T.J. Dillashaw i John Lineker bliscy zestawienia na UFC 207

Getty images / UFC
Getty images / UFC

Czy mocne zestawienie kogucich wzbogaci rozpiskę grudniowej gali?

Wiele wskazuje na to, że mocną już kartę walk gali kończącej rok wzmocni pojedynek, który prawdopodobnie wyłoni kolejnego pretendenta do mistrzowskiego pasa wagi koguciej. Mowa o starciu T.J. Dillashawa (13-3, 9-3 w UFC, #1 w rankingu UFC) z Johnem Linekerem (29-7, 10-2 w UFC, #2 w rankingu UFC), które jest bliskie finalizacji.

Podopieczny Duane’a Ludwiga liczył na to, że po pokonaniu Raphaela Assuncao na UFC 200 dostanie rewanżowy pojedynek z Dominickiem Cruzem jednak UFC zdecydowało się dać szansę walki o pas jego byłemu klubowemu koledze, Cody’emu Garbrandtowi. Dillashaw stracił tytuł na rzecz Cruza w styczniu bieżącego roku.

Lineker po przekroczeniu wagi przed czterema z ośmiu walk w kategorii muszej przeniósł się do dywizji koguciej. W limicie 61kg Brazylijczyk odprawił kolejno Francisco Riverę, Roba Fonta, Michaela McDonalda oraz Johna Dodsona.

Gala UFC 207 odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas, w walce wieczoru Amanda Nunes podejmie Rondę Rousey zaś co-main eventem gali będzie pojedynek na szczycie dywizji -61kg – Dominick Cruz vs. Cody Garbrandt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *