The Ultimate Fighter 20: Finale – wyniki i relacja na żywo

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:

115 lbs: Carla Esparza pokonała Rose Namajunas przez poddanie (duszenie zza pleców) 1:26, runda 3 – walka o pas mistrzowski wagi słomkowej UFC

Karta główna (godzina 3:00 czasu polskiego):

146,5 lbs: Charles Oliveira pokonał Jeremy’ego Stephensa przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Daron Cruickshank vs. K.J. Noons – walka uznana za nieodbytą
155 lbs: Yancy Medeiros pokonał Joe Proctora przez poddanie (gilotyna) 4:37, runda 1
115 lbs: Jessica Penne pokonała Randę Markos przez niejedno głośną decyzję

Karta wstępna (Fox Sports 1, godzina 1:00 czasu polskiego):

115 lbs: Felice Herrig pokonała Lisę Ellis przez poddanie (balacha) 3:05, runda 2
115 lbs: Heather Jo Clark pokonała Bec Rawlings przez jednogłośną decyzję
115 lbs: Joanne Calderwood pokonała Seo Hee Ham przez jednogłośną decyzję
115 lbs: Tecia Torres pokonał Angelę Maganę przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:00 czasu polskiego):

115 lbs: Aisling Daly pokonała Alex Chambers przez poddanie (balacha) 4:51, runda 1
115 lbs: Angela Hill pokonała Emily Kagan przez jednogłośną decyzję

Angela Hill vs. Emily Kagan
W walce otwierającej galę początkowo ogromną przewagą dysponowała Hill. Podczas pierwszych 5 minut 26-letnia zawodniczka 2-krotnie posyłała rywalkę na deski. Przez większość czasu akcja II i III rundy toczyła się w klinczu i była potwierdzeniem dominacji A. Hill. Overkill broniła prób sprowadzeń ze strony podopiecznej Grega Jacksona i zasypywała ją dużą ilością ciosów pod siatką. Na 100 sekund przed końcem walki Kagan udało się obalić rywalkę jednak nic z tego nie wynikło.

Alex Chambers vs. Aisling Daly
Po krótkim rozpoznaniu w stójce Alex obaliła rywalkę, pochodząca z Irlandii zawodniczka próbowała założyć dźwignię na ramię ale po chwili siłowania Chambers udało się uciec. Od tamtej pory Daly zajmowała w parterze pozycję z góry i korzystała z okazji do obijania Australijki. Na minutę przed końcem rundy walka wróciła do stójki ale tylko na kilkanaście sekund, ponieważ Aisling zdobyła sprowadzenie. 26-letnia zawodniczka po raz drugi spróbowała dźwigni na ramię – tym razem skutecznie.

Angela Magana vs. Tecia Torres
Podczas I rundy nie działo się zbyt wiele, poza przypadkowym knockdownem jaki Torres zafundowała Angeli i niewielką ilością ciosów wymienionych w stójce. Podczas drugich 5 minut tempo walki jeszcze spadło ale nadal delikatną przewagą dysponował Tecia. W III rundzie Torres nieco przyspieszyła, nadal dominowała w stójce a na sekundy przed końcową syreną obaliła rywalkę pieczętując wygraną.

Joanne Calderwood vs. Seo Hee Ham
Pojedynek od początku przebiegał pod dyktando Szkotki. Joanne korzystała z większego zasięgu ramion i skutecznie punktowała Koreankę. W II rundzie do głosu zaczęła dochodzić Ham ale nadal to Calderwood była strona dominującą. Pod koniec ostatniej odsłony szkocka zawodniczka zdobyła sprowadzenie i próbowała zakończyć walkę przez trójkąt rękami. Później zajęła plecy Koreanki i obijała ją do ostatniej sekundy pojedynku.

Heather Jo Clark vs. Bec Rawlings
Po 45 sekundach walki Heather zdobyła obalenie i przez chwilę kontrolowała znajdującą się w żółwiu Rawlings. Przez większość pozostałego czasu I rundy walka toczyła się w klinczu. Na początku II odsłony delikatną przewagę w stójce zaznaczyła Clark, później sprowadziła Bec do parteru i zdobyła jej plecy. Ostatnia runda to lekkie przebudzenie Australijki która zaczęła więcej uderzać jednak z czasem ta dominacja malała.

