Thiago Santos vs. Elias Theodorou, Lyman Good vs. Omari Akhmedov i Antonio Carlos Junior vs. Kevin Casey na UFC Fight Night 80

ufc.com
ufc.com

Trzy walki dodane do karty grudniowej gali.

Na UFC Fight Night 80 dojdzie do ciekawego pojedynku w wadze średniej, w którym Thiago Santos (11-3, 3-2 w UFC) podejmie Eliasa Theodorou (11-0, 3-0 w UFC). Do karty walk gali dołączył także inny pojedynek w dywizji -84kg, mowa o starciu Antonio Carlosa Juniora (5-1, 2-1 w UFC) z Kevinem Caseyem (9-3 1 NC, 1-1 1 NC w UFC). Z kolei w wadze półśredniej Omari Akhmedov (15-2, 3-1 w UFC) zawalczy z Lymanem Goodem (19-3 1 NC, 1-0 w UFC).

Santos po porażce z rąk Cezara Ferreiry zdaniem wielu miał przegrać z Ronnym Markesem i opuścić szeregi zawodników UFC jednak Thiago sprawił niespodziankę niespodziewanie szybko i efektownie nokautując Markesa. Później Brazylijczyk stoczył wyrównany bój z Uriahem Hallem a następnie znokautował Andy’ego Enza i Steve’a Bosse’a.

Theodorou jest niepokonany w zawodowej karierze, ma na koncie 11 wygranych z czego 3 odniesione w największej organizacji MMA na świecie. Zwycięzca TUF: Nations w UFC pokonał Sheldona Westcotta, Bruno Santosa i Rogera Narvaeza.

Carlos Junior debiutował w UFC finałową walką trzeciej edycji brazylijskiego TUF-a, wtedy na punkty pokonał Vitora Mirandę. Później zszedł do kategorii półciężkiej, w której przegrał z Patrickiem Cumminsem a następnie zawalczył z Eddiem Gordonem w limicie -84kg, walkę wygrał przez poddanie w ostatnich sekundach trzeciej rundy.

Dla Caseya jest to obecnie druga przygoda z UFC, w walce na UFC 175 Kevin znokautował Bubbę Busha ale wynik walki zmieniono na no contest z powodu pozytywnego wyniku testów antydopingowych. Po odbyciu kary zawieszenia Amerykanin na UFC Fight Night 71 pokonał Ildemara Alcantarę.

Akhmedov jest obecnie na fali dwóch kolejnych zwycięstw, w 2015r. Rosjanin odprawił Matsa Nilssona i Briana Ebersole’a. Z kolei Godd, były mistrz organizacji Bellator, ma za sobą udany debiut w organizacji na UFC Fight Night 71 znokautował Andrew Craiga.

Gala UFC Fight Night 80 odbędzie się 10 grudnia w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *