poźniej Leandro został ukarany odjęciem punktu za przytrzymywanie się klatki przy sweepowaniu rywala. W połowie rundy udało mu się obalić Chińczyka. W III rundzie mogliśmy zobaczyć nieco więcej walki w parterze. Dominował w niej Issa który próbował gilotyny, później obijał rywala z dosiadu a na ponad minutę przed końcem poddał Teurxuna dźwignią na rękę.

Kevin Lee vs. Jesse Ronson
Od samego początku Lee rzucił się na Ronsona celem zdobycia sprowadzenia do parteru. Udało mu się to dopiero na sekundy przed końcem rundy. II runda była bardzo wyrównana, ponieważ obaj trafiali dobrymi ciosami i próbowali obaleń. W ostatnich 5 minutach zobaczyliśmy trochę więcej parteru. Ronson miał plecy ale nieumiejętna kontrola kosztowała go stratę dobrej pozycji. Sędziowie punktowi mieli trudne zadanie, jako zwycięzcę wskazali Amerykanina.

Justin Scoggins vs. Dustin Ortiz
Jako pierwszy sprowadzenie zdobył Dustin, w parterze Scoggins próbował dźwigni na ramię, bezskutecznie. Pierwsze 5 minut zakończyło się mocnym ciosem ze strony Justina. Później inicjatywę zaczął przejmować Ortiz który wygrał II rundę dzięki obaleniu i dobrym ciosom na korpus. Ostatnia runda również należała do Dustina i niespodziewanie to on zwyciężył w całym pojedynku.

Guto Inocente vs. Derrick Lewis
Po wymianie uprzejmości w stójce Lewis obalił Inocente, a po zdobyciu dobrej pozycji w parterze Derrick mocnymi ciosami zakończył walkę. Po zakończeniu walki przez sędziego Guto wstał i zapytał co się stało.

Dhiego Lima vs. Eddie Gordon
Nie wiele ponad minutę potrzebował Eddie Gordon na odprawienie faworyzowanego Dhiego Limy. Od początku walki trafiał Limę mocnymi ciosami, po jednym z takich uderzeń opadł na matę i został tam dobity przez Eddiego.

Corey Anderson vs. Matt van Buren
Jeszcze krótszy był drugi finał 19 edycji TUF-a. Corey Anderson niczym Matt Brown od pierwszej sekundy ruszył agresywnie na lekko stremowanego van Burena. Kolejne ciosy dochodziły celu. Corey obalił Matta i mając go w pozycji żółwia zasypywał ciosami. Sędzia Mario Yamasaki zdecydował o przerwaniu pojedynku.

Frankie Edgar vs. B.J.Penn
Od początku walki kontrolę nad pojedynkiem miał Frankie. Był szybszy, trafiał częściej i sprowadzał Penna do parteru. Chociaż nie mógł przejść jego gardy dobrze obijał leżącego Hawajczyka. W III rundzie Edgar mocnym łokciem otworzył duże rozcięcie nad lewym okiem B.J.’a i po tym jak kontynuował obijanie nieaktywnego Penna sędzia przerwał pojedynek.