Lisa Ellis vs. Felice Herrig
Walka rozpoczęła się od obalenia w wykonaniu Lisy jednak Felice szybko wróciła do stójki ale dała się złapać w gilotynę. Tuż po wyciągnięciu głowy z duszenia młodsza Amerykanka obaliła rywalkę i próbował zakończyć walkę przez balachę z duszeniem trójkątnym nogami. Do końca rundy w parterze dominowała Lil’Bulldog. Drugą odsłonę Ellis również chciała rozpocząć od obalenia, Felice wyczuła jej intencje i umiejętnie odwróciła pozycję. Po dłuższej parterowej „kulance” Herrig przeszła do dźwigni na łokieć którą zmusiła Ellis do odklepania.

Jessica Penne vs. Randa Markos
Już na początku walki Amerykanka popisała się umiejętnościami rodem z judo ładnie sprowadzając rywalkę do parteru. Później Jessica zdobyła dosiad ale niewiele z tego wynikło poza tym, że Markos udało się obrócić pozycję i wrócić do stójki. Nieuważne obijanie z góry poskutkowało próbą poddania trójkątem nogami ze strony Pene. II rundę lepiej zaczęła Randa, Kanadyjka lepiej punktowała w stójce i zdobyła obalenie. Z czasem kickbokserska przewaga Markos rosła a dodatkowo 29-latka po raz sprowadziła rywalkę do parteru i na moment zajęła dosiad. Jessice udało się odwrócić pozycję i dzięki temu to ona przez ostatnią minutę rundy była z góry w parterze. Początek ostatnich 5 minut wyglądał podobnie jak runda druga, Markos punktowała w stójce Amerykankę ale w połowie rundy dała się obalić. Jessica korzystała z okazji do obijania rywalki ale nie ustrzegła się błędów dając się złapać w odwrócony trójkąt nogami.

Yancy Medeiros vs. Joe Proctor
Pierwsza walka gali z udziałem mężczyzn rozpoczęła się od wymiany niskich kopnięć. Z upływem czasu delikatną przewagę zaczął zdobyć Hawajczyk. Pod koniec rundy Yancy trafił mocną obrotówką na korpus która naruszyła Proctora. Medeiros poszedł za ciosem a po kilku uderzeniach zapiął duszenie gilotynowe które zakończyło walkę.

Daron Cruickshank vs. K.J. Noons
I runda w większości upłynęła pod znakiem wyrównanych stójkowych wymian przeplecionych obaleniami ze strony Cruickshanka. Noons jednak za każdym zarazem szybko wracał na nogi. Ostatecznie walka kończy się w najmniej spodziewany sposób. Kontuzja Darona odniesiona w wyniku włożenia przez Noonsa palca w oko uniemożliwiła kontynuowanie pojedynku.

Charles Oliveira vs. Jeremy Stephens
Już w pierwszych sekundach Brazylijczyk sklinczował i wciągnął Stephensa w gardę skąd próbował założyć balachę. Po uwolnieniu się Amerykanin przeszedł do obijania z góry a kilkadziesiąt sekund później walka wróciła do stójki. Na początku II odsłony Oliveira zdobył obalenie ale kosztowało go to przyjęcie kilku solidnych łokci w klinczu. W parterze Charles zajął plecy rywala i próbował przejść do dźwigni na łokieć ale Jeremy ze spokojem uciekł także z tej próby poddania. Przed końcem rundy Brazylijczyk jeszcze raz spróbował przejść do balachy ale i tym razem Stephensowi udało się uniknąć klepania. Ostatnie 5 minut było dalszym ciągiem grapplerskiej ofensywy Charlesa i bezradności Amerykanina.

Carla Esparza vs. Rose Namajunas
Od pierwszych sekund Rose była zawodniczką bardziej agresywną. Już w pierwszej minucie Carli udało się obalić rywalkę i zadać kilka dobrych ciosów z góry. Ogólnie przed sygnałem kończącym pierwsze 5 minut Esparza 3-krotnie sprowadzała rywalkę do parteru. Była też aktywniejsza w płaszczyźnie uderzanej. II runda miała bardzo podobny przebieg, Cookie Monster miała przewagę w płaszczyźnie kickbokserskiej a dodatkowo punktowała obaleniami i kontrolą z góry. Na początku III rundy Carla zdobyła plecy rywalki a po zadaniu kilku mocnych ciosów założyła duszenie zza pleców którym zakończyła walkę.

One thought on “The Ultimate Fighter 20: Finale – wyniki i relacja na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *