Thiago Santos wykończył Eryka Andersa w walce wieczoru gali UFC Fight Night 137

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Thiago Santos zaliczył udany debiut w dywizji półciężkiej wygrywając walkę wieczoru w starciu z Erykiem Andersem na gali UFC Fight Night 137 w Sao Paulo.

Thiago Santos (19-6) pokonał Eryka Andersa (11-2) w końcówce trzeciej rundy przez TKO po tym jak wykończony Anders nie był w stanie dojść do swojego narożnika upadając kilka razy na matę Oktagonu. Sędzia Marc Goddard widząc to natychmiast przerwał pojedynek.

Na początku pierwszej rundy Anders rzucił się po obalenie, ale Santos wykorzystał siłę rozpędu wracając na nogi. Następnie Santos wyprowadził kilka soczystych kopnięć. Anders wszedł na krótki dystans zadając ciosy i opierając się na Santosie każąc mu walczyć z dodatkowym ciężarem. Po powrocie na środek klatki, Santos wstrzelił kilka ciosów i kopnięć. Anders starał się utrudniać życie Santosowi wywierając na nim presję i poszukał kolejnego obalenia, ale nie powiódł mu się ten plan. Walka ponownie wróciła na środek gdzie Santos starał się sięgnąć rywala ciosami i kopnięciami okrężnymi.

W drugiej rundzie Santos ponownie wyprowadził solidne kopnięcia, zanim Anders zdecydował się na obalenie. który nie poszło tak jak planował, ponieważ znalazł się na plecach z Santosem z góry, który nie zmarnował okazji i zaczął trafiać go mocnymi ciosami. Anders podniósł pozycję do stójki, ale nadział się na mocne uderzenie kolanem na tułów. Kilka ciosów Santosa również doszło celu, ale za chwilę to Anders przeszedł do ofensywy napierając na rywala. Santos wyraźnie opadł z sił, ale wyprowadził jeszcze solidną kombinację, która wywołała chaos w obronie Amerykanina. Santos ruszył za przeciwnikiem obalając go, ale nie był w stanie mu bardziej zagrozić. Pod koniec rundy Anders zaatakował jeszcze serią ciosów i przewrócił Brazylijczyka.

W trzeciej rundzie Santos poczęstował Amerykanina niskimi kopnięciami, którym mocno obił nogę wykroczną. Anders odpowiedział serią ciosów i udanie obalił Brazylijczyka wchodząc mu za plecy. Anders starał się wypracować pozycję do poddania rywala duszeniem, ale bezskutecznie. Kiedy Santo wrócił do stójki, zebrał w sobie wszystkie siły i przeprowadził piekielnie mocny atak z wykorzystaniem ciosów i kopnięć, które Anders jakimś cudem przetrwał. Santos stracił sporo sił w tym ataku i teraz Anders przeszedł do ofensywy atakując Brazylijczyka pod siatką i obalając go. Thiago zdołał podnieść pozycję jednak Anders zdecydował się ponownie obalić Santosa, który zaatakował go serią ciosów łokciem po których Anders opadł na matę. W tym momencie Amerykaninowi wypadł ochraniacz na szczękę przez co sędzia Marc Goddard przerwał akcję. Po wznowieniu, Anders wczepiony w nogi Santosa inkasuje kolejne mocne ciosy łokciami, ale zdołał przetrwać do końca rundy. Wykończony Eryk Anders nie był w stanie podnieść się o własnych siłach i nawet z pomocą osoby ze swojego narożnika upadł trzy razy na matę. Sędzia widząc to natychmiast przerwał pojedynek nie dopuszczając do czwartej rundy.

Ostatecznie Thiago Santos pokonał Eryka Andersa przez TKO (niezdolność do dalszej walki) w 5:00 minucie trzeciej rundy. Dla Santosa jest to druga wygrana z rzędu po wcześniejszej wygranej z Kevinem Hollandem. Z kolei dla Eryka Andersa jest to porażka po wcześniejszym zwycięstwie z Timem Williamsem i porażce z Lyoto Machidą.