Tragiczny wypadek w Holandii. Robin Van Roosmalen w stanie krytycznym, siostra kickboksera zginęła na miejscu

Robin Van Roosmalen Instagram

Bardzo przykre wieści napłynęły z Holandii informujące o wypadku samochodowym po którym były zawodnik GLORY i obecnie zawodnik Bellatora, Robin Van Roosmalen jest w stanie krytycznym i w którym zginęła jego siostra Melissa Van Roosmalen.

Według raportu VechtSport, Van Roosmalen i jego siostra zostali zatrzymani na poboczu autostrady w Nieuwegein, w Holandii. Następnie w auto rodzeństwa uderzyła ciężarówka. W wyniku zderzenia śmierć poniosła Melissa, a Robin odniósł poważne obrażenia. W Internecie pojawiły się zdjęcia z miejsca wypadku, pokazujące ogromne zniszczenia, jakie spowodowało zderzenie. Według lokalnych władz, Melissa poniosła śmierć na miejscu, podczas gdy Robin jest obecnie w lokalnym szpitalu z poważnymi obrażeniami. Kierowca ciężarówki, który uderzył w rodzeństwo Van Roosmalenów, został aresztowany krótko po wypadku.

Michiel van Beers / bd.nl

Organizacja GLORY wydała oświadczenie po wypadku samochodowym na portalach społecznościowych, dzieląc kondolencjami i słowami wsparcia dla Robina Van Roosmalena i jego rodziny.

„Rodzina GLORY ze złamanym sercem dowiedziała się o odejściu Melissy Van Roosmalen i krytycznych obrażeniach Robina Van Roosmalena poniesionych w wypadku samochodowym. Składamy najgłębsze kondolencje rodzinie Van Roosmalenów i ich bliskim.”

Robin Van Roosmalen jest byłym mistrzem GLORY w kickboxingu w kategoriach piórkowej i lekkiej. Ten 31-letni kickbokser walczy zawodowo od 2004 roku, osiągając rekord w kickboxingu 51-18, z 13 zwycięstwami przez nokaut. Van Roosmalen nie walczył od września 2018 roku, kiedy to przegrał przez jednogłośną decyzję z Petpanomrung Kiatmuu9 w GLORY. Po tej porażce Van Roosmalen ogłosił, że przejdzie na pełny etat do MMA i podpisał kontrakt z Bellatorem.

Holender ma na swoim koncie dwie walki zawodowe w MMA, obie wygrane przez nokaut w 2016 i 2017 roku. Jednak nie udało mu się jeszcze zadebiutować w Bellatorze ze względu na problemy z redukcją wagi i pandemię COVID-19. W tym momencie zawodnik musi stoczyć najważniejszą walkę, walkę o swoje życie i powrót do zdrowia po tym tragicznym wypadku, który odebrał mu jego ukochaną siostrę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *