Trylogia Mauricio Rua vs Antonio Rogerio Nogueira zestawiona na nowo na 25 lipca

Fot. UFC

Pierwotnie zaplanowana na 9 maja w Sao Paulo w Brazylii walka na UFC 250 między Mauricio Rua a Antonio Rogerio Nogueirą, została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Walkę zestawiono teraz na 25 lipca, co potwierdził prezydent UFC Dana White.

W ostatnim wywiadzie z gwiazdą „Jackass” Stevem-O, White ujawnił, że organizacja planuje zmianę daty pojedynku Rua (26-11-1 MMA, 10-9-1 UFC) z Nogueirą (23-9 MMA, 6-6 UFC) na tej samej karcie, na której mają się zmierzyć dwaj zawodnicy wagi średniej – były mistrz Robert Whittaker i Darren Till. Gala ma odbyć się na „Fight Island”.

Rua wraca do Oktagonu od listopadowego remisu z Paulem Craigiem. Przed tym starciem, „Shogun” wygrał cztery z pięciu walk. Jego jedyna porażka w tych pojedynkach przypadła w walce Anthonym Smithem.

Nogueira, 43-letni weteran wagi półciężkiej, przegrał cztery z sześciu walk. Jego ostatni pojedynek odbył się na UFC 237 w maju zeszłego roku, kiedy został znokautowany przez Ryana Spanna. „Lil Nog” miał rywalizować z Trevorem Smithem w listopadzie, co miało być jego ostatnią walką w MMA. Jednak Nogueira wycofał się z powodu kontuzji.

25 lipca dojdzie do trylogii pomiędzy dwiema brazylijskimi legendami MMA. Ich pierwsze spotkanie odbyło się na gali PRIDE: Critical Countdown w 2005 roku. W ćwierćfinale turnieju grand prix wagi średniej, Rua wygrał przez jednogłośną decyzję. W rewanżu, który odbył się dziesięć lat później na UFC 190 w sierpniu 2015 roku, Rua po raz kolejny wygrał przez jednogłośną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *