Trzykrotna mistrzyni USA w boksie, Danyelle Wolf chce przejść do MMA

Danyelle Wolf Instagram
Danyelle Wolf Instagram

Kolejną zawodniczką sportów walki, która chce przejść do MMA jest trzykrotna mistrzyni USA w boksie oraz złota medalistka IBJJF World Championship — Danyelle Wolf.

W związku z tym Wolf postanowiła opublikować highlight pokazujący jak idą przygotowania do przejścia do MMA oraz w jakiej jest formie. Danyelle trenuje nie tylko boks, ale również Brayzlijskie Jiu Jitsu, więc bazę pod MMA ma bardzo dobrą. W rozmowie z organizacją WSOF, Wolf opowiedziała o swoim przejściu do MMA.

„Przejście do MMA leżało w mojej naturze. Kopnięcia i ruch ciała sprawiają, że czuję jakbym grała w piłkę nożną. Wyjątkiem jest to, że kopie w głowy ludzi.”

Co do szczegółów dotyczących debiutu w MMA, to nic jeszcze nie wiadomo, ale Danyelle stwierdziła, że jedyną rzeczą na jakiej się teraz najbardziej koncentruje, to treningi.

„Nie przejmuję się niczym innym jak treningami, aby stać się najgroźniejszą zawodniczką na świecie. Jedyną rzeczą jaka ma znaczenie, to stanie się zabójczą bronią oraz wygrywanie. To jest jak układanka. Nie można tego po prostu zrobić. Musisz okładać jeden róg, potem drugi oraz środek, a na końcu wychodzi duży obraz.”

Razem z Danyelle Wolf trenuje w Tiger Muay Thai w Tajlandii Jake Heun, który bardzo dobrze wypowiada się o niej i jej ciężkiej pracy.

„Ona jest szalona i niesamowicie utalentowana. Z pewnością zajdzie bardzo daleko w tym sporcie.”

Wolf trenowała wiele dyscyplin od najmłodszych lat, ale zawsze ciągnęło ją do boksu. Według Danyelle, nie mogła jednak wykorzystać w boksie wszystkich swoich umiejętności i dlatego podjęła decyzję o przejściu do MMA.

„Zawsze czułam, że w boksie nie mogę wykorzystać całego potencjału. Nigdy nie mogłam wykorzystać swoich atletycznych umiejętności. To dlatego postanowiłam przejść do MMA, ponieważ tutaj będę mogła wykorzystać kopnięcia, zapasy i Brazylijskie Jiu Jitsu.”

Wszystko to wydaje się być bardzo optymistyczną prognozą na udany debiut i dalszą karierę w MMA biorąc jeszcze pod uwagę, że Danyelle Wolf trenuje w klubie Kings MMA u Rafaela Cordeiro gdzie trenują m.in. byli mistrzowie UFC Fabricio Werdum i Rafael dos Anjos. Oprócz tego Wolf wyjechała do Tajlandii do Tiger Muay Thai gdzie trenował również Georges St-Pierre. To jeszcze nie koniec, ponieważ Danyelle zakończyła treningi na obozie Floyda Mayweathera Jr oraz treningi z braćmi Diaz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *