Thiago Silva o swoim powrocie

Thiago Silva nie wszedł do octagonu od ponad 15 miesięcy z powodu zawieszenia i korci go, żeby walczyć. Co chwilę zmieniano mu przeciwników, ostatecznie zmierzy się z Alexandrem Gustafssonem w walce wieczoru na UFC on Fuel 2 in Sweden.

Oto, co mówi o swoim powrocie:

„Nie walczyłem, ale nie zaprzestałem treningów. Jestem w 100% formie. Jestem bardzo podekscytowany i głodny walk. (…) Najcięższy był dla mnie brak możliwości współzawodnictwa. Kocham to co robię, kocham walczyć i niemożność robienia tego była dla mnie bardzo ciężka. Teraz zamierzam znów dać z siebie wszystko i pokazać, co umiem.”

Silva ma też kilka „ciepłych” słów do Brandona Very, człowieka którego pokonał na UFC 125 zanim wynik walki został zmieniony na „no contest”:

„Dla mnie bez różnicy, z kim walczę, ale chciałem Brandona, bo wygadywał głupoty. Dostał tęgie lanie, a potem płakał jak mała dziewczynka. Myślę, że teraz nie mógł walczyć, bo paznokieć mu się złamał. Więc zaoferowano mi walkę z Chorwatem [Prokrajac], potem okazało się, że Nogueira nie może walczyć – ja nie wybieram sobie przeciwników, więc przyjąłem ofertę walki z Gustafssonem. Cieszę się, że wystąpię w walce wieczoru i pokażę, na co mnie stać.”

I jeszcze kilka słów na temat nadchodzącej walki na UFC 145 Jon Jones vs. Rashad Evans:

„Myślę, że Jon Jones rządzi w wadze półciężkiej. Rashad jest świetnym zawodnikiem, ale nie przepadam za jego stylem. Trochę mu jednak brakuje umiejętności, jakie ma Jon. Jones zachowa pas.”

Silva w ciągu ostatnich 3 lat wygrał tylko raz, więc bardzo potrzebuje zwycięstwa z Gustafssonem, żeby dalej marzyć o walce o pas.

(bloodyelbow.com)

6 thoughts on “Thiago Silva o swoim powrocie

  1. lepsza kondycja i by wykończył Evansa w 3r 🙂 zawsze lubiałem oglądac jego agresywny styl walki jaki reprezentuje. Gustafsson to swietny zawodnik preferujący walke w stójce. Mam nadzieje ze jednak Thiago jest w formie i zwycięży.

  2. Te komentarze przypominaja mi tekst ,,gdyby nie twoja przewaga fizyczna nawet niewiesz jak bardzo bys dostał,, A Gdyby Andrei Arlovski miał szczeke z tytanu to by wygrywał i łamał przeciwniką rece

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *