Tonya Evinger vs. Yana Kunitskaya oraz Angela Hill vs. Kaline Medeiros na Invicta FC 20

Dave Mandel / sherdog.com
Dave Mandel / sherdog.com

Mistrzowskie pojedynki w karcie listopadowej gali.

Gala Invicta FC oznaczona numerem 20 właśnie wzbogaciła się o dwie walki, w których na szali będą mistrzowskie pasy. W limicie 135 funtów Tonya Evinger (18-5) zawalczy z Yaną Kunitskayą (9-2) zaś w wadze słomkowej Angela Hill (5-2, 1-2 w UFC) podejmie Kaline Medeiros (8-4).

Po wygraniu trzech walk pod szyldem Invicty Triple Threat dostała szansę walki o pas i ją wykorzystała pokonując Irenę Aldane na „13”. Następnie we wrześniu zeszłego roku pokonała Pannie Kianzad i obroniła pas w starciu z Colleen Schneider.

Dla 26-letniej Kunitskayi będzie to debiut w amerykańskiej organizacji. Ostatni pojedynek Rosjanka stoczyła nieco ponad miesiąc temu na gali Fightspirit Championship 6 nokautując Yanan Wu. Wcześniej Yana została poddana przez Zairę Dyshekovą.

Hill po przegraniu pojedynków z Tecią Torres i Rose Namajunas opuściła UFC i trafiła do Invicty, pod szyldem której stoczyła trzy zwycięskie boje: z Alidą Gray, Stephanie Eggink oraz Livią Renatą Souzą.

Medeiros jest obecnie na fali pięciu kolejnych zwycięstw, z których dwa odniosła w klatce Invicty. W tym roku Kaline znokautowała Alinę Serio oraz wypunktowała Manjit Kolekar.

Gala Invicta FC 20 odbędzie się 18 listopada. Pojedynki o mistrzowskie pasy będą głównym wydarzeniem gali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *