TFL 6 w Lublinie na zasadach UFC

Taką informację prasową można znaleźć na stronie i fanpage’u Thunderstrike Fight League.

24 stycznia w Lublinie zawodnicy Thunderstrike Fight League będą walczyć według reguł najlepszej organizacji na świecie UFC. Organizator TFL Jacek Sarna:

„Wzorujemy się na standardach, które wyznacza najlepsza liga na świecie UFC. Długo czekaliśmy na tą decyzję ale nie możemy stać w miejscu i musimy się rozwijać. Informuję wszystkich zawodników, którzy wystąpią na styczniowej gali, że do listy dozwolonych uderzeń dołączamy uderzenia łokciem. Walka mistrzowska toczona będzie na dystansie 3×5 minut, tak jak pozostałe pojedynki. Zawodników informuję również, że jak zawsze wymagana będzie zgoda lekarza oraz badania na obecność wirusa HIV oraz WZW typu C. Proszę o przestrzeganie regulaminu i dostarczenie badań podczas kontroli lekarskiej standardowo przeprowadzanej po oficjalnym ważeniu”

Ogłoszone do tej pory walki:

Lubelska wojna! Tak w skrócie możemy określić zbliżający się wielkimi krokami, pojedynek reprezentanta K1 Training Center Lublin, Marcelego Grzeluka z wychowankiem klubu Gladio Lublin, Piotrem Jaszczukiem. Obaj zawodnicy mierzyli się już na galach TFL , ale tym razem będzie to pojedynek szczególny. Obaj pochodzą z Lublina, obaj wracają po perypetiach zdrowotnych, obaj wystąpią przed własną fenomenalną publicznością… Tej konfrontacji towarzyszyć będzie dodatkowy smaczek. Trenerem Jaszczuka jest wybitny trener, oraz utytułowany zawodnik BJJ Wojciech Klimkiewicz, natomiast mentorem Grzeluka jest niezwykle popularny w Lublinie specjalista od stójki Paweł Latało!

Niezwykle miło jest nam oficjalnie poinformować, że 24 stycznia w Lublinie będziemy świadkami pierwszego historycznego pojedynku o pas mistrzowski organizacji Thunderstrike Fight League. Pierwszymi pretendentami do mistrzowskiego tytułu na szóstej edycji eventu, będą zawodnicy związani i walczący dla organizacji TFL. Reprezentantem Lubelszczyzny w tej konfrontacji, jest promowany przez ligę walki Łęcznianin Łukasz Bieniek (MMA 5-2), (TFL 3-0), który trzykrotnie zwyciężał dla lubelskiej organizacji. Jego rywalem będzie, niezwykle medialny i utalentowany Grzegorz Szulakowski (MMA 4-1), (TFL 1-0). „Organizujemy już szóstą imprezę, krok po kroku promujemy swoich zawodników, stąd też decyzja o walce mistrzowskiej TFL. Nie stać nas na gwiazdy wielkiego formatu i kosztowne walki wieczoru ale możemy sami takie gwiazdy „wyprodukować” i pchać do przodu. Łukasz Bieniek, którego poznałem rok temu miał na koncie tylko jedną walkę, natomiast po kilkunastu miesiącach wejdzie do klatki po raz ósmy i ma szanse na czwarte zawodowe zwycięstwo w TFL i wymarzony tytuł. Grzesiek Szulakowski prawo walki o pas wywalczył sobie w Łęcznej, pokonując naszą małą lubelską gwiazdę Tomka Nebbelinga (4-2-1). Te puzzle składają się w całość. W Stolicy mają swoje gwiazdy, na Pomorzu swoje itd. a my na Lubelszczyźnie mamy swoje i o to chodzi” – mówi organizator Jacek Sarna. Swojego zadowolenia z szansy walki o mistrzowski tytuł TFL nie kryje reprezentant Solo Team Namysłów : „Ja chce ten pas i mam zamiar przywieźć go do Namysłowa….. I tak właśnie zrobię! Niech Łukasz wie o tym przed świętami, powtarzam chcę ten pas i go zdobędę!” – komentuje Grzegorz „Szuli” Szulakowski.

Kolejny raz będziemy świadkami KRAŚNICKO – ŁĘCZYŃSKIEJ bitwy na gali Thunderstike Fight League 6! Kraśnicki zapaśnik, trenujący obecnie w krakowskiej Szkole Walki Drwala, Sebastian Kotwica zmierzy się z reprezentantem Herkulesa Łęczna, Mateuszem Smolakiem. Walka odbędzie się w limicie wagowym do 70 kg. ” Ta walka wzbudza we mnie wielkie emocje. Podczas historycznej odsłony TFL, Łęczna wygrała bitwę z Kraśnikiem, ale kto wygra wojnę dowiemy się 24 stycznia w Lublinie. Jako organizator życzę Sebastianowi i Mateuszowi dobrej walki ale nie ukrywam, że jako rdzenny Kraśniczanin, kciuki będę trzymał za Kotwicę. Na hali będą setki kibiców z Kraśnika i setki z Łęcznej, Ta walka wzbudza we mnie więcej emocji niż święta…”– podsumowuje organizator TFL Jacek Sarna.

Polsko – Armeńskie starcie, będzie jednym z najbardziej emocjonujących i długo oczekiwanych pojedynków na styczniowej gali TFL 6! Popularny w Lublinie Hovannes „Owik” Chilingaryan zmierzy się z dawnym kolegą, zapaśnikiem Łukaszem „FOXEM” Talarowskim. Będzie to potyczka określona mianem EXTRA WALKI. Pojedynek zakontraktowany jest w ustalonym przez obydwu zawodników limicie do 74 kg.

Już niespełna miesiąc dzieli nas od niezwykle interesującego starcia w kat. do 93 kg. Trenujący obecnie w Górniku Łęczna, pod okiem Konrada Płazy,Michał Oleksiejczuk (3-2) zmierzy się z podopiecznym Łukasza Zaborowskiego,Sewerynem Kirschhiebelem. (1-1). Zawodnik klubu Fighting Division Bydgoszcz, walczył dotychczas w kat. do 84 kg i będzie to jego debiut w cięższej dywizji. Dla Oleksiejczuka to trzeci start dla organizacji Thunderstrike Fight League.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